Slovnaft cup

05.04.2023 18:00 , Štadión Antona Maltinského

FC Spartak Trnava

18:00

AS Trenčín

Fortuna liga

02.04.2023 17:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

17:30

ŠK Slovan Bratislava

Fortuna liga

19.03.2023 17:30 , MOL Arena

FC DAC 1904 Dunajská Streda

17:30

FC Spartak Trnava

Slovnaft cup

15.03.2023 18:00 , Štadión na Sihoti

AS Trenčín

1 : 2

FC Spartak Trnava

Fortuna liga

11.03.2023 15:00 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

6 : 1

FK Železiarne Podbrezová

Fortuna liga

04.03.2023 16:30

ŠK Slovan Bratislava

4 : 1

FC Spartak Trnava

Domov / Správy / Z bratov Vantrubovcov napokon spokojnejší Martin

Z bratov Vantrubovcov napokon spokojnejší Martin

spartak |

27.10.2022 |

Rozhovory

Spartak sa včera po desiatich rokoch stretol so Sereďou v pohári na jej štadióne. Aj tentoraz boli spartakovci úspešní a domáceho treťoligistu vyradili po výhre 3:0. Skóre zápasu otvoril Milan Ristovski a v druhom polčase ho podčiarkol dvoma gólmi Alex Iván, ktorý do Trnavy prestúpil vlani práve zo Serede. Zaujímavosťou súboja bolo, že hoci oboch súperov delili dve súťaže, v kádri domácich boli až dvaja hráči z majstrovskej sezóny (Hladík, Janso), kým v tom trnavskom si priamo z trávnika pamätá úspešnú sezónu iba Martin Vantruba.

Ten aj tentoraz dostal v pohári prednosť pred Takáčom, ktorý si mohol oddýchnuť. Dostal tak príležitosť zachytať si proti svojmu bratovi Tomášovi, ktorý nastúpil na hrote Serede. Hoci sa statočne ruval najmä so Štetinom, napokon sa k zakončeniu na brata nedostal.

„Príliš som to cez zápas nevnímal, bol som koncentrovaný, ale bolo pekné, keď sme si na konci podali ruky a som rád, že k víťazstvu gratuloval on mne. Proti sebe sme ešte nehrali, bolo to niečo nové. Podľa mňa brat podal dobrý výkon, aj Sereď hrala dobre,“ povedal po zápase spokojnejší Martin.

V Žiline sa na ihrisko nedostal Milan Ristovski, no proti Seredi odohral celý zápas a zapísal sa aj do streleckej listiny.

„Vedeli sme, že veľa hráčov, ktorí hrali za Sereď v lige, už tu nie sú, ale nečakali sme ľahký zápas. Sme radi, že sme to zvládli. Vieme, že tieto zápasy bývajú náročné, keď nedáte prvý gól skoro, no dnes sme si to postrážili a ideme ďalej. Tréner nás upozorňoval, aby sme nič nepodcenili, dôležitý bol prístup, a ten sme dnes mali.“

Spartak sa ako obhajca trofeje prebojoval medzi najlepšiu šestnástku. Poslednou tajničkou ostáva postupujúci z dvojice Stropkov – Slovan (9. 11.). Do osemfinále postúpili ligisti: Spartak Trnava, Michalovce, Skalica, Ružomberok, Trenčín, Z. Moravce, L. Mikuláš, B. Bystrica, druholigisti: Komárno, Myjava, Šamorín, Púchov, Prešov, Humenné, a treťoligista z Bánovej.

O zložení dvojíc ďalšieho kola rozhodne dnešný žreb a keďže už nie je niekto nasadený, môžu sa spolu stretnúť aj ligisti. Jedinú výhodu v žrebe má treťoligová Bánová, ktorá sa v prípade zápasu s mužstvom z najvyššej súťaže určite predstaví na svojom ihrisku.   

Milan Ristovski nemá žiadneho súpera, ktorého by si prial, prípadne by sa niekoho obával. „Hlavne by som si želal, aby sme hrali doma. Tam sme silní a potom už si nevyberám, môže to byť hocikto.“

27.10.2022
27.10.2022