Niké liga

01.10.2023 18:00 , MOL Arena

FC DAC 1904 Dunajská Streda

18:00

FC Spartak Trnava

Niké liga

27.09.2023 20:30 , Štadión Antona Maltinského

FC Spartak Trnava

20:30

FC Košice

Niké liga

24.09.2023 18:00 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

18:00

MFK Ružomberok

Európska konferenčná liga

21.09.2023 18:45 , Huvepharma Arena

PFK Ludogorec Razgrad

4 : 0

FC Spartak Trnava

Niké liga

16.09.2023 18:00

MFK Zemplín Michalovce

3 : 4

FC Spartak Trnava

Slovnaft cup

13.09.2023 16:30 , Šurany

ŠK Šurany

0 : 8

FC Spartak Trnava

Domov / Správy / Zvládnutá liga a teraz je na rade Dnipro

Zvládnutá liga a teraz je na rade Dnipro

spartak |

21.08.2023 |

Rozhovory

Bolo zaujímavé sledovať ako sa Spartak po štvrtkovom zápase s Lechom popasuje s nesmierne dôležitým ligovým duelom proti lídrovi z Podbrezovej. Tréner Gašparík sa tentoraz rozhodol pre variant s pretočením zostavy. Z pohárového zápasu ostal len brankár Takáč a stopérska dvojica Gorosito – Štetina, pričom strelec rozhodujúceho postupového gólu odpracoval len prvý polčas.

Napriek tomu hrali Trnavčania aktívne, vysoko napádali, vytvorili si šancí možno aj na dva zápasy, k ktorých premenili dve na svoje premiérové góly Bainovič a Breznik.

„Breznik ma potešil, na to, že hral prvýkrát v základnej zostave. Brali sme ho preto, že má potenciál. Hneď strelil aj gól, čo mu isto zvýši sebavedomie. Videl som aj pár nedostatkov, potrebujeme si ho uložiť do koncepcie a pôjde vyššie,“ povedal po zápase tréner Gašparík a vyzdvihol aj výkon Milana Ristovskeho, ktorý odohral celý zápas. Najmä v druhom polčase neprehral snáď ani jeden hlavičkový súboj a stopéri ho mali plné zuby, dokázal podržať ťažké lopty, rozbiehal protiútoky. Bolo vidno, že má obrovskú chuť hrať a aj zlomiť svoju streleckú smolu. Skúšal zakončovať, a hoci gól Podbrezovej nedal, jeho výkon je prísľubom, že by sa mohol vrátiť do formy. „On už musí dať gól. Zo začiatku to mal ťažšie a potom sa do zápasu dobre dostal. Ku koncu jeho výkon gradoval. Potrebuje dať gól, ale veľmi dobre hral v poli,“ pochválil ho Gašparík.

V defenzíve hral skvelý part najstarší hráč na ihrisku Nicolas Gorosito. Jediný odbehal celý zápas s kompletnou minutážou zo štvrtka v nohách. V závere prvého polčasu po nepríjemnom šľapáku vyzeral, že nebude môcť chodiť, ale napokon sa postavil a zápas dohral. „Potrebovali sme vyhrať, lebo sme mali jeden bod a oni sú v tabuľke hore. Dostal som naložené, chvíľu to poriadne bolelo, ale rozchodil som to a na stredu som pripravený.“

To už prichádzal okamih Filipa Bainoviča. V nadstavenom čase prvého polčasu sa oprel do lopty spoza šestnástky a Ludha na ňu nedočiahol. „Myslím, že sme hrali dobre a dali sme gól v perfektný moment v prvom polčase, aj v tom druhom. Nie je dôležité kto dá gól, ale potrebujeme vyhrávať zápasy. Dnes sa teším ja s Mihom. Už som v lige rok a pol a skúšam to z diaľky často, dnes sa to podarilo,“ tešil sa Bainovič.

Čisté konto si udržal Dominik Takáč, ktorý pôsobil istým dojmom. Za výkon pochválil spoluhráčov, ktorí Podbrezovú do čistých šancí nepustili. „Veľmi náročný zápas. Po takom zápase, kde bol plný štadión a veľa emócií sa vyhecovať na takýto ligový, keď vieme, že v stredu máme ďalší podobný zápas. Klobúk dolu pred chalanmi ako to odbojovali. Doteraz sme sa chystali na Podbrezovú. Od zajtra sa vrhneme sa Dnipro,“ povedal trnavský brankár, ktorý potvrdil, že Spartak nechcel vypustiť ani ligu.

Už v stredu však bude musieť azda v najdôležitejšom zápase leta zopakovať výkon proti Lechu, aby si v prvom zápase play off proti ukrajinskému Dnipru-1 vytvoril čo najlepšiu pozíciu do odvety. Tá sa bude hrať síce v Košiciach, kde to majú trnavskí fanúšikovia na skok, ale to im ešte nezaručuje účasť na štadióne. Stále budeme v pozícii hosťujúceho mužstva, takže bude pre nich len obmedzený počet vstupeniek do hosťovského sektora.

„My budeme v Košiciach a nebudeme tam mať toľko našich fanúšikov, oni nám tie lístky nepredajú. Skôr to berieme tak, že sa to bude hrať na neutrálnom ihrisku. Uvidíme aký bude výsledok prvého zápasu a potom si to rozdáme na neutrálnom ihrisku,“ hovorí Michal Gašparík.

Prvý zápas, na ktorý sa za dva dni predalo viac ako 10 tisíc vstupeniek, sa odohrá v Trnave už túto stredu od 18:30.

21.08.2023
21.08.2023

This will close in 0 seconds