01.05.2024 15:00 , Košická Futbalová Aréna

21.04.2024 17:30 , Štadión Antona Malatinského

17.04.2024 18:00 , Zelpo Arena

0 : 0

14.04.2024 17:30 , Zelpo Arena

0 : 2

Domov / Správy / Dorastom sa skončila liga, máme najlepšieho strelca a najvyťaženejšieho hráča súťaže U16

28.05.2023 |

Mládež

Starší dorastenci boli do posledných kôl v hre o titul, napokon im patrí po vyrovnanom závere šiesta priečka. O pozíciu lepšie skončili dorastenci do 17 rokov, ktorí zvíťazili v priamom súboji o piate miesto. Najvyššie sa umiestnil najmladší dorast. K tretiemu miestu prispel devätnástimi gólmi najlepší strelec súťaže Juraj Duchovič. Najvyťaženejším hráčom v lige bol Martin Konôpka, ktorý nestriedal ani v jednom z 26-tich zápasov a odohral 2080 minút.

FC Spartak Trnava U19 – FK Železiarne Podbrezová U19 2:3 (1:2)

Devätnástka odohrala posledný ligový zápas tejto sezóny na Štadióne Antona Malatinského, kde sa klub pred začiatkom stretnutia rozlúčil s končiacimi hráčmi. Žiaľ, proti Podbrezovej ťahala za kratší koniec. Už v 9. minúte poslal Spartak do vedenia Kurej, ale do pol hodiny hry sa hosťom podarilo otočiť stav stretnutia. Po desiatich minútach druhého dejstva vyrovnal Kucharík, no posledné slovo mali hostia. Všetci končiaci dorastenci sa 19. júna zapoja do letnej prípravy OFK Dynamo Malženice, okrem Samuela Kucharíka, ktorý bol prijatý na vysokú školu The Hague University of Applied Sciences – Sport Studies – International Sport Management v Holandsku. Rýzek, Nagy a Bilčík nastúpili v sobotu v základnej zostave Malženíc, posledný menovaný sa aj strelecky presadil.

FCST U19: Vasiľ – Krchnár (64. Kumpan), Popik, Vaško, Rusnák, Šarmír (C), Justh, Kucharík (80. Stano), Masár, Repa (73. Horník), Kurej

Góly: 9. Kurej, 55. Kucharík

ŽK: Popik, Vaško

Peter Gaži: „Do zápasu sme vstúpili dobre a po postupnom útoku sme strelili prvý gól. Ešte v prvom polčase sa súperovi podarilo dvoma peknými zakončeniami otočiť skóre. Do druhého polčasu sme opäť vstúpili aktívne, zlepšili sme určité veci pri zakladaní útoku a zaslúžene sme strelili vyrovnávajúci gól. Po našom vystriedaní sme už neudržali potrebnú kvalitu a najlepší hráč na ihrisku pridal svoj druhý gól, ktorý rozhodol o konečnom výsledku.“

MFK Ružomberok U17 – FC Spartak Trnava U17 1:0 (1:0)

Každá séria sa raz musí skončiť. Tá v neporaziteľnosti dorastencov do 17 rokov sa zastavila na čísle 11. V utorňajšej dohrávke 24. kola v Ružomberku nestačili prostrední dorastenci na svojich rovesníkov a podľahli im najtesnejším rozdielom 0:1.

FCST U17: Smieško – Karhan, Turoň, Pristach, Turanský, Farkaš (C), Vyskoč, Henyig, Adamkovič, Hesko, Bukovský

ŽK: Bukovský, Turanský, Farkaš, Turoň

2. ŽK: Turanský

Patrik Malý: „Zápas sme prehrali o jeden gól. V priebehu stretnutia sme mali niekoľko príležitostí, ktoré mohli konečný výsledok zmeniť, avšak neboli sme efektívni. Naopak, v určitých úsekoch hry sme pôsobili veľmi nervózne, čím sme súperovi dovolili hroziť z rýchlych protiútokov. Záver priniesol zbytočnú nervozitu, ktorej sa musíme v budúcnosti vyvarovať.“

FK Železiarne Podbrezová U17 – FC Spartak Trnava U17 1:3 (1:2)

V priamom súboji o konečnú piatu priečku sa Podbrezová ujala vedenia už v 7. minúte. Našej sedemnástke sa podarilo otočiť výsledok zápasu vďaka gólom zo 42. a 44. minúty. O troch bodoch definitívne rozhodol v 84. minúte Bukovský.

FCST U17: Hollósy – Karhan, Pristach, Paulen, Kováč, Farkaš (C), Petráš (61. Hesko), Henyig, Vyskoč, Adamkovič, Bukovský

Góly: 42. Karhan, 44. Vyskoč, 84. Bukovský

Patrik Malý: „V priamom súboji o piate miesto sme odohrali výborný prvý polčas, v ktorom sme síce prehrávali, no dokázali sme zápas otočiť. Vytvorili sme si v ňom množstvo príležitostí, ktoré sme žiaľ nevyužili. V druhom polčase sme mierne poľavili, súper sa dostal do príležitostí, avšak podržal nás brankár Hollósy. Následne v závere uzavrel zápas Bukovský, keď unikol do otvorenej obrany súpera.“

MFK Ružomberok U16 – FC Spartak Trnava U16 2:0 (1:0)

V dohrávke nestačili na vedúci Ružomberok ani najmladší dorastenci, ktorí svojmu súperovi podľahli 2:0. Už pred posledným kolom s Podbrezovou bolo isté, že šestnástka obsadí konečné tretie miesto.

FCST U16: Húska – Kováč, Velický (70. Kocian), Daniel, Bohmer, Konopka, Ležák (C), Ptačín (52. Kubovič), Trello, Priecel, Duchovič (70. Pittel)

ŽK: Kováč, Trello

Adam Chorvath: „Vzhľadom na dôležitosť zápasu, najmä pre súpera, sme očakávali taktický súboj, čo sa aj v prvom polčase potvrdilo. Podarilo sa nám eliminovať súperove silné stránky, my sme mali prvú veľkú gólovú príležitosť, ktorú sme mali premeniť. Naopak, inkasovali sme veľmi lacný gól po štandardnej situácii a následnej druhej lopte. Po výmene strán sme chceli zápas zvrátiť, boli sme silnejší na lopte, chalani bojovali, no nepodarilo sa nám skórovať. V závere, v čase, keď sme chceli prejsť do väčšieho rizika, sme po individuálnej chybe dostali druhý lacný gól. Súper vyťažil z minima maximum. My sme naše čisté gólové šance bohužiaľ nevyužili.“

FK Železiarne Podbrezová U16 – FC Spartak Trnava U16 0:6 (0:1)

Vo víkendovom zápase s Podbrezovou viedli najmladší dorastenci po prvom polčase iba o jeden presný zásah, ale po výmene strán spustili gólovú kanonádu a napokon zvíťazili s prehľadom 6:0. Až o štyri góly sa postaral kapitán tímu Juraj Duchovič, ktorý sa zároveň stal s devätnástimi gólmi najlepším strelcom súťaže.

FCST U16: Halada (64. Húska) – Turanský, Konopka, Ležák, Bohmer, Ptačín, Kubovič (57. Kozachok), Trello, Priecel, Duchovič (C), Kocian

Góly: 30., 49., 63. a 80. Duchovič (2. a 4. z 11m), 59. Priecel, 70. Trello

Adam Chorvath: „V poslednom zápase sezóny sme sa chceli rozlúčiť víťazstvom. Súper chcel hrať otvorený futbal, no kvalita našich hráčov bola oveľa vyššia a dokázali sme sa pomerne jednoducho presadzovať. Gólový rozdiel mohol byť pri lepšej efektivite ešte vyšší. Chalanom patrí obrovská pochvala za prístup, nasadenie a pracovitosť počas celej sezóny. Ukázali veľkú kvalitu a potenciál sa zlepšovať, dokázali rýchlo prenášať naše zámery do hry a v drvivej väčšine zápasov sme boli dominantným tímom. Bohužiaľ, v kritických momentoch sezóny nám chýbal kúsok šťastia v zakončení a stratili sme zápasy, v ktorých sme boli lepší. Nakoniec je z toho len tretie miesto, no verím, že v nasledujúcej sezóne sa im to podarí ešte vylepšiť. Budem im držať palce.“

Najstaršia žiacka kategória bola od štvrtka do nedele súčasťou Magic Cupu Šumava, kde si naši hráči zmerali sily s atraktívnymi zahraničnými súpermi. Po nešťastnej prehre v semifinále na penalty, bojovali spartakovci o bronz, ktorý si napokon odviezli ich poľskí protihráči.

Magic Cup Šumava

Základná skupina:

FCST – FC Zbrojovka Brno 3:1 (Veteška, Zemko, Ševčík)

FCST – Dynamo České Budějovice 1:1 (Maťo)

FCST – 1. FC Slovácko 2:2 (Terenkov, Polťák)

Semifinále:

FCST – Sigma Olomouc 1:1 (Kunda), 4:5 na penalty

O 3. miesto:

FCST – Pogon Štetín 0:2

Tomáš Kánik: „Turnaj sa odohrával v štyroch dedinách na Šumave a počas troch dní sme mali možnosť odohrať päť zápasov s kvalitnými súpermi. V základnej skupine sme zvládli prvý zápas s Brnom a zvíťazili sme 3:1. Vo zvyšných zápasoch sme vždy museli doťahovať polčasové vedenie súpera a v obidvoch prípadoch sme dokázali vyrovnať, čo znamenalo druhé miesto a postup do semifinále. Tam sme sa stretli s celkovým víťazom Olomoucom, s ktorým sme inkasovali vyrovnávajúci gól v úplne poslednej sekunde nezmyselne dlhého nadstaveného času a následné penalty lepšie zvládol súper v pomere 5:4. Po psychicky náročnej prehre sme v zápase o tretie miesto s poľským Pogonom Štetín predviedli slabší výkon a prehrali sme 0:2. Celkovo sme ale na turnaji zanechali sympatický dojem a na dobré momenty potrebujeme nadviazať aj v záverečnej a kľúčovej časti našej ligovej súťaže.“

FC Spartak Trnava U13 – FK Dubnica nad Váhom U13 5:0 (2:0)

Zápasy mladších žiakov sa odohrali netradične v stredu. V zápase tabuľkových susedov zvíťazil Spartak bez akýchkoľvek problémov s prehľadom 5:0 a naďalej živí nádej na titul.

FCST U13: Vlkovič – Bošanský, Lenghardt (C), Drevenák, Kalamár, Böhmer, Martinkovič, Koreň, Fenič, Zajánoš, Kriška, Kasan, Kráľovič, Rakús, Ďuriš, Holbík

Góly: 26. Kráľovič, 33. Lenghardt, 49. a 65. Holbík (1. z 11m), 55. Koreň

ŽK: Lenghardt

Oliver Burian: „V tomto zápase sme hráčov nabádali k čo najväčšej koncentrácii na prenesenie prvkov zakladania a vedenia útoku z tréningu do zápasu. Prvých 15 minút nebolo z našej strany vôbec dobrých, boli sme veľmi pomalí a nepresní, miestami sme sa sami zbytočne dostávali pod tlak. Potom sme sa však upokojili a od tohto času sme predviedli dominantný futbal s množstvom pekných akcií a nespočetným množstvom šancí. Ako jediné negatívum tohto zápasu vidím efektivitu zakončenia, ktorá nám absolútne zlyhávala či z hľadiska kvality zakončenia alebo z hľadiska rozhodovania.“

FC Spartak Trnava U12 – FK Dubnica nad Váhom U12 24:6 (12:0)

V stretnutí najmladších žiakov padalo podstatne viac gólov. Trnava nastrieľala poslednej Dubnici nad Váhom až 24 gólov, keď sa zhodne päťkrát presadili Dvorský a Junas.

FCST U12: Hambálek, Trebatický, Krchnák – Podolinčiak, Ličák, Mikulec, Repáň, Polaček, Kohutovič, Miklovič, Piešťanský, Poliak, Gál, Strojný, Junas, Dvorský, Marčiš, Fojta, Šmatlánek, Virág, Urdzik

Góly: 3. Virág, 5., 24., 28., 45. a 58. Dvorský, 6., 12. a 35. Piešťanský, 8. a 42. Strojný, 16., 25., 35., 42. a 46. Junas, 16. Ličák, 21. Kohutovič, 23. a 39. Fojta, 51. Miklovič, 52. a 54. Marčiš 57. Gál

Filip Nádaský: „Zápas s Dubnicou sme zvládli výborným herným prejavom v ofenzíve, avšak musíme sa zlepšiť v obranných herných činnostiach jednotlivca. Často sme k súperom pristupovali nezodpovedne, z čoho pramenili aj ich šance. V ofenzíve sme boli nebezpeční, podarilo sa nám vsietiť veľa gólov, s čím sme spokojní.“

FC Spartak Myjava WA – FC Spartak Trnava WA 5:1 (2:1)

Repríza tohtoročného finále Slovenského pohára bola jasne v réžii domácej Myjavy. Napriek tomu, že v prvom polčase dokázali Trnavčanky so svojimi súperkami držať krok, po výmene strán inkasovali trikrát a v celkovom súčte prehrali 1:5.

FCST WA: Nemcohovská – S. Horváthová (73. Polačková), Čeriová (C), Belicová, Mudráková, Bederková, Trajlínková, Servátková, Tyčiaková, Žigová, Konečná

Góly: 36. Mudráková

Peter Koreň: „Do poslednej konfrontácie sezóny so suverénom súťaže sme išli s oklieštenou zostavou. Sužujú nás zranenia a niekoľko dievčat si plní školské povinnosti. Napriek tomu sme odohrali výborný zápas a výsledok neodzrkadľuje dianie na ihrisku. V prvom polčase mali síce domáce hráčky väčšie držanie lopty, ale my sme si vytvorili 2-3 gólové šance, z ktorých sa nám podarilo skórovať len raz. Do druhého polčasu sme išli s odhodlaním vyrovnať hru aj skóre. To sa čiastočne podarilo, ale na obrat nám chýbalo kus šťastia a hlavne čerstvé sily z lavičky. Dievčatá si zaslúžia veľký obdiv za to, čo predviedli v tomto náročnom zápase, ktorý odpracovali s jediným striedaním.“

AS Trenčín WU19 – FC Spartak Trnava WU19 3:1 (0:1)

Do zápasu s druhým Trenčínom vstúpili naše dorastenky veľmi aktívne a už v piatej minúte išli do vedenia. Domácim hráčkam sa po výmene strán podarilo trikrát skórovať, čím si vyslúžili plný bodový zisk.

FCST WU19: Nemochovská – Servátková, Belicová, Voščinárová, Obuchová (41. H. Bačiková), Polačková, Trajlínková, Krupová (45. Gregušová), Gáliková (C), Eckerová (75. E. Bačiková), Suchoňová

Góly: 5. Gáliková

Matej Chocina: „Úvod do zápasu nám vyšiel podľa predstáv, keď sme po dôraze v pokutovom území otvorili skóre stretnutia. Následne nás podržala brankárka Nemochovská, avšak dievčatá nedokázali nadviazať na jej zákroky a pridať ďalší gól. Po zmene strán sme inkasovali po štandardnej situácii a našom nedôraze. Tempo hry postupne z oboch strán upadlo a hral sa medzišestnástkový futbal. Súper bol v tomto prípade úspešnejší, keď po individuálnej akcii a našom následnom faule zahrával pokutový kop, ktorý premenil. Nám sa vyrovnať nepodarilo a v závere sme z protiútoku inkasovali na konečných 1:3.“

AS Trenčín WU15 – FC Spartak Trnava WU15 0:7 (0:4)

Po domácom víťazstve 12:0 nešetrili žiačky svoje súperky ani v odvete. Postupne nastrieľali pod hradom Matúša Čáka sedem gólov, o ktoré sa postaralo až päť hráčok.

FCST WU15: Prešinská – Reháková, Stanková (C), Vejčíková, Z. Horváthová, Tančoková, Krištofiaková, Amrichová, Halásová, Tanková, Králiková, Huttová, Hečková, Vlčková, Petranská, Vlková

Góly: 11. a 19. Tanková, 14. a 48. Halásová,  26. Králiková, 40. Tančoková (z 11m), 65. Stanková

Róbert Halada: „Prvú odvetu v nadstavbovej časti odohrali naše dievčatá na hlavnom štadióne v Trenčíne. Celý zápas sa odohrával na polovici súpera, ktorý sa zameral na defenzívu a prehustil priestory pred svojou šestnástkou. Naším cieľom bolo využívať hlavne narážačku a pohybovať sa v správnych priestoroch so správnym timingom. Dievčatá predvádzali pekné kombinácie, niekedy aj na úkor častejšej streľby. Mnohé vyložené príležitosti im zmarila brankárka domácich. Dievčatám sa podarilo naplniť motto zápasu: opora-podpora a patrí im poďakovanie za výkon.“