18.05.2024 17:00 , Štadión Antona Malatinského

5 : 0

12.05.2024 17:30 , MOL Arena

1 : 0

Domov / Správy / Štrnástka spečatila titul a o týždeň si zahrá o absolútneho majstra SR

Štrnástka spečatila titul a o týždeň si zahrá o absolútneho majstra SR

11.06.2024 |

Mládež

FC ViOn Zlaté Moravce U16 – FC Spartak Trnava U160:0

Najmladší dorastenci uzavreli sezónu po návrate z turnaja v Holandsku stredajším zápasom v Zlatých Moravciach. Gól sa však nepodarilo streliť ani jednému z tímov, a preto sa rozišli po bezgólovej remíze. Trnavská šestnástka obsadila konečné druhé miesto.

FCST U16: Vačok – Petrovič (31. Redenkovič), Tejzr, Zemko, Repáň, Benkovský, Maťo (63. Sobota), Vlha (49. Pittel), Čičmanec (41. Flimmel), Terenkov, Polťák (C)

Adam Chorváth: „V poslednom zápase sezóny bolo na nás cítiť únavu z náročného turnaja. Chýbala nám energia a celková emócia. Zahodili sme množstvo gólových príležitostí a zakončili sme úspešnú sezónu remízou. Celkovo však treba chalanov pochváliť, odohrali sme výbornú sezónu a verím, že na to nadviažeme v tej ďalšej.

FKM Karlova Ves U15 – FC Spartak Trnava U15 2:0 (2:0)

Najstaršia žiacka kategória sa rozlúčila s ligovým ročníkom prehrou. V Karlovej Vsi nestačili na rovesníkov, ktorým podľahli 0:2. Celkovo obsadili štvrtú priečku.

FCST U15: Pavelka – Slovák, Kostoláni, Bartovič, Ušák (41. Švenda), Artim, Bohunický (C), Marčiš, Hečko, Králič, Fojta(41. Bartaloš)

ŽK: Artim

Tomáš Kánik: „V poslednom zápase sezóny sme predviedli veľmi nevýrazný výkon. Neboli sme vôbec nebezpeční pre súperovu bránu, naše kombinácie boli pomalé a zlým bránením sme v prvom polčase súperovi umožnili vytvoriť si dvojgólový náskok. V druhom polčase sme chceli zápas dobiehať, ale dve stopercentné šance sme zahodili. Tým pádom musíme súperovi zablahoželať k víťazstvu.

FKM Karlova Ves U14 – FC Spartak Trnava U14 0:7 (0:4)

Naša štrnástka spečatila titul v poslednom zápase vysokým víťazstvom 7:0 nad Karlovou Vsou. O titul absolútneho majstra Slovenska si zahrajú už budúci týždeň proti Žiline.

FCST U14: Vlkovič – Ďuriš, Lenghardt (C), Gábor (36. Drevenák), Kalamár (36. Martinkovič), Štipčák (47. Holbík), Fenič (50. Zajánoš), Matušík (27. Kráľovič), Pokus, Boška(44. Troshupa), Kasan (44. Ďurian)

Góly: 15. Pokus, 22. a 26. Boška, 35. Kasan, 44. Štipčák, 48. Ďuriš (z 11m), 63. Troshupa

Oliver Burian: „Počas celého zápasu sme boli suverénni vo všetkých herných činnostiach, hrali sme uvoľnene a sebavedomo. Som rád, že sme takýmto výkonom len potvrdili dominanciu počas celej sezóny a pre chalanov bola po zápase zaslúžená odmena – za ich celoročnú prácu, herný progres a v neposlednom rade kvalitu – v podobe zisku titulu v súťaži. Verím, že im to pridá správnu motiváciu do ďalšej práce a budeme sa v krátkej budúcnosti tešiť z ďalších ocenení, ale v prvom rade z tímového a individuálneho herného progresu.

Najmladší žiaci absolvovali cez víkend atraktívny medzinárodný turnaj. V Krakove obsadili v spoločnosti tímov z Poľska, Rakúska, Nemecka, Fínska či Česka siedme miesto. Umiestnenie mladých spartakovcov mohlo byť lepšie, ale po víťazstve v skupine im vo vyraďovacej časti chýbalo potrebné šťastie pri pokutových kopoch.

FCST: Kamenár – Bašty, Belička, Böhman, Červeň, Dulík, Hutta, KRistofík, Llanaj, Poláčik, Schriffel, Urdzik, Virág

skupina:

FCST – SKN St. Pölten 2:2 (Bašty, Schriffel)

FCST – Gornik Zabrze 2:0 (Červeň, Urdzik)

FCST – FC Lahti 1:1 (Urdzik)

štvrťfinále:

FCST – FC Zbrojovka Brno 0:0 (4:5 po 11m)

o 5.-8. miesto

FCST – Schalke 04 0:0 (1:3 po 11m)

o 7. miesto

FCST – Escola Varsovia 0:0 (3:2 po 11m)

Róbert Polakovič: „Tento víkend sme mali možnosť absolvovať výborný turnaj na hlavnom štadióne WisłyKrakov. V sobotu sa nám podarilo vyhrať základnú skupinu a prezentovali sme sa herne najkrajším futbalom. V nedeľu sa ale od nás šťastie odklonilo, keď sme postupne všetky tri zápasy hrali 0:0 a o postupe rozhodovali penalty. Prvé dve série sme prehrali a podarilo sa nám vyhrať až tú poslednú. Pre chalanov to bol veľký zážitok či už z miesta a atmosféry, ale aj po psychickej stránke z dôvodu náročnosti všetkých zápasov.

FC Spartak Trnava WA – ŠK Slovan Bratislava WA 1:3 (1:3)

Trnavské ženy ukončili vystúpenie v tejto sezóne domácim zápasom so Slovanom. V derby bol zlomový úsek v čase od 22. do 33. minúty, kedy sme inkasovali hneď trikrát. Trnavčanky obsadili v skupine o titul konečné štvrté miesto.

FCST WA: Červíková (C) – Servátková, V. Čeriová, Pivarčiová, Belicová (46. Polačková), M. Čeriová (69. Drahošová), Žigová, Tyčiaková, Martišková, Lehocká, Cedulová (46. Eckerová)

Góly: 41. Pivarčiová

ŽK: Žigová, Polačková

Matej Chocina: „Do zápasu sme chceli vstúpiť odhodlane a pobiť sa o dobrý výsledok. V prvom polčase nás zrazila na kolená prísna penalta pre hostí. Následne sme poľavili na koncentrácii a dostali zbytočný gól na 0:2. Dievčatá sa snažili otočiť zápas v náš prospech, avšak v druhom polčase sme už nemali dostatok síl zvrátiť výsledok.