21.04.2024 17:30 , Štadión Antona Malatinského

Domov / Správy / Zlyhania v obrane a nepochopiteľný verdikt rozhodcu

Zlyhania v obrane a nepochopiteľný verdikt rozhodcu

05.03.2023 |

Rozhovory

Spartak nezakončil základnú časť vôbec dobre. Prehra v poslednom zápase je o to bolestivejšia, že prišla na ihrisku odvekého rivala na Tehelnom poli. O všetkom rozhodol už prvý polčas, ktorý spartakovci prehrali hladko 0:3.

Kým v poli boli domácim ešte ako tak vyrovnaným súperom, tentoraz úplne zhoreli v defenzíve. Inkasovali hneď z prvej šance Slovana a dovedna dostali tri góly zo štyroch šancí. Slovan len potvrdil fakt, že na jar sú všetci súperi proti Trnave výnimočne efektívni, a to už nie je náhoda. Potom sa zápasy vyhrávajú ťažko, obzvlášť proti mužstvám, ktoré tú obranu majú pevnejšiu.

„Rozhodli momenty, na ktoré sme sa chystali a vedeli sme, že ich Slovan má silné. Práve po nich sme dostali góly a prvý polčas rozhodol o celom dianí zápasu,“ povedal po zápase Sebastián Kóša, ktorý strelil jediný gól Spartaka v druhom polčase.

Práve on mohol vykresať iskierku ešte na konci prvej polovice, keď si dobre nabehol na center po rohu, ale zblízka trafil hlavou len Chovana. Škoda, lebo dvojgólové manko v prestávke by ešte dávalo do obrátky nejakú nádej na zvrat. „Museli sme si v polčase naliať čistého vína, že ten zápas je pomaly rozhodnutý, ale nevešali sme hlavu. Druhý polčas sme vybehli na ihrisko s tým, že ideme s tým skúsiť niečo spraviť. Celkom sa nám to darilo, až do tej smolnej situácie, ktorá definitívne uzavrela zápas. Mrzí nás to, lebo tento zápas nás mohol posunúť vyššie. Máme ešte veľa zápasov a môžeme získať veľa bodov.“

Aby toho nebolo málo, tak problémy v defenzíve sa ešte prehĺbia. Twardzik síce na Slovane nastúpil, ale stále má zlomenú ruku a musí hrať s ortézou. Mikovič zápas nedohral a striedal ešte v prvom polčase. Na tréningu sa zrazil so spoluhráčom a narazil si chrbát. Do zápasu nastúpil, ale po jednom zo súbojov mu Medvedev chrbát dorazil a musel dolu z ihriska. No a v závere videl červenú kartu aj Kristián Koštrna. Ten, kto zápas videl, zrejme doteraz nechápe, za čo videl druhú žltú kartu. Ak má byť toto dôvod na vylúčenie a následne na penaltu, tak by sa musela penalta kopať asi po každom rohu. To, že bol zápas už zrejme rozhodnutý je jedna vec, ale demonštrovať neschopnosť hlavného rozhodcu zvládnuť najvážnejší zápas v našej lige je vec druhá. A doplatil na to Koštrna úplne zbytočnou stopkou.

Liga má pred sebou ešte najdôležitejšiu tretinu a v nej sa Slovanom stretneme ešte dva razy. Príležitosti na odčinenie teda prídu už čoskoro. Dôležité bude vstúpiť do nadstavby najbližším víťazstvom už túto sobotu doma proti Podbrezovej a rozdeliť hornú šestku na dve polovice.