Niké liga

18.05.2024 17:00 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

5 : 0

FK Železiarne Podbrezová

Niké liga

12.05.2024 17:30 , MOL Arena

FC DAC 1904 Dunajská Streda

1 : 0

FC Spartak Trnava

Niké liga

04.05.2024 15:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

1 : 0

MFK Ružomberok

Domov / Správy / Nemecký súper ukázal svoju kvalitu

Nemecký súper ukázal svoju kvalitu

spartak |

15.01.2023 |

Rozhovory

Včerajší druhý zápas spartakovcom výsledkov vôbec nevyšiel. Súper z druhej nemeckej bundesligy im ukázal ako sa premieňajú šance. Trnavské mužstvo to Sandhausenu uľahčilo najmä v úvode druhého polčasu, keď sa nechal vylúčiť Matej Čurma a zo snahy o zvrat v zápase napokon nebolo nič.

„Ťažký zápas, prvý polčas hrali chalani dobre, mali šance, po priamom kope inkasovali a potom na 2:0. Veľmi fyzický zápas, veľa súbojov a faulov, aj tých tvrdších. Druhý polčas sme síce hrali o hráča menej, ale oni nemali absolútne vyloženú šancu a po štandardke sme dostali tretí gól. To sa stáva, behali sme a bojovali až do konca,“ povedal Kristián Koštrna, ktorý prišiel na plochu do druhého polčasu.

V prvom zápase odohral Patrick Karhan svoj polčas na pozícii stopéra. Tentoraz nastúpil na svojom poste o pozíciu vyššie, ale vydržal tam len 7. minút. Toľko si totiž stihol zahrať Čurma do svojho vylúčenia. Potom sa na jeho miesto opäť musel zasunúť práve Karhan.

„Myslím si, že prvý polčas sme hrali slušne, avšak súper sa dostal dvakrát pred bránu a dal nám dva góly. Druhý polčas sme dobre nastúpili a vytvorili sme si aj šance, ale žiaľ dostali sme červenú kartu. Potom to bolo trochu jednostranné, ale treba sa poučiť z vecí zo zápasu do budúcna. Dohrával som na pozícii stopéra, dnes to bolo o čosi lepšie, aj keď chybičky tam boli, ale keď treba som rád, že môžem pomôcť. Súper je z kvalitnej súťaže, bolo to cítiť, silový, tvrdý a rýchly protivník. Hoci nemali veľa šancí, kvalita sa prejavila.“

Posledný zápas na turnaji odohrá Spartak vo štvrtok, no zatiaľ nie je jasné, proti komu. Isté je len, že to nebude vo finále. Teoreticky ešte môže nastúpiť v súboji o bronz, no to by musel Zlín prehrať so Sandhausenom vyšším ako trojgólovým rozdielom. Zápas o 5. miesto s tretím zo skupiny A je na programe od 11. hodiny na rovnakom štadióne ako včera, ak by červeno-čierni hrali o bronz, nastúpili by o hodinu neskôr na Národnom štadióne Ta Quali. Finále sa hrá od 16. hodiny.

15.01.2023
15.01.2023