Fortuna liga

02.04.2023 17:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

17:30

ŠK Slovan Bratislava

Fortuna liga

19.03.2023 17:30 , MOL Arena

FC DAC 1904 Dunajská Streda

17:30

FC Spartak Trnava

Slovnaft cup

15.03.2023 18:00 , Štadión na Sihoti

AS Trenčín

18:00

FC Spartak Trnava

Fortuna liga

11.03.2023 15:00 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

6 : 1

FK Železiarne Podbrezová

Fortuna liga

04.03.2023 16:30

ŠK Slovan Bratislava

4 : 1

FC Spartak Trnava

Slovnaft cup

28.02.2023 14:00 , Komárno

KFC Komárno

0 : 2

FC Spartak Trnava

Domov / Správy / „Zavrel som oči a napálil som loptu na bránu“

„Zavrel som oči a napálil som loptu na bránu“

spartak |

25.10.2022 |

Rozhovory

Hovorí sa, že v Žiline sa nevyhráva ľahko, no Trnave sa to tam darí v ostatnom čase pomerne často. Včera to bol tretí zápas v rade, čo spartakovci dobyli žilinskú pôdu a zdá sa, že Michal Gašparík si z neobľúbeného súpera urobil obľúbeného. Do jeho príchodu na trnavskú lavičku totiž Spartak nevyhral nad Žilinou v trinástich zápasoch za sebou. Zlomilo sa to vlani na začiatku jarnej časti, keď Trnava doma vyhrala 2:1. Odvtedy nasledovalo osem zápasov, v ktorých sa Žilinčania tešili len raz. Aj to bol ten nešťastný zápas, v ktorom sa zranil Dobo Rusov, domáci stihli otočiť stav na 2:1, hoci ešte v 87. minúte prehrávali.

Mišo Gašparík našiel nielen recept na Žilinu, ale zrejme aj svojho gólového žolíka. V posledných troch zápasoch pod Dubňom zakaždým skóroval Martin Bukata. K tomu možno prirátať aj vlaňajšie štvrťfinále Slovenského pohára, kedy sa Trnavčania radovali po penaltovom rozstrele, ku ktorému prispel gólom aj Bukata.

Spartakovci opäť cestovali k súperovi vo výsledkovej kríze. Kým Podbrezová sa minulý týždeň na Trnave chytila, Žiline červeno-čierni vrásky prehĺbili. Nevyhrala v lige štvrtýkrát po sebe, cez týždeň vypadla aj z domáceho pohára po prehre s druholigistom a po tomto kole sa zosunula v tabuľke z hornej šestky.

„Verím, že výkon z Podbrezovej sa nebude opakovať. Tam sme úplne vyhoreli. Teraz sme zmenili taktiku. Vedeli sme, že Žilina dobre pressuje, tak sme sa nechceli vzadu príliš hrať s loptou a budú na nich platiť nakopávané lopty za obranu. Že ich trocha ubeháme tými dlhými loptami a potom vpredu vieme získať loptu. Čakali sme na ich straty, keďže hrajú veľmi dobre kombinačne,“ povedal po zápase strelec rozhodujúceho gólu Martin Bukata. Ten sa vrátil do zápasového kolotoča po piatich týždňoch, v ktorých pauzoval pre zranenie. V jeho ostatných dvoch zápasoch, v ktorých bol na ihrisku Spartak prehral, a tak vyslovil túžbu už sa konečne zaradovať z víťazstva. Napokon sa mu podarilo a prispel k tomu mierou vrchovatou. Vcelku vyrovnaný zápas rozhodol utešenou bombou v nájazde na brankára, keď zrejme aj Belko čakal, že bude postupovať ešte bližšie.

„Brankár bol dobre postavený, preto som sa tak rozhodol. Bol som dosť ďaleko, mohol som ísť aj bližšie, ale videl som, že ukladať to bude náročné a bol som v plnom šprinte. V tréningoch sme to nacvičovali, vedeli sme, že ich obrana stojí vysoko a s nábehmi majú problém. Akurát sa to podarilo. Šteťo mi poslal výbornú loptu, dobre som si ju prebral, zavrel som oči, napálil som ju a vyšlo to, takže sa teším,“ usmieval sa Bukata, ktorý to myslel skôr obrazne, nakoľko fotka ho „usvedčuje“ z opaku.

Celý rozhovor so strelcom nájdete na našom klubovom youtube kanáli:

25.10.2022
25.10.2022