25.07.2024 21:00 , Stadion Asim Ferhatović Hase

20.07.2024 16:00 , Štadión A. Malatinského

Aston Villa

13.07.2024 15:00 , Draßmarkt, Rakúsko

TSV Hartberg

1 : 1

Domov / Správy / Mládež a ženy vstúpili do prípravy zápasmi proti zahraničným súperom

Mládež a ženy vstúpili do prípravy zápasmi proti zahraničným súperom

spartak |

23.07.2023 |

Mládež

Po rannom tréningu a obede vycestovala vo štvrtok najstaršia mládežnícka kategória na medzinárodný turnaj do Teplíc, kde spartakovci obhajovali prvenstvo z minulého roka. Na Memoriáli Františka Hrdličky sa našim dorastencom podarilo opäť zvíťaziť a to so skóre 7:0. Individuálne ocenenia za najlepšieho hráča a brankára turnaja získali Marcel Bilčík, respektíve Tobias Fuka.

FCST U19: Smieško, Fuka – Krchnár, Šebek, Stano, Uščenko, Čavojský, Paulen, Karhan, Horník, Justh, Masár, Lipovský, Vyskoč, Trivunovič, Bilčík, Adamkovič, Hesko, Molnár, Danihel, Ďatel

FCST – FC ŠTK 1914 Šamorín 2:0 (Bilčík, Hesko)

FCST – Wisla Krakov 2:0 (Adamkovič, Masár)

FCST – Diósgyör VTK 3:0 (Lipovský, Bilčík, Justh)

Peter Gaži: „Do zápasu so Šamorínom sme išli so zámerom vysokého napádania súpera a práve po pressingových situáciách sme aj dali naše dva góly. Na Wislu sa hráči tešili asi najviac spomedzi všetkých účastníkov na turnaji a tak aj vyzeral náš vstup do zápasu. Už v 12. minúte sme vyhrávali 2:0. Pozitívom je, že oba góly boli po finálnych prihrávkach, na ktoré sme sa zameriavali v prvých týždňoch letnej prípravy. Do finále postúpili dva najlepšie tímy z prvého dňa a celý zápas sa odohrával v dobrej intenzite a emócii na oboch stranách. Dôležitý prvý gól strelil nádherným spôsobom Lipovský. Zakončeniu predchádzala výborná finálna prihrávka Heska. Tesne pred polčasom sa po rohovom kope najlepšie zorientoval Bilčík a zvýšil na 2:0. Upokojujúci tretí gól pridal v závere Justh. Do turnaja zasiahlo dvadsať hráčov a každý jeden z nich mal veľký podiel na celkovom víťazstve. Teší ma, že ako tím sme pôsobili počas dvoch dní veľmi súdržne. Tak isto ďakujem Tepliciam za pozvanie na turnaj, na ktorom sme sa snažili vydať maximum práve na počesť Františka Hrdličky.

FC Spartak Trnava U17 – Vasas Kubala Akadémia U17 4:1

Aj tímy mladších dorastov si počas víkendu zmerali sily s atraktívnym zahraničným súperom. Sedemnástka porazila maďarský Vasas rozdielom triedy 4:1

FCST U17: Halada – Velický, Daniel, Konopka, Turanský (C), Pristach, Leežak, Kubovič, Priecel, Bukovský, Trello (Krajči, Bohmer, Ptačín, Kozachok, Duchovič, Kocian

Góly: Bukovský, Pristach, Kozachok, Duchovič

Patrik Malý: „V prvom polčase, najmä v úvode, sme sa hľadali, kopili sme nepresnosti, hlavne pri výstavbe postupného útoku. Časom sme však prebrali iniciatívu a tempo hry, čoho výsledkom je konečný stav 4:1. Najmä druhý polčas bol v našej réžii. Celkovo hodnotím zápas pozitívne, no verím v zlepšenie jednotlivých detailov v našej hre.“

FC Spartak Trnava U16 – Vasas Kubala Akadémia U16 4:1

Identickým výsledkom si poradili s maďarskými rovesníkmi z Vasasu aj hráči z dorastu do 16 rokov.

FCST U16: Vačok – Petrovič, Pittel, Noška, Repáň, Tejzr, Maťo, Melia, Čičmanec, Polťák, Terenkov (Lukošík – Sobota, Števík, Benkovský, Vlha, Veteška, Flimmel)

Góly: Terenkov, Melia (11m), Vlha, Veteška

Adam Chorvath: „Do prvého zápasu letnej prípravy sme aj napriek neočakávaným okolnostiam vstúpili veľmi dobre. Po technickej stránke sme súpera prevýšili a najmä v prvom polčase sme mali viacero zaujímavých kombinácií a riešení situácií 1 na 1. V obrannej fáze sme dobre pracovali s priestorom a boli sme dostatočne kompaktní. Mrzí ma len, že sme v závere neuhrali zápas na čisté konto a dostali sme gól zo štandardnej situácie. Celkovo však môžeme tento zápas hodnotiť veľmi pozitívne a verím, že nadviažeme na to aj v ďalších kvalitných prípravných zápasoch.“

Podobne ako devätnástka, aj najstarší žiaci odcestovali vo štvrtok na turnaj. Zverenci Tomáša Kánika absolvovali na úvod letnej prípravy už tradičný turnaj v Tatranskej Lomnici. V atraktívnej konkurencii obsadila pätnástka siedme miesto.

FCST U15: Bolješik, Slimák – Augustín, Bartaloš, Bartovič, Bodiš, Bohunický, Fehér, Fojta, Fraňo, Hečko, Kostoláni, Magdolen, Marčiš, Mego, Mišo, Ševčík, Slovák, Studený, Ušák, Zemko

skupina:

FCST – FC Košice 0:1

FCST – RSC Hamšík Academy 2:0 (Mego, Ušák)

FCST – 1. FC Slovácko 1:2 (Hečko)

o umiestnenie:

FCST – ŠK Slovan Bratislava 0:1

FCST – FK Poprad 1:1 (4:5 pp) (Bodiš)

FCST – FC Košice 2:1 (2x Ševčík)

Tomáš Kánik: „Hlavným cieľom turnaja bolo vidieť všetkých hráčov z kádra v dobrých zápasoch a vyhodnotiť si ich aktuálnu individuálnu kvalitu. Takisto sme zistili ako rýchlo a kvalitne dokážu, respektíve nedokážu, niektorí hráči prenášať taktické zámery riešené v teoretickej taktickej príprave do zápasu. Poznatky z tohto turnaja nám pomôžu ešte efektívnejšie nastaviť tréningový proces v najbližšom období. Zároveň nám turnaj umožnil stráviť na začiatku sezóny spolu viac času a na pár dní zmeniť prostredie. V prvý deň sa hrali zápasy v skupine, kde sme narazili na Košice, RSC Hamšík Academy a Slovácko. Po bilancii 1 výhra a 2 prehry sme v skupine obsadili tretie miesto. Na ďalší deň nám vo štvrťfinále pripadol za súpera bratislavský Slovan. Ten mal výborný úvod zápasu, z ktorého vyťažil vedenie 1:0. Potom sme sa dostali do zápasu a vypracovali si sľubné šance, ale vyrovnať sme nestihli. Nasledovala nešťastná prehra na pokutové kopy proti Popradu, tým pádom sme hrali až o 7. miesto proti Košiciam. V poslednom stretnutí na turnaji sme, hlavne v prvej polovici zápasu, podali konsolidovanejší výkon, čo viedlo k výhre 2:1.“

FC Spartak Trnava WA – FC Zbrojovka Brno WA 4:4 (0:2)

Do kolotoča prípravných zápasov vstúpili aj ženy. Proti Brnu museli Trnavčanky doháňať nepriaznivé skóre, čo sa im aj vďaka hetriku Horváthovej podarilo.

FCST WA: Nemochovská – Servátková, Čeriová, Randová, Belicová, Čeriová, Trajlínková, Horváthová, Martišková, Tonkovičová, Bederková (Bukrotínová – Poláčková, Gáliková, Voščinárová)

Góly: 3x Horváthová, Gáliková

Matej Chocina: „Po prvom týždni tréningov sme vstúpili do začiatku série prípravných zápasov proti kvalitnému súperovi. Začiatok zápasu nás súper vysoko napádal a zatlačil nás pred našu bránu, kde sme len veľmi ťažko vedeli kombinovať. Postupne sa však dievčatá osmelili a zápas sa vyrovnal. Prvé dva góly sme inkasovali po našich individuálnych chybách. Dievčatá to však nezlomilo a po zlepšenej hre, najmä v druhom polčase, sa nám zásluhou hetriku Horváthovej podarilo otočiť výsledok stretnutia. Súper však opäť dokázal otočiť výsledok na 3:4 a my sme už len v závere vyrovnali na spravodlivých 4:4. Zápas nám ukázal zopár nedostatkov, na ktorých odstránení postupne začneme pracovať. Avšak, mal aj veľa pozitív a pár hráčok opäť ukázalo, že má v sebe obrovský potenciál.“