UEFA Konferenčná liga

31.07.2024 20:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

20:30

FK Sarajevo

Niké liga

28.07.2024 18:00 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

18:00

AS Trenčín

UEFA Konferenčná liga

25.07.2024 21:00 , Stadion Asim Ferhatović Hase

FK Sarajevo

21:00

FC Spartak Trnava

Prípravný zápas

20.07.2024 16:00 , Štadión A. Malatinského

FC Spartak Trnava

0 : 3

Aston Villa

Prípravný zápas

13.07.2024 15:00 , Draßmarkt, Rakúsko

TSV Hartberg

1 : 1

FC Spartak Trnava

Prípravný zápas

05.07.2024 15:00 , Epet Arena, Praha

AC Sparta Praha

3 : 0

FC Spartak Trnava

Domov / Správy / „Tu asi každý očakával, že príde Liptovský Mikuláš a dáme im päťku“

„Tu asi každý očakával, že príde Liptovský Mikuláš a dáme im päťku“

Ľuboš Sarnovský |

01.09.2022 |

Správy

Spartak sa po včerajšom víťazstve nad Liptovským Mikulášom vrátil na druhé miesto v tabuľke. Hoci hostil posledné mužstvo priebežného poradia, vôbec to nebol ľahký zápas a o troch bodov rozhodol jediný gól v samom závere zápasu.

„Bolo to vydreté víťazstvo 1:0. Niekedy také víťazstvá chutia viac. Videl som na mužstve, že za tým gólom išlo. Samozrejme, ani my nie sme spokojní s prvým polčasom, ale išli sme do konca, a to je plus. Liptovský Mikuláš sa nemá za čo hanbiť. Majú dobrú organizáciu hru, no majú aj dosť zranených hráčov. Ak budú mať celý káder pokope, tak si myslím, že to mužstvo nevypadne,“ zložil Liptákom poklonu Martin Mikovič, ktorý sa vrátil do zostavy po treste za vylúčenie. Liptovský Mikuláš skutočne pôsobil v Trnave sympatickým dojmom a nezatvoril sa pred šestnástku, aby bránil bezgólový stav. Hráči napádali vysoko, využívali každú príležitosť na útočenie a s výsledkom sa statočne pasovali. Napokon sa ukázala vyššia kvalita a tlak Spartaka vyústil v rozhodujúci gól.

Ohlasy po zápase s Tatranom – Erik Daniel a Martin Mikovič

Dominik Takáč si po dlhšej dobe udržal čisté konto, čo bol podľa Erika Daniela základný predpoklad na ceste k trom bodom. „Pred zápasom sme si povedali, že nesmieme dostať gól, lebo vieme, že vždy jeden dáme. To sa nám potvrdilo a sme spokojní s defenzívou.“

Tlačová konferencia FC Spartak Trnava vs. MFK Tatran Liptovský Mikuláš

Proti Skalici aj proti Liptovskému Mikulášu predviedli spartakovci nevýrazné prvé polčasy. V druhom ratovali aspoň bod na Záhori, tentoraz vydolovali všetky tri. Vyzerá to, že sa buď chytia hneď po začiatku, no keď sa to nepodarí, rozbeh je pomalší. „Predtým sme mali lepšie prvé polčasy. V tej Skalici si to neviem vysvetliť, ale teraz som z hráčov cítil trochu nervozitu. Tu asi každý očakával, že príde Liptovský Mikuláš a dáme im päťku. Mali sme ich zanalyzovaných a vedeli sme, že dobre pôsobia v pressingu a že ten zápas takto môže vyzerať. Taký istý zápas odohrali do 70. minúty s Trenčínom, s Dunajskou, to isté bolo s Ružomberkom. My sme potrebovali toho súpera trocha ubehať, keď bude unavenejší sa tam dostávať, čo sa aj potvrdilo. V podstate sme si ho chystali, aby bol čo najviac unavený a skúsili to tam dotlačiť. Šance sme mali. Druhý polčas sme mali 61 šestnástkových situácií a 21 striel. Vždy sú tie polčasy iné,“ vysvetľuje Michal Gašparík, ktorý sa zároveň zastal hráčov, ktorí sú pod paľbou kritiky, zväčša od ľudí, ktorí sa na zápas ani nenamáhajú prísť. „Takéto víťazstvá môžu byť zlomové. Tlak ľudí máme, začali sme ligu zle, ale sme druhí. Máme po Slovane najviac gólov a myslím, že tí hráči si nezaslúžia až takú kritiku. Áno, nevyšli nám nejaké zápasy, ale prehrali sme jeden zápas v lige. Teraz nás čakajú relatívne ťažší súperi, ale toto bol možno ťažší zápas, ako nás čaká v Ružomberku či v Trenčíne. S nimi sa nám trochu lepšie hrá.“

Už v nedeľu sa Trnavčania predstavia v Ružomberku a o ďalší týždeň v Trenčíne. V tomto dvojzápase by si chceli vytvoriť čo najlepšiu pozíciu, aby v nasledujúcom domácom stretnutí proti Slovanu hral prvý s druhým.

01.09.2022
01.09.2022