Niké liga

18.05.2024 17:00 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

5 : 0

FK Železiarne Podbrezová

Niké liga

12.05.2024 17:30 , MOL Arena

FC DAC 1904 Dunajská Streda

1 : 0

FC Spartak Trnava

Niké liga

04.05.2024 15:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

1 : 0

MFK Ružomberok

Domov / Správy / Zeljkoviča tešil gól len 10 minút, prehru chcú odčiniť s Nordsjeallandom

Zeljkoviča tešil gól len 10 minút, prehru chcú odčiniť s Nordsjeallandom

spartak |

23.10.2023 |

Rozhovory

Spartak si bude musieť na víťazstvo nad Slovanom v lige počkať. Nepodarilo sa to vo včerajšom zápase, ktorý rozhodol výstavnou bombou Extrnavčan Lucas Lovat.

Derby bolo podľa predpokladoch najmä o súbojoch a v tých boli hostia úspešnejší. To im otváralo možnosti hrať častejšie s loptou na kopačkách, hoci cez obranný val sa dlho dostať nedokázali. Po prvom polčase to vyzeralo na ďalší odpracovaný bezgólový výsledok.

Napriek tomu, v prestávke poslal Michal Gašparík do hry aj druhého útočníka. Chcel využiť to, že Ristovski sa vrátil z repre pauzy so streleným gólom. Obraz zápasu sa však nezmenil. Trnavskí ofenzívni hráči nedostávali lopty, lebo Ofori bol vypojený z hry a Daniel v druhom polčase hral až príliš hlboko.

„Je veľmi ťažké teraz nájsť správne slová. Bol to veľmi ťažký zápas, klasické derby. Bolo tam veľa súbojov, bojovalo sa o každý kúsok ihriska, no nakoniec, bohužiaľ, Slovan dokázal dva razy skórovať a vyhral,“ povedal po zápase stredopoliar Spartaka Adrian Zeljkovič.

Práve on sa postaral o najsvetlejší okamih domáceho mužstva, keď prakticky okamžite po úvodnom góle vyrovnal pohotovou strelou presne k tyčke. „Gól je fajn, ale keď si to zhrniem, tak ten gól napokon nič neznamenal, lebo sme neskôr dostali aj druhý a prehrali. Áno, je to príjemný pocit, že sa mi podarilo skórovať, ale mrzí ma, že to neviedlo aspoň k bodu. Nie je to dobrý výsledok, pre nás, pre fanúšikov, ani pre klub.“

Tento moment mohol byť zlomový. Obaja súperi skórovali hneď z prvých striel na bránku, no psychologická výhoda sa mohla preklopiť na stranu mužstva, ktoré vyrovnalo. Bohužiaľ, nestalo sa tak. Remízový stav vydržal iba desať minút. „V tom okamihu to bol úžasný pocit. Bol som šťastný, nielen z prvého gólu, ale že sa nám podarilo vyrovnať. Niekoľko minút to bola eufória, ale pokazil nám to súper, ktorý pridal druhý gól.“

Spartak teda prerušil svoju päťzápasovú šnúru bez prehry. Tú ďalšiu by chcel začať o týždeň v Trenčíne, ktorému má čo vracať. Ešte predtým však v 3. kolo Európskej konferenčnej ligy hostí vo štvrtok dánsky celok Nordsjealland. „Musíme na to rýchlo zabudnúť a sústrediť sa naplno na ďalší zápas v Konferenčnej lige proti Nordsjeallandu. Zanalyzujeme si ich, vypočujeme si aký plán majú na nich nachystaní tréneri. Budeme sa snažiť dodržať ich pokyny a pokúsime sa ísť za víťazstvom,“ hovorí mladý slovinský reprezentant, ktorého doplnil aj kapitán Spartaka Martin Mikovič.

Najlepšou náplasťou na nevydarený zápas by bola výhra v pohárovej Európe, pred zaplneným hľadiskom. „Keďže sme mali derby, tak sme ešte nestihli riešiť Nordsjealland, začíname od pondelka. Vieme, že je to systémom asi najťažší súper, čo nám tréneri načrtli. Majú úplne inú kvalitu ako tímy v našej lige. Nejdeme si to užiť, ako všetci hovoria, ale ideme sa pokúsiť o dobrý výsledok. Doma by sme už mohli v nejakom zápase zabodovať.“

Posledné vstupenky na zápas s Nordsjeallandom sú v predaji online, zakúpiť sa dajú vo fanshope a v prípade, že sa stretnutie nevypredá skôr, tak v deň zápasu v pokladni dve hodiny pred výkopom, ktorý je naplánovaný na 21. hodinu.

23.10.2023
23.10.2023