Spartak odcestoval na prípravný kemp do Plzne s…
Niké liga
FC DAC 1904 Dunajská Streda
25.06.2026 |
Správy
Pred odchodom na tréningový kemp sme vyspovedali športového riaditeľa klubu Martina Škrtela, ktorý sa vyjadril na margo nových posíl aj k tomu, ako s trénerom Antoniom Muňozom skladali mužstvo na novú sezónu.
„Posledné týždne a mesiace boli hektické, s trénerom riešime výstavbu kádra na aktuálnu sezónu už zhruba od marca. Do prestavby kádra sme sa v klube pustili už po mojom príchode minulé leto a teraz sme mali príležitosť to svojim spôsobom dokončiť,“ povedal na úvod Martin Škrtel.
Domáci vs Zahraniční hráči
Športový riaditeľ sa vyjadril aj na margo rôznorodosti v kabíne, do Malého Ríma v tomto prestupovom období zavítalo 7 nových hráčov zo 7 rôznych národností: „Ten futbal sa uberá špecifickým smerom, hlavne na Slovensku. Každý by sme chceli, aby u nás hrávali Slováci, ale treba si uvedomiť, že tých slovenských hráčov v takom veku, akom by sme my chceli v našich končinách veľa nepôsobí. Skôr odchádzajú do zahraničia, za lepšími podmienkami. Hráčov ako bol Mikovič, Sabo, Procházka, alebo hráči, ktorí sa už na konci kariéry vrátili späť do našej ligy je už menej a menej. Máme indície a skúsenosti aj z iných klubov, že vystavať mužstvo z čisto domácich hráčov je takmer nemožné.“
„Taký je holt teraz trend, ale samozrejme nechceme ísť cestou ako iné mužstvá, že máte v tíme 20 rôznych národností. Snažíme sa to nejakým spôsobom držať v určitých líniách. Verím, že hráči, ktorých sme vybrali, ukážu kvality nie len na ihrisku, ale zapadnú v kabíne aj po tej ľudskej stránke a vytvoríme tu skvelú partiu,“ uzavrel tému Škrtel.
Omladenie kádra
V aktuálnom prestupovom okne prišli do Trnavy prevažne mladí hráči. Najstaršou posilou bol stále iba 26-ročný Roman Begala, nedá sa teda nevšimnúť si trend omlaďovania mužstva, k čomu sa vyjadril aj Škrtel: „To omladenie začalo už minulú sezónu. Vždy bol Spartak vnímaný skôr ako skúsené, staršie mužstvo, najmä teda v posledných rokoch. Samozrejme uvedomujeme si, že tých skúsenejších hráčov potrebujete, pretože tí mladí hráči sa potrebujú o niekoho oprieť.“
Pri vyberaní posíl už klub myslí aj dopredu: „Pozeráme sa už aj na to, že ti hráči čo prichádzajú majú nejaký predajný potenciál, aby sa nejaké prostriedky do klubu aj vrátili. Chceli sme udržať kostru mužstva so skúsenejšími, domácimi hráčmi – Vantruba, Mikovič, Sabo, či Procházka a doplniť ich mladšími, rýchlejšími, agresívnymi hráčmi s určitou kvalitou.“

Zmeny aj v realizačnom tíme
Okrem hráčskeho kádra prišlo k zmenám aj v realizačnom tíme: „Celé mužstvo prechádza určitou obmenou, tak isto sa to týka aj realizačného tímu. Už keď Antonio v zime prichádzal sme sa dohodli, že bude pracovať s realizačným tímom, ktorý v Trnave bol, no od leta bude mať možnosť si ten realizačný tím doplniť podľa svojho uváženia. Je to normálna vec, každý tréner potrebuje okolo seba ľudí ktorým verí, s ktorými sa mu dobre pracuje.“
V A-tíme už nebude pokračovať Adam Chorvath, ktorý sa presúva späť do mládeže, aby pomohol uľahčiť prechod medzi dorasteneckou kategóriou a A-tímom: „Mužstvo doplnil Gergely Geri, ktorý nahradil v mužstve Adama Chorvatha. Ten sa presúva k staršiemu dorastu, čo považujeme za veľmi dôležité. S Antoniom aj predchádzajúcim trénerom strávil celú sezónu, vie čo sa od hráčov v A-tíme vyžaduje a pomôže nám to vytvoriť akýsi ´most´ medzi 19-kou a prvým mužstvom a uľahčiť tak hráčom prechod do mužského futbalu.“
Celý rozhovor so športovým riaditeľom nájdeš na našom YouTube: