28.07.2024 18:00 , Štadión Antona Malatinského

25.07.2024 21:00 , Stadion Asim Ferhatović Hase

20.07.2024 16:00 , Štadión A. Malatinského

Aston Villa

13.07.2024 15:00 , Draßmarkt, Rakúsko

TSV Hartberg

1 : 1

Domov / Správy / Mládež cez víkend neprehrala, ženy vypadli z pohára, ale v lige boli suverénne

Mládež cez víkend neprehrala, ženy vypadli z pohára, ale v lige boli suverénne

08.10.2023 |

Mládež

FC Petržalka U19 – FC Spartak Trnava U19 0:1 (0:0)

Na najstarší dorast čakal cez víkend ďalší zápas z kategórie náročných. Devätnástka ho však zvládla výborne a na pôde tabuľkového suseda z Petržalky zvíťazila najtesnejším rozdielom 1:0, keď sa o jediný presný zásah zápasu postaral v 69. minúte Masár. Rovnaký hráč si pripísal o deň neskôr štart za druholigové Malženice. Počas štvrťhodiny strávenej na ihrisku vypracoval pre spoluhráčov dve gólové šance.

FCST U19: Smieško – Krchnár, Fančovič, Danihel (46. Justh), Stano (9. Šebek), Straka, Adamkovič (81. Vyskoč), Lipovský, Bilčík (C) (89. Molnár), Henyig, Masár

Góly: 69. Masár

ŽK: Masár, Danihel

Peter Gaži: „Teší ma, že sa nám podarilo potvrdiť výbornú formu z ihrísk súperov a opäť zvíťaziť. Do zápasu sme nastúpili so zmeneným herným systémom, s cieľom byť ešte nebezpečnejší v ofenzíve a prekonávať stredný blok súpera, ktorému čelíme posledné zápasy. Myslím si, že počas celého stretnutia sme boli lepšie družstvo. Vypracovali sme si viacero vyložených príležitostí. Zápas nakoniec rozhodol kvalitný center Lipovského a pekná hlavička Masára.“

FC Spartak Trnava U17 – FC Petržalka U17 4:0 (4:0)

Sedemnástka rozhodla o svojom vysokom triumfe už v prvom polčase, v ktorom strelila všetky štyri góly. Vďaka tomu drží krok s Dunajskou Stredou a Žilinou, s ktorými má na čele zhodne po 18 bodov.

FCST U17: Húska – Turanský, Velický (63. Kováč), Pristach, Bohmer (46. Ptačín), Konopka (63. Krajči), Farkaš (C), Kubovič (63. Bugár), Trello, Bukovský, Duchovič (63. Kocian)

Góly: 4. Trello, 8. a 22. Bukovský, 36. Duchovič

ŽK: Konopka, Bohmer

Patrik Malý: „Úvod stretnutia nám vyšiel nad očakávania, keď sme už v desiatej minúte viedli 2:0 po nádherných akciách, a to položilo základ našej výhry. Do konca prvého polčasu sme zvýšili naše vedenie na 4:0. Po tomto momente sme sa uspokojili a zápas sa viac-menej dohrával. Vytvorili sme si ešte niekoľko príležitostí, avšak nedotiahli sme ich už do gólového efektu. Celkovo sme však radi za výhru v zápase a veríme, že sme sa dobre naladili na náročné kolo, ktoré nás čaká budúci týždeň.“

FC Spartak Trnava U16 – FC Petržalka U16 2:2 (2:0)

Výborný prvý polčas zaznamenali v zápase s Petržalkou aj najmladší dorastenci, ktorí strelili v 10. a 18. minúte dva rýchle góly. Bohužiaľ, vedenie si neudržali a po dvoch inkasovaných góloch v druhom polčase si s hosťami body podelili.

FCST U16: Lukošík – Petrovič (41. Redenkovič), Pittel, Noška (C), Repáň, Tejzr, Melia (53. Maťo), Vlha, Flimmel (65. Čičmanec), Terenkov (71. Sobota), Polťák (41. Benkovský)

Góly: 10. Flimmel, 18. Terenkov

Adam Chorvath: „Bol to zápas dvoch rozdielnych polčasov. V prvom sme herne dominovali hlavne v strede ihriska, no neboli sme dostatočne nebezpeční v súperovej šestnástke a napriek tomu sme dali dva pekné góly po situáciách 1 na 1. Prístup hráčov v druhom polčase bol absolútne neprijateľný, bez dostatočnej emócie, bojovnosti a kvality pri riešení v útočnej zóne. Po dvoch hrubých chybách sme inkasovali dva góly. Za druhý polčas sme si nezaslúžili vyhrať. Pri dlhých úspešných sériách príde často k uspokojeniu a to sa nám v druhom polčase stalo. Očakávam, že chalani na to správne zareagujú v nasledujúcom zápase so Slovanom.“

FK Inter Bratislava U15 – FC Spartak Trnava U15 1:2 (1:1)

Zápasy starších žiakov sa odohrali už v piatok, pretože naša pätnástka v nedeľu odcestovala na medzinárodný turnaj do Malajzie. Žiaci do 15 rokov sa po prehre v Petržalke a domácej remíze s Trenčínom dostali späť na víťaznú vlnu. V náročnom zápase na pôde bratislavského Interu zvíťazili najtesnejším rozdielom 2:1. Na zásah domácich z 11. minúty odpovedal o pár minút neskôr Zemko, ktorý po výmene strán strhol vedenie na trnavskú stranu.

FCST U15: Pavelka – Studený, Bartovič, Bohunický (C), Bartaloš, Zemko, Kostoláni (78. Slovák), Marčiš (41. Hečko), Ušák (41. Švenda), Ševčík (80. Bodiš), Fojta (58. Fraňo)

Góly: 17. a 47. Zemko

Tomáš Kánik: V zápase sme mali pomalý rozbeh a súper išiel pomerne rýchlo do vedenia, na čo sme dokázali reagovať vyrovnávajúcim gólom ešte do polčasu. Skóre sme otáčali po peknej individuálnej akcii nášho hrotového útočníka, ktorý pripravil gól do prázdnej brány. V priebehu celého zápasu sme boli viac na lopte, z čoho pramenilo aj veľké množstvo štandardných situácií. Na ťažkom teréne sa horšie kombinovalo, preto sme museli hrať o niečo kolmejšie. V druhom polčase sme mali časté úseky hry s dobrým držaním lopty a súper už hrozil len z protiútokov.

FK Inter Bratislava U14 – FC Spartak Trnava U14 0:3 (0:0)

Zvíťaziť sa podarilo aj štrnástke. Po bezgólovom prvom polčase vyšli trénerovi Oliverovi Burianovi striedania, keď sa najprv presadil dvakrát Holbík a následne uzavrel skóre zápasu taktiež čerstvý Troshupa. Žiaci do 14 rokov sú po siedmich zápasoch bez prehry na čele tabuľky s impozantným skóre 50:2, keď zakopli len raz pri remíze v druhom kole.

FCST U14: Sartini – Ďuriš (36. Pavlis), Bošanský, Kalamár (C), Böhmer, Rakús (21. Pokus), Štipčák, Zajánoš (21. Boška), Ďurian (36. Holbík), Kasan, Kráľovič (52. Troshupa)

Góly: 55. a 65. Holbík, 69. Troshupa

Oliver Burian: „Piatkový zápas sa odohrával na veľmi ťažkom teréne, čomu sme chceli prispôsobiť aj taktické zámery, aby sme dokázali hrať efektívne. V prvom polčase sa nám to nie úplne darilo, boli sme veľmi pomalí a nepresní, a celkovo mi chýbalo na ihrisku väčšie srdce a odvaha. Druhý polčas sme zlepšili nasadenie aj herný prejav, no ak chceme byť v ťažkých zápasoch úspešní, musíme efektivitu zakončenia jednoznačne zvýšiť. Celkovo sme však boli počas celého zápasu jednoznačne lepším mužstvom a aj keď sme vo viacerých momentoch čelili nie len jedenástim hráčom súpera, zaslúžene sme vyhrali.“

FC Spartak Trnava U13 – FK Inter Bratislava U13 6:3 (5:0)

V nedeľu pricestoval do Trnavy doposiaľ nezdolaný Inter Bratislava. Tento fakt trval iba do záverečného hvizdu. Spartakovci odviedli v prvom polčase vynikajúcu prácu a vyhrali vysoko 5:0. Po výmene strán síce mierne poľavili, čo viedlo k inkasovaniu troch gólov, ale víťazstvo si udržali. Šesť gólov strelilo šesť rôznych strelcov.

FCST U13: Mesároš – Repáň, Mikulec, Marčiš (C), Polaček, Kohutovič, Polťák, Miklovič, Dvorský, Junas, Kuss, Hambálek, Ličák, Mego, Bumbera, Poliak, Kollár, Šima, Piešťanský, Fojta, Strojný

Góly: 2. Junas (z 11m), 14. Polťák, 16. Miklovič, 31. Fojta, 32. Piešťanský, 44. Kuss

Filip Nádaský: „V nedeľu sme privítali lídra tabuľky Inter. Od prvej minúty sme sa do súpera zahryzli a vďaka premenenej penalte sme od prvej minúty viedli. Som rád, že to, čo sme si povedali v šatni pred zápasom, chlapci preniesli aj na ihrisko a zaslúžene sme súpera v prvom polčase prehrali 5:0. Herne sme dominovali v každom aspekte hry a nevpustili sme súpera do žiadnej akcie. V druhom polčase nastalo u chalanov uspokojenie z polčasového výsledku, tempo z našej hry opadlo a boli sme pomalí v rozhodovaní sa v dôležitých momentoch. Súperovi sa podarilo po našich chybách vsietiť tri góly, avšak zaslúžene sme vyhrali 6:3. Spokojný som najmä s prvým polčasom, pretože sa tam objavovalo to, čo mi chýbalo v predchádzajúcich zápasoch. Avšak taktiež musíme zapracovať a nastaviť sa do budúcna na to, aby sme sa po výbornom prvom polčase neuspokojili a hrali naplno celý zápas.“

FC Spartak Trnava U12 – FK Inter Bratislava U12 22:2 (10:1)

Inter zdolala aj štvrtá žiacka kategória. Dvanástka vyhrala najvyšším rozdielom, a to 22:2. Po štyri góly strelili zhodne Královič s Windischom, ktorým sekundoval trojgólový Augustín.

FCST U12: Martanovič, Prokop, Kamenár – Jurík, Schriffel, Mišo, Franta, Belička, Červeň, Bulík, Virág (C), Böhman, Urdzik, Dulík, Kajma, Hutta, Bašty, Ščasný, Augustín, Královič, Windisch, Kuna

Góly: 11., 38. a 57. Augustín, 12. a 55. Červeň, 13. Mišo, 15., 25., 51. a 52. Královič, 18. Jurík, 22., 50., 58. a 60. Windisch, 24. a 33. Kajma, 28. Bašty, 30. Bulík, 46. a 55. Dulík, 46. Urdzik

Róbert Polakovič: „Zápas bol od prvých minút v našej réžii a súpera sme nepúšťali do dlhšieho držania lopty. Počas celého zápasu hrozil len z protiútokov. My sme sa snažili neustále prekonávať súpera v útočnej zóne, hlavne cez herné situácie 1 na 1. Potešujúce je, že k dobrej práci v pressingu sme v tomto zápase mohli vidieť aj prvky z tréningového procesu v rámci ofenzívy. Zaslúžené víťazstvo mohlo byť ešte väčším rozdielom, ale efektivita je stále naším veľkým problémom.“

ŠK 2011 Pečeňady WA – FC Spartak Trnava WA 1:0 (1:0)

Trnavčanky vycestovali v stredu na zápas 2. kola Slovenského pohára. V pozícii minuloročných finalistiek nestačili na druholigové Pečeňady, ktorým podľahli najtesnejším rozdielom 0:1, keď sa o jediný presný zásah zápasu postarala bývalá hráčka Spartaka Paveleková

FCST WA: Nemochovská – Konečná (46. Servátková), V. Čeriová (C), Pivarčiová, Randová, M. Čeriová (64. Žigová), S. Horváthová (67. Belicová), Tyčiaková, Martišková, Tonkovičová, Bederková (46. Cedulová)

Matej Chocina: „V pohári sme chceli jednoznačne zvíťaziť a postúpiť do ďalšieho kola. Od začiatku zápasu sme mali územnú prevahu, avšak boli sme zbytočne nervózni a kopili sme ľahké straty lôpt. Vo finálnej časti ihriska sme sa nevedeli presadiť a hľadali sme vždy zbytočne komplikované riešenia situácií. Súper mal pred koncom polčasu štandardnú situáciu a po našom nedôslednom bránení sme inkasovali. Do druhého polčasu sme išli s tým, že chceme zápas jednoznačne zvrátiť v náš prospech. Zlepšili sme sa vo finalizácii útoku, avšak nedokázali sme naše strelecké príležitosti pretaviť do gólu. Súper si jednogólový náskok postrážil a postúpil do ďalšieho kola. Vnímam tento zápas ako veľký výkričník, aby sme si vstúpili do svedomia a začali opäť na sebe neustále pracovať a zlepšovať sa.“

FC Spartak Trnava WA – AS Trenčín WA 8:0 (0:0)

Ženy sa po vypadnutí v pohári môžu stopercentne koncentrovať na ligu. Po bezgólovom prvom dejstve spustili v druhom polčase proti tabuľkovému susedovi z Trenčína gólovú kanonádu. Polovicu z ôsmich gólov strelila Klaudia Tyčiaková.

FCST WA: Králiková (79. Nemochovská) – Randová, Pivarčiová (71. M. Čeriová), V. Čeriová (C), Belicová (79. Drahošová), Žigová, Tyčiaková, Cedulová (56. Bederková), Servátková, Martišková, Tonkovičová

Góly: 49. Cedulová, 53., 66., 74. a 77. Tyčiaková, 63. Servátková, 76. Bederková, 88. Martišková

Matej Chocina: „Po trpkom vypadnutí v pohári cez týždeň sme si chceli napraviť chuť a po dobrom výkone naplno bodovať. Od začiatku zápasu sme išli pevne za naším cieľom, dobre sme kombinovali, vytvárali tlak na loptu, avšak v zakončení sme boli trochu nedôrazní. Cez polčas sme si povedali, že musíme byť trpezlivejší pri finalizácii a nepodliehať tlaku. Už od prvých minút druhého polčasu sa nám to darilo a hneď v úvode svojou šikovnosťou strelila gól Cedulová. Postupne sme súpera zavreli pred bránou a skóre sa začalo slušne navyšovať. Po pekných akciách sa presadili Bederková, Martišková, Servátková a 4 góly vsietila Tyčiaková. Zápas sme zaslúžene vyhrali a povzbudili sme sa tak do ďalšej tvrdej práce.“