Slovnaft cup

11.10.2023 15:00 , Prievidza

OFK Baník Lehota pod Vtáčnikom

15:00

FC Spartak Trnava

Niké liga

08.10.2023 18:00 , Atletický štadión SNP DUKLA

MFK Dukla Banská Bystrica

18:00

FC Spartak Trnava

Európska konferenčná liga

05.10.2023 21:00 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

21:00

Fenerbahce SK

Niké liga

01.10.2023 18:00 , MOL Arena

FC DAC 1904 Dunajská Streda

0 : 1

FC Spartak Trnava

Niké liga

27.09.2023 20:30 , Štadión Antona Maltinského

FC Spartak Trnava

3 : 0

FC Košice

Niké liga

24.09.2023 18:00 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

2 : 2

MFK Ružomberok

Domov / Správy / Andelom roka 2022 sa stal Kyriakos Savvidis

Andelom roka 2022 sa stal Kyriakos Savvidis

spartak |

18.01.2023 |

Rozhovory

Na včerajšom tímovom posedení v rámci sústredenia na Malte boli vyhodnotené aj dve fanúšikovské ankety za rok 2022. V oboch mohli hlasovať členovia RODZINY a zapojilo sa ich do hlasovania takmer štyristo.

Ich hlasy napokon určili, že najkrajším gólom za minulý rok bol zásah Azeeza Oseniho zo zápasu Spartak Trnava – MFK Skalica, ktorým vyrovnával na 1:1. Ten gól vyhral aj anketu Fortuna ligy ako gól mesiaca november a Azeez Oseni si včera prebral Cenu Jozefa Adamca, pre strelca najkrajšieho gólu roka.

„Som šťastný, že môj gól sa fanúšikom najviac páčil a chcel by som poďakovať všetkým, ktorí mi dali svoj hlas. Nie je ani tak dôležité strieľať pekné góly, ale skôr tie, ktoré prinesú body. Tento taký bol a preto ma to obzvlášť teší,“ povedal 20-ročný Nigérijčan, ktorý prišiel do Spartaka pred touto sezónou a v závere jesennej časti sa častejšie začal objavovať v základnej zostave.

Na druhom a treťom mieste skončil Martin Bukata so svojimi gólmi do siete Žiliny a waleského Newtownu.

Svojho majiteľa spoznala aj Cena Ladislava Kunu, ktorá je určená pre najlepšieho hráča za predchádzajúci rok. Po troch rokoch ju nezískal brankár – dva razy Dobrivoj Rusov a vlani Dominik Takáč. Najviac hlasov získal grécky stredopoliar Kyriakos Savvids. Mimochodom, v predchádzajúcich dvoch ročníkov vždy vyhral anketu o najkrajší gól.

„Čo na to povedať? Ďakujem fanúšikom, ktorí za mňa hlasovali. Neviem, či si to zaslúžim, ale som šťastný, že som vyhral a som skutočne za to vďačný,“ povedal 27-ročný Grék, ktorý minulý rok pri preberaní individuálneho ocenenia vyslovil želanie, že by so Spartakom chcel vyhrať nejakú tímovú súťaž. Podarilo sa mu to a v máji dvihol nad hlavu Slovenský pohár„Ak mám byť úprimný, tak individuálne ocenenia ma príliš nezaujímajú. Iste, som rád, že som bol zvolený za najlepšieho hráča tímu, ale oveľa viac sa teším z toho, že sme vyhrali Slovenský pohár. Bolo to neuveriteľné a oveľa náročnejšie. Je lepšie vyhrávať takého ocenenia, no stále mi chýba majstrovský titul. Myslím, že máme šancu aj tento rok. Máme dobrý tím a vydám zo seba všetko, aby som mohol vyhrať titul a prípadne aj pohár. Stále máme šancu aj na double.“

Keby hlasoval aj tréner Michal Gašparík, tak by najlepšiu dvojicu trafil rovnako ako hlasujúci fanúšikovia. „Savi vyhral asi zaslúžene. Podáva najviac konštantné výkony na vysokej úrovni. U nás, aj v lige patrí k najlepším na svojom poste. S tým sa stotožňujem. Tých hráčov, ktorí podávali kvalitné výkony tam bolo viac. Aj Martin Škrtel, ktorý skončil druhý. Takto by som to nechal. Robím si svoje interné hodnotenia, tam by som vedel povedať, komu by vyšlo najlepšie číslo, ale gratulujem Savimu.“

Druhé miesto obsadil Martin Škrtel, hoci už po jarnej časti skončil s aktívnou kariérou. Tretí bol Erik Daniel, ktorý pre zmenu prišiel do Spartaka až v lete. Na štvrtom mieste so zhodným počtom hlasov skončili Martin Bukata a vlaňajší víťaz Dominik Takáč.

18.01.2023
18.01.2023