Prípravný zápas

05.07.2024 15:00 , Epet Arena, Praha

AC Sparta Praha

15:00

FC Spartak Trnava

Prípravný zápas

29.06.2024 11:00 , Čatež

NK Bravo

11:00

FC Spartak Trnava

Prípravný zápas

22.06.2024 17:00 , Ormož

NK Maribor

17:00

FC Spartak Trnava

Niké liga

18.05.2024 17:00 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

5 : 0

FK Železiarne Podbrezová

Niké liga

12.05.2024 17:30 , MOL Arena

FC DAC 1904 Dunajská Streda

1 : 0

FC Spartak Trnava

Niké liga

04.05.2024 15:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

1 : 0

MFK Ružomberok

Domov / Správy / Oba sezónne ciele splnené

Oba sezónne ciele splnené

spartak |

14.05.2023 |

Rozhovory

Spartakovci cestovali do Podbrezovej s jasným zámerom, potvrdiť tretie miesto v tabuľke. Hoci celú nadstavbu mali vcelku komfortný vankúš na bronzovej priečke, ktorú si mohli zaistiť v domácom stretnutí proti Banskej Bystrici, napokon doma v minulom kole prehrali. Situácia v tabuľke sa vyvinula tak, že práve Podbrezová a teoreticky aj Dukla ich mohli v samom závere z medailových pozícií vytlačiť. Imperatív bol preto jasný a Trnava nechcela na Horehroní prehrať. Hráči to vedeli a zároveň nekalkulovali ani s nerozhodným výsledkom.

Podbrezová dokázala v posledných dvoch zápasoch vyhrať v Žiline a doma zdolala Dunajskú Stredu, čím zrejme do veľkej miery rozhodla o titule. Spartak však podal na súperovej pôde dominantný výkon, z obrany Podbrezovej si urobil trhací kalendár a ak by sa dalo niečo hráčom v čiernych dresoch vyčítať, tak snáď jedine dôraz v zakončení a riešenie brejkových situácií.

Zápas mohol byť rozhodnutý už v prvom polčase. Skóre otvoril z penalty Filip Twardzik, ktorý na rozdiel od finále pohára nenapínal divákov a nedal brankárovi Ludhovi šancu.

„Z našej strany to bol famózny zápas, my sme sem prišli vyhrať a podarilo sa to s 3:0. Chalani podarili výborný výkon po ťažkom týždni a po prehre s Banskou Bystricou. Tréner nás dal dohromady a prvý polčas nám veľmi pomohol, lebo sme Podbrezovú do ničoho nepustili,“ hovorí český stopér, ktorý pri výpadku ľavých obrancov aj v Podbrezovej zaskakoval na tomto poste.

Priznal, že potvrdenie tretieho miesta chceli mať skôr, ale napokon to dokázali v predstihu a posledný zápas so Žilinou sa ponesie v duchu rozlúčky s úspešnou sezónou. „Druhý cieľ je splnený. Prvý bol pohár, no tento bol o niečo ťažší, lebo tie emócie neboli také vysoké. Povedali sme si však, že toto musíme zvládnuť a sme radi, že nesieme tri body.“

Dominantnou postavou zápasu bol Abdulrahman Taiwo. Trnavský útočník bol veľmi ťažko odstaviteľný od lopty a keď ju mal na kopačke, vždy z toho hrozilo nebezpečenstvo. Vybojoval penaltu, keď ho pri „blafáku“ fauloval Ludha, potom mu rozhodca neuznal regulárny gól, no v druhom polčase ešte stihol streliť ďalšie dva, čím sa po rokoch stal trnavským dvojciferným strelcom v sezóne, keď má na svojom konte 11 ligových gólov.

„Myslím, že sme vyhrali zaslúžene, lebo sme tvrdo pracovali. Vedeli sme, že je to pre nás dôležitý zápas, chceli sme pre klub zabezpečiť tretie miesto. Bol to dobrý zápas, boli sme veľmi dobre takticky pripravení. Ako tím sme hrali veľmi dobre, nebolo to len o mne a som šťastný, že sme zvíťazili,“ dodal s príznačnou skromnosťou nigérijský kanonier, ktorý je v Spartaku na hosťovaní do konca sezóny. Spartakovci by ho však vo svojom drese radi videli aj v tej nasledujúcej.

V poslednom zápase sezóny, v ktorom už žiadny zo súperov nemôže predstihnúť Trnavu v tabuľke, privítajú červeno-čierni na svojom trávniku Žilinu. Hrať sa bude v sobotu od 18. hodiny, lístky už sú v predaji a po zápase je naplánovaná autogramiáda s celým kádrom. Bližšie informácie: https://fcspartaktrnava.com/so-zilinou-rozlucka-so-sezonou-po-zapase-autogramiada/.

14.05.2023
14.05.2023