Niké liga

18.05.2024 17:00 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

5 : 0

FK Železiarne Podbrezová

Niké liga

12.05.2024 17:30 , MOL Arena

FC DAC 1904 Dunajská Streda

1 : 0

FC Spartak Trnava

Niké liga

04.05.2024 15:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

1 : 0

MFK Ružomberok

Domov / Správy / Marco Djuričin je späť

Marco Djuričin je späť

spartak |

02.12.2023 |

preview

V nedeľu privíta Spartak v ligovom dueli MFK Skalica a bude sa snažiť natiahnuť svoju víťaznú sériu. Záhorákom má čo vracať, lebo v prvom vzájomnom zápase sa v Skalici zrodila len bezgólová remíza, ktorá sa Spartaku málila.

Skaličania sa nachádzajú v pomerne pokojných vodách tabuľky na 8. mieste so 17 bodmi, ktoré sú príliš málo na pomýšľanie na postup do hornej šestky, ale na druhej strane sú komfortným náskokom pred bojom o záchranu. Mohol by sa teda v Trnave hrať otvorený futbal, hoci tréner Michal Gašparík sa naňho príliš neteší, lebo sa po vypätom dueli v Konferenčnej lige obáva o motiváciu hráčov.   

„Na Skalicu zostavu pretočíme. Čaká nás hrozný zápas. Bude zlé počasie zima, príde málo ľudí a dostaneme sem Skalicu, ktorá pravdepodobne bude čakať v bloku a brániť. Predtým sme hrali ťažký zápas, ktorý ma za posledných 10 minút unavil tak, ako predchádzajúcich 85 minút. Bolo to hore dolu, šance, ktoré oni zahadzovali a my sme zlyhávali v prechodovej a predfinálnej fáze. Po takomto zápas bude veľmi ťažké nastaviť hráčov v hlavách. Fyzicky to zvládneme, dáme aj čerstvých hráčov, ale neviem ako bude vyzerať hlava na úplne opačný zápas.“

Zápas s Ludogorcom nedohral kvôli zraneniu Lukáš Štetina, ktorý bude zrejme nútene pauzovať dlhšie, ale do hry vrátili uzdravení Bernát, Mikovič a po najdlhšej pauze aj Marco Djuričin. Ten vynechal kvôli chorobe viac ako tri mesiace, ale vo štvrtok už naskočil do zápasu v Konferenčnej lige.  

„Som rád za Marca, že sa nepotvrdili tie prognózy so srdcom, ktoré nevyzerali dobre. Preskákal si veľa a vie, že návrat po takej dlhej dobe je ťažký. Musí trénovať, makať, trocha si zafrle, ale iná cesta nie je,“ hovorí Michal Gašparík, ktorý mu zrejme nejaké minúty dopraje aj v nedeľu proti Skalici.

Marco nastúpil v 71. minúte, keď vystriedal Michala Ďuriša a fanúšikovia ho privítali skandovaním jeho mena. „Bol som šťastný a bolo to nádherné, keď som počul ako fanúšikovia kričia moje meno. Som im veľmi vďačný. V zápase to ešte nebolo úplne ono, situácie, v ktorých som bol, sa dali riešiť aj inak. Potrebujem ešte hernú prax a dúfam, že to bude lepšie,“ hovorí rakúsky útočník, ktorému nechýba odhodlanie vrátiť sa do starej formy. Najradšej by už len vyhrával a začať chce v nedeľu proti Skalici. „Viem, že počasie bude asi veľmi chladné, ale verím, že nás fanúšikovia prídu podporiť.  V zápase so Skalicou myslím iba na tri body. V lige nám ešte ostávajú tri zápasy do konca roka a chceme v nich získať deväť bodov.“

Mikuláš na štadióne

Zápas so Skalicou sa odohrá v nedeľu od 15. hodiny, no už od 14. hodiny príde pozdraviť do detského sektora pozdraviť najmenších fanúšikov Mikuláš so svojimi pomocníkmi anjelom a čertom. Všetkým dobrým deťom budú rozdávať darčeky, sladkosti, spartakovské kartičky a nový časopis Mladý andel. Zoberte svoje deti v nedeľu na futbal a isto neodídu s prázdnymi rukami. Deti v skupinách alebo s mamičkami majú na zápas vstup voľný, stačí sa prihlásiť cez formulár na klubovej webstránke.

Ostatní fanúšikovia si môžu lístky kúpiť online alebo v pokladni na Športovej ulice dve hodiny pred výkopom zápasu. Zápas je zaradený na 3. kategórie a vstupenky sa predávajú od 8 eur.

02.12.2023
02.12.2023