Niké liga

18.05.2024 17:00 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

5 : 0

FK Železiarne Podbrezová

Niké liga

12.05.2024 17:30 , MOL Arena

FC DAC 1904 Dunajská Streda

1 : 0

FC Spartak Trnava

Niké liga

04.05.2024 15:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

1 : 0

MFK Ružomberok

Domov / Správy / V Žiline chcú natiahnuť sériu

V Žiline chcú natiahnuť sériu

spartak |

14.04.2023 |

Rozhovory

V sobotu, kvôli zmene času už od 15. hodiny, nastúpia v Žiline futbalisti Spartaka na záverečné kolo prvej polovice nadstavbovej časti. V tej základnej sa zrodili výsledky 2:2 v Trnave a pod Dubňom vyhral Spartak 2:1.

Práve zo Žiliny prišiel v lete do Spartaka Jakub Paur, ktorému zranenie nedovolilo nastúpiť na žilinskej umelej tráve v trnavskom drese, no verí, že tentoraz sa už do hry dostane.

„Veľmi sa na to teším. Škoda, že som tam nemohol byť ten prvý zápas. Verím tomu, že tentoraz sa dostanem na trávnik. So Žilinou to bude pre mňa špeciálne, ale verím tomu, že ich zdoláme a získame tri body,“ hovorí skúsený futbalista, ktorý bol v skupine hráčov, ktorým covid nedovolil nastúpiť na predchádzajúci zápas v Banskej Bystrici. Teraz je už v poriadku a aj maródka v kádri je na ústupe, takže v Žiline sa predstaví oveľa silnejší Spartak.

Trnavčania dlho nevedeli na Žilinu nájsť účinný recept a nevyhrali v 13 zápasoch v rade. Keď však sériu zlomili, tak za posledné dva roky v siedmich vzájomných dueloch neprehrali. V sobotu by chceli pridať ôsmy. Práve Paur bol v mužstve Žiliny v časoch, keď sa jej darilo, aj potom, keď sa prestalo. „Ťažko povedať v čom je najväčší rozdiel. Pamätám si, ešte keď som hrával za Žilinu, tak sa nám darilo proti Trnave. Teraz je to naopak. Možno je to v skúsenosti mužstva. Predtým to bolo viac skúsené mužstvo ako teraz. Práve tie skúsenosti a väčšia zohratosť sú naša výhoda.“

Žilina je momentálne na piatom mieste tabuľky a na tretiu Trnavu stráca sedem bodov. Nie je to nezmazateľné manko, no v prípade víťazstva by spartakovci asi definitívne odrazili aspoň jedného súperi v boji o pohárovú tretiu priečku. Podľa Paura majú Žilinčania motiváciu aj bez toho.

„Motivácia hráčom chýbať nebude. Sú to mladí chlapci a chcú sa niekam posunúť. Bude to ťažký zápas. Žilina je doma vždy silná na umelke. Pokiaľ splníme taktické veci, ktoré máme, myslím, že by to mohlo vyzerať podobne ako doma s Podbrezovou.“

Stretnutie sa kvôli hokejovému finále 1. ligy posunulo na skorší čas a v priamom prenose ho odvysiela VOYO. Fanúšikovia Spartaka si môžu lístky kúpiť iba online na https://www.ticketportal.sk/performance/350479 do dnešného dňa. Zápas bude rozhodovať Erik Gemzický.

14.04.2023
14.04.2023