Niké liga

12.05.2024 17:30 , MOL Arena

FC DAC 1904 Dunajská Streda

17:30

FC Spartak Trnava

Niké liga

04.05.2024 15:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

15:30

MFK Ružomberok

Niké liga

27.04.2024 15:30 , Štadión pod Dubňom

MŠK Žilina

15:30

FC Spartak Trnava

Niké liga

21.04.2024 17:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

1 : 2

ŠK Slovan Bratislava

Slovnaft cup

17.04.2024 18:00 , Zelpo Arena

FK Železiarne Podbrezová

0 : 0

FC Spartak Trnava

Niké liga

14.04.2024 17:30 , Zelpo Arena

FK Železiarne Podbrezová

0 : 2

FC Spartak Trnava

Domov / Správy / Účinnejší bol útočný pressing ako rýchle kontry

Účinnejší bol útočný pressing ako rýchle kontry

spartak |

05.02.2023 |

Rozhovory

Spartakovci si na generálku pred štartom jarnej časti Fortuna ligy vybrali rakúsky celok TSV Hartberg. Možno aj čaro nechceného spôsobilo, že na prvý ostrý zápas s posledným celkom slovenskej ligy sa chystali proti poslednému z rakúskej tabuľky. Aby simulácia bola takmer dokonalá, tak v Rakúsku panovalo mrazivé a veterné počasie, ktoré možno v polovičke februára očakávať aj pod Tatrami v Poprade. Kiež by aj výsledok bol podobný.

Kým v prvom polčase Trnavčania na svojho súpera vybehli a napádali ho vysoko na jeho polovici. V tom druhom ho nechali viac hrať a spoliehali sa na rýchle protiútoky. Prvý variant priniesol tri góly, druhý ani jeden, no príležitosti na to boli.

„Bol to zámer. V druhom polčase sme si chceli vyskúšať viac stredný blok a kontry. Mali sme ich veľa, len sme ich nedotiahli. Škoda, lebo tie akcie boli veľmi pekné. Vyšiel nám aj prvý, aj druhý polčas. Rozdiel bol len v tom, že v prvom polčase sme boli efektívni a v druhom sme šance nepremenili,“ povedal tréner Michal Gašparík, ktorý bol s výkonom svojich zverencov spokojný.

Po prvý raz nastúpil za Spartak Kelvin Ofori a po návrate hral od začiatku aj Filip Twardzik. Obaja ukázali, že by mohli výkon celého mužstva skvalitniť. Twardzik ponúkol kvalitnú rozohrávku a neraz zásoboval ofenzívu nebezpečnými centrami, čo môže byť silná zbraň, lebo Taiwo vpredu ukázal, že si loptu vie nájsť, dobre si prikryť a je od ťažko oddeliteľný od lopty.

„Obaja zahrali veľmi dobre. Ofori dal gól a bol aj pri kvalitných útočných akciách. Dlhšie nehral a v 60. min mal kondičné problémy. Twardzik 90 min odohrá, ale očakávam oveľa väčšiu intenzitu. Je cítiť, že mali herný výpadok, ale kvalitu majú a to je cítiť,“ pochválil ich tréner s tým, že od oboch očakáva ešte stúpajúcu formu.

Ofori má nábeh stať sa miláčikom publika, ktorému sa páčia šikovné futbalové kúsky. Je sebavedomý a futbalovo drzý. Vie, že dokáže svojou šikovnosťou prejsť cez obrancu a nebojí sa to využívať. Dokáže hrať na oboch krídlach, a keď mu pravej strane sekunduje Koštrna, tak je obrana súpera v týchto priestoroch preťažená. Nebude to prvý krídelník, ktorý pri Koštrnovi pookreje. Ten dokazuje, že je moderným typom krajného obrancu, ktorý využíva každý priestor na útočenie a podporuje ofenzívu.

Mikovič si svoj polčas odohral v stredovej formácii a patril k najnebezpečnejším hráčom„Výsledok poteší, nula vzadu, ofenzíva sa trocha prebrala, ale niektoré veci ešte musíme doladiť pred prvým kolom, ale to si povieme v šatni.“ Sám strelil prvé dva góly a mal aj tretiu šancu, no nájazd na bránku mu chytil gólman. Dokázal však, že hoci sa rokmi posunul na kraj obrany, kariéru začínal na krídle, odkiaľ vedel dávať góly. „Tieto posledné roky v Trnave som mal skôr defenzívne úlohy, teraz som bol trošku vyššie a každý gól poteší. Mohol som dať aj hetrik, ale asi som sa zľakol. Dlho som sa nedostával do takýchto situácií. Asi som sa jedným dotykom trocha vyhnal, chcel som to inak riešiť, myslel som si, že stopér pôjde do šmýkačky, ale skúsene to ustál. Potom som to chcel trafiť brankárovi, ale vyznamenal sa. Potešia aj dva góly, možno sme si niečo nechali aj na Liptovský Mikuláš.“

Zápas s Liptovským Mikulášom v Poprade je na programe už najbližšiu sobotu 11. februára od 15. hodiny.

05.02.2023
05.02.2023