Európska konferenčná liga

31.07.2024 20:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

20:30

FK Sarajevo

Niké liga

28.07.2024 18:00 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

18:00

AS Trenčín

Prípravný zápas

20.07.2024 16:00 , Štadión A. Malatinského

FC Spartak Trnava

0 : 3

Aston Villa

Prípravný zápas

13.07.2024 15:00 , Draßmarkt, Rakúsko

TSV Hartberg

1 : 1

FC Spartak Trnava

Prípravný zápas

05.07.2024 15:00 , Epet Arena, Praha

AC Sparta Praha

3 : 0

FC Spartak Trnava

Domov / Správy / Po siedmich rokoch opäť na Štiavničkách

Po siedmich rokoch opäť na Štiavničkách

Ľuboš Sarnovský |

07.10.2022 |

Správy

Zajtra sa v 13. kole Fortuna ligy predstavia futbalisti Spartaka Trnava v Banskej Bystrici. Naladili sa na ďalší výjazd hladkým víťazstvom v pohári aj v lige proti Zlatým Moravciam a na tejto vlne by sa chceli zviezť aj na Štiavničkách.

„Teší nás výsledok, ale aj v tom zápase nám vyskočili nejaké veci, ktoré nám tréner ukazoval a možno lepší súper by ich mohol využiť,“ hovorí kapitán Spartaka Martin Mikovič. O osude zápasu často rozhoduje úvodný gól a za bezgólového stavu mali svoje šance aj domáci. Nevyužili ich a od úvodného Savvidisovho gólu už bolo na ihrisku len jedno mužstvo. Výsledok 3:0 je ešte zhovievavý. Kým v Lige majstrov nie sú v súbojoch favoritov s outsidermi zriedkavé aj päť a viacgólové nádielky, v našich podmienkach často stačí, že je zápas rozhodnutý. Pritom v Zlatých Moravciach bolo 3:0 ešte pred uplynutím hodiny hry.

PRED ZÁPASOM | Martin Mikovič: V Banskej Bystrici to boli vždy veľmi ťažké zápasy

„Vidíme to, že silné mužstvá za tými gólmi idú. Aj my sme v Zlatých Moravciach za nimi stále išli, ale v tej predfinálnej fáze sme si to už tak dobre neprihrali. Napriek tomu sme mali veľké šance, Risto mal penaltu, Prochi tam mal šancu. Možno je to aj v hlavách hráčov, že keď vyhrávame 3:0 a celý zápas nemá súper vyloženú šancu, tak hlavy pracujú tak, že aj toto nám bude stačiť. Na tom musíme popracovať, aby sme boli hladní a išli stále za gólmi. Každý gól môže byť na konci ligy rozhodujúci.“

S Banskou Bystricou sa Trnavčania stretli hneď v 2. kole nového ročníka a na prekvapenie Dukle podľahli 1:2. Pritom pre Bystričanov to boli v prvých šiestich kolách jediné tri body, s ktorými boli na chvoste tabuľky. Úvodný gól zápasu dal vtedy po peknej individuálnej akcii Róbert Polievka, ktorý je momentálne so šiestimi zásahmi na čele tabuľky strelcov. Aj vďaka nemu sa Bystrica prebrala a momentálne na 7. mieste so 16 bodmi. Trnavčania by nechceli zopakovať chyby z prvého zápasu a zobrať si stratené body späť. „Vieme aké je vyžrebovanie a konkurenti hrajú medzi sebou. Tri body z Bystrice by nám v tabuľke veľmi pomohli. Pamätám si na ten posledný zápas. Zavreli sme ich na ich polovicu, spravili nám brejk a Polievka nám dal gól. Vrátili sme sa do zápasu, hneď po prestávke sme vyrovnali, mali sme tlak a pribrzdila nás vymyslená penalta. Ten zápas je však za nami, v hre sme sa niekam posunuli, poučili sme sa a dávame góly. Obrana nám funguje, máme tri nuly po sebe na konte a toho sa musíme držať. Máme aj kvalitu do útoku a verím, že nejaké góly strelíme.“

Dukla Banská Bystrica je tradičným futbalovým klubom ešte z federálnych čias, ktorý má za sebou ťažšie obdobie. Ostatných sedem sezón strávila v 2. lige, hoci dva razy sa dostala až do baráže. Na tretí pokus sa už baráž nehrala, keďže Sereď a Senica boli z ligy vylúčené. Trnavčania sa na banskobystrických Štiavničkách predstavia po sedem o pol roku. Vtedy sa stretnutie skončilo remízou 1:1. V drese domácich už vtedy nastúpil aj Polievka alebo napríklad Fašako či Willwéber, ktorí sú v kádri aj teraz. Zo spartakovského tímu si tento zápas pamätá len Martin Mikovič a práve on vyrovnával strelou spoza šestnástky na konečných 1:1.

HIGHLIGHTS | FK Dukla Banská Bystrica – FC Spartak Trnava

„V Banskej Bystrici to boli ťažké zápasy, mali kvalitných hráčov, ale najväčším problémom bolo ihrisko. Keď sme hrali v neskorších mesiacoch alebo sme tam začínali jarnú časť, tak sa tam nedalo hrať, bolo tam bahno na čiarach. Teraz to vynovili, aj keď dráha okolo ihriska ostala, ale zázemie majú nové a celkom sa na to teším,“ zakončil Martin Mikovič, ktorý si na ten zápas pamätá.

Celý rozhovor s Mikovičom si môžete pozrieť na klubovom youtube kanáli:

Stretnutie sa uskutoční v sobotu od 18. hodiny.

07.10.2022
07.10.2022