Niké liga

17.12.2023 15:00 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

15:00

MFK Zemplín Michalovce

Európska konferenčná liga

14.12.2023 18:45 , Ulker Fenerbahce Sukru Saracoglu Stadium

Fenerbahce SK

18:45

FC Spartak Trnava

Niké liga

08.12.2023 17:30 , Štadión MŠK Žilina

MŠK Žilina

17:30

FC Spartak Trnava

Niké liga

03.12.2023 15:00 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

2 : 0

MFK Skalica

Európska konferenčná liga

30.11.2023 21:00 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

1 : 2

PFK Ludogorec Razgrad

Niké liga

26.11.2023 17:30 , Zelpo Arena

FK Železiarne Podbrezová

1 : 2

FC Spartak Trnava

Domov / Správy / Vo voľnom čase fičí najmä človeče a playstation

Vo voľnom čase fičí najmä človeče a playstation

spartak |

17.01.2023 |

Rozhovory

Spartakovci majú na Malte za sebou ďalší dvojfázový tréning. Na turnaji Tipsport Malta cup bol síce dnes hrací deň, ale Trnavčania už majú svoje súboje v skupine za sebou. Dozvedeli sa však meno svojho súpera. Dnešné výsledky rozhodli o tom, že budú hrať o konečné piate miesto proti Trenčínu.

Práve v tomto mužstve strávil časť svojej kariéry aj Jakub Paur, ktorý však od leta zarezáva v Spartaka, kam prestúpil zo Žiliny. Aj on sa už teší na koniec prípravného obdobia. „Aj pre mňa je to najhoršia časť sezóny. Na každom jednom tréningu makáme a robíme všetko pre to, aby sme potom neskôr v lige z toho čerpali.“

V druhom týždni sústredenia už tréningy nie sú len o naberaní hrubej sily, ale o nácvikoch zakončení a hrách na malom priestore. Hoci sú to len tréningy v rámci jedného tímu, v mikrozápasoch si nikto nič nedaruje. Súboje neraz boleli, zahodenú šancu sprevádzalo hlasité hromženie a víťazstvo v hre troch na troch chutilo, akoby zaň bol body. „Ideme naplno, no, samozrejme, je tu boj fleky. Konkurencia je vysoká a nie je príliš priestor na nejaké priateľské stretnutia,“ usmieval sa Jakub Paur.

Priznal, že už mu chýba rodina a dni na sústredení sa podobajú jeden na druhý. Nie je veľa možností ako tráviť voľný časť. Sám patrí do partie, ktorá využíva čas pred spaním hraním populárnej detskej hry „človeče, nehnevaj sa“. Tí mladší dávajú radšej prednosť futbalu na hracej konzole.

„Programom máme vyplnený skoro celý deň. Toho oddychu nie je veľa. Ak ho máme, tak sme po izbách a čerpáme sily na ďalší tréning. Po druhom tréningu je plávanie, regenerácia, využívame masérov a potom je večera. Po večeri už nikto nemá sily na nejaké extra stretávanie sa, sme na izbe a tešíme na nový deň.“

Celý rozhovor si môžete pozrieť na klubovom youtube kanáli:

Dnešné voľno po večeri vyplní odovzdanie trofejí najlepšiemu hráčovi za minulý rok a strelcovi najkrajšieho gólu. Potom bude nasledovať futbalový kvíz, v ktorom si hráči môžu precvičiť svoje teoretické znalosti. Keďže ide o súťaživých chlapcov, tréneri sa postarajú o motiváciu, aby sa zapotili aj za stolom.

17.01.2023
17.01.2023