Európska konferenčná liga

31.07.2024 20:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

20:30

FK Sarajevo

Niké liga

28.07.2024 18:00 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

18:00

AS Trenčín

Prípravný zápas

20.07.2024 16:00 , Štadión A. Malatinského

FC Spartak Trnava

0 : 3

Aston Villa

Prípravný zápas

13.07.2024 15:00 , Draßmarkt, Rakúsko

TSV Hartberg

1 : 1

FC Spartak Trnava

Prípravný zápas

05.07.2024 15:00 , Epet Arena, Praha

AC Sparta Praha

3 : 0

FC Spartak Trnava

Domov / Správy / Trnava bude chcieť zamazať nuly s tromi súpermi 

Trnava bude chcieť zamazať nuly s tromi súpermi 

spartak |

08.03.2024 |

Správy

Spartak zakončil základnú časť a do nadstavby o titul a pohárové miestenky pôjde napokon z tretieho miesta. Svoju pozíciu uhájil napriek neúspechu v poslednom kole, lebo Dunajská Streda so Žilinou len remizovala a to znamená, že stráca na Trnavu 2 body. Rovnaký rozostup je aj medzi druhou Žilinou a Spartakom.  

Trnavčania pôjdu do nadstavbovej časti po štvrtýkrát pod vedením Michala Gašparíka. V predchádzajúcich troch vystúpeniach z toho bol zakaždým bronzový stupienok. Tentoraz to bude podobné ako v minulom roku, keď spartakovci získali o bod viac a tiež boli tretí. V nadstavbe pridali zatiaľ najmenší počet bodov – iba 12, no stačilo to na obhajobu tretieho miesta. A ako príjemný bonus bola aj domáca obhajoba triumfu v Slovenskom pohári. 

V roku 2022 bol Spartak po základnej časti dokonca na druhom mieste so ziskom 45 bodov. Na vedúci Slovan strácal osem bodov, no nadstavba mu až tak nevyšla, pridal len 15 bodov a napokon sa na druhé miesto prebojoval Ružomberok. To však už mali Trnavčania vo vrecku víťazstvo v Slovnaft cupe. 

Úplne najhoršiu pozíciu mal Spartak pred štyrmi rokmi, keď v základnej časti vybojoval iba 35 bodov a obsadil štvrté miesto. Dokázal však v nadstavbe získať dvadsať bodov, predstihnúť Žilinu, čím si vybojoval pohárovú miestenku. 

Do tohtoročnej nadstavby sa okrem tradičných súperov prebojovali na poslednú chvíľu aj Podbrezová a Ružomberok, ktorí doplnili poltucet tímov bojujúcich o pohárové miestenky. Zaujímavosťou je, že okrem Žiliny a Dunajskej Stredy je zvyšná štvorica stále v hre aj Slovnaft cup. 

Spartak nemá v hornej šestke príliš obľúbených súperov a isto by podľa vzájomných výsledkov privítal radšej Banskú Bystricu s Trenčínom, na ktorých to vcelku vie. 

Naopak, so Slovanom a Žilinou v tejto sezóne nezískal ani bod. Slovan vyhral 2:1 (d) a 2:0 (v). Žilina 2:0 v Trnave a 1:0 doma. Obľúbený rozhodne nie je Ružomberok, ktorý je navyše v skvelej forme, keď vyhral všetky zápasy na jar a neprehral posledných 9 zápasov v lige. Spartakovcov v tejto sezóne zdolal 1:0 doma a v Trnave remizoval 2:2. S Dunajskou Stredou majú Trnavčania vyrovnanú bilanciu, keď obaja súperi vyhrali vonku. Najskôr Trnava 1:0 v Dunajskej Strede a potom v opačnom garde vyhrali Dunajskostredčania 2:1. Najlepšiu bilanciu majú zverenci Michala Gašparíka s Podbrezovou, ktorú najskôr doma pokorili 2:0 a potom aj vonku po fantastickom priamom kope Bainoviča v závere vyhrali 2:1.  

Toľko teda hovorí bilancia vzájomných zápasov, ktorú si všetci súperi vylepšia ešte o dva zápasy. Už od tohto víkendu budeme môcť sledovať, či sa niektoré série prerušia alebo. Každopádne, bude to desať zaujímavých zápasov a v každom pôjde o veľa, čo sľubuje zaujímavú ligu až do posledného kola.  

Hneď v tom prvom zápase privíta Spartak práve Dunajskú Stredu, ktoré chce vrátiť prehru spred troch týždňov. Hrať sa bude v nedeľu 10. marca od 17:30 h.

Tagy:
08.03.2024
08.03.2024