Niké liga

12.05.2024 17:30 , MOL Arena

FC DAC 1904 Dunajská Streda

17:30

FC Spartak Trnava

Niké liga

04.05.2024 15:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

15:30

MFK Ružomberok

Niké liga

27.04.2024 15:30 , Štadión pod Dubňom

MŠK Žilina

15:30

FC Spartak Trnava

Niké liga

21.04.2024 17:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

1 : 2

ŠK Slovan Bratislava

Slovnaft cup

17.04.2024 18:00 , Zelpo Arena

FK Železiarne Podbrezová

0 : 0

FC Spartak Trnava

Niké liga

14.04.2024 17:30 , Zelpo Arena

FK Železiarne Podbrezová

0 : 2

FC Spartak Trnava

Domov / Správy / Andelom roka 2022 sa stal Kyriakos Savvidis

Andelom roka 2022 sa stal Kyriakos Savvidis

spartak |

18.01.2023 |

Rozhovory

Na včerajšom tímovom posedení v rámci sústredenia na Malte boli vyhodnotené aj dve fanúšikovské ankety za rok 2022. V oboch mohli hlasovať členovia RODZINY a zapojilo sa ich do hlasovania takmer štyristo.

Ich hlasy napokon určili, že najkrajším gólom za minulý rok bol zásah Azeeza Oseniho zo zápasu Spartak Trnava – MFK Skalica, ktorým vyrovnával na 1:1. Ten gól vyhral aj anketu Fortuna ligy ako gól mesiaca november a Azeez Oseni si včera prebral Cenu Jozefa Adamca, pre strelca najkrajšieho gólu roka.

„Som šťastný, že môj gól sa fanúšikom najviac páčil a chcel by som poďakovať všetkým, ktorí mi dali svoj hlas. Nie je ani tak dôležité strieľať pekné góly, ale skôr tie, ktoré prinesú body. Tento taký bol a preto ma to obzvlášť teší,“ povedal 20-ročný Nigérijčan, ktorý prišiel do Spartaka pred touto sezónou a v závere jesennej časti sa častejšie začal objavovať v základnej zostave.

Na druhom a treťom mieste skončil Martin Bukata so svojimi gólmi do siete Žiliny a waleského Newtownu.

Svojho majiteľa spoznala aj Cena Ladislava Kunu, ktorá je určená pre najlepšieho hráča za predchádzajúci rok. Po troch rokoch ju nezískal brankár – dva razy Dobrivoj Rusov a vlani Dominik Takáč. Najviac hlasov získal grécky stredopoliar Kyriakos Savvids. Mimochodom, v predchádzajúcich dvoch ročníkov vždy vyhral anketu o najkrajší gól.

„Čo na to povedať? Ďakujem fanúšikom, ktorí za mňa hlasovali. Neviem, či si to zaslúžim, ale som šťastný, že som vyhral a som skutočne za to vďačný,“ povedal 27-ročný Grék, ktorý minulý rok pri preberaní individuálneho ocenenia vyslovil želanie, že by so Spartakom chcel vyhrať nejakú tímovú súťaž. Podarilo sa mu to a v máji dvihol nad hlavu Slovenský pohár„Ak mám byť úprimný, tak individuálne ocenenia ma príliš nezaujímajú. Iste, som rád, že som bol zvolený za najlepšieho hráča tímu, ale oveľa viac sa teším z toho, že sme vyhrali Slovenský pohár. Bolo to neuveriteľné a oveľa náročnejšie. Je lepšie vyhrávať takého ocenenia, no stále mi chýba majstrovský titul. Myslím, že máme šancu aj tento rok. Máme dobrý tím a vydám zo seba všetko, aby som mohol vyhrať titul a prípadne aj pohár. Stále máme šancu aj na double.“

Keby hlasoval aj tréner Michal Gašparík, tak by najlepšiu dvojicu trafil rovnako ako hlasujúci fanúšikovia. „Savi vyhral asi zaslúžene. Podáva najviac konštantné výkony na vysokej úrovni. U nás, aj v lige patrí k najlepším na svojom poste. S tým sa stotožňujem. Tých hráčov, ktorí podávali kvalitné výkony tam bolo viac. Aj Martin Škrtel, ktorý skončil druhý. Takto by som to nechal. Robím si svoje interné hodnotenia, tam by som vedel povedať, komu by vyšlo najlepšie číslo, ale gratulujem Savimu.“

Druhé miesto obsadil Martin Škrtel, hoci už po jarnej časti skončil s aktívnou kariérou. Tretí bol Erik Daniel, ktorý pre zmenu prišiel do Spartaka až v lete. Na štvrtom mieste so zhodným počtom hlasov skončili Martin Bukata a vlaňajší víťaz Dominik Takáč.

18.01.2023
18.01.2023