Prípravný zápas

05.07.2024 15:00 , Epet Arena, Praha

AC Sparta Praha

15:00

FC Spartak Trnava

Prípravný zápas

29.06.2024 11:00 , Čatež

NK Bravo

11:00

FC Spartak Trnava

Prípravný zápas

22.06.2024 17:00 , Ormož

NK Maribor

17:00

FC Spartak Trnava

Niké liga

18.05.2024 17:00 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

5 : 0

FK Železiarne Podbrezová

Niké liga

12.05.2024 17:30 , MOL Arena

FC DAC 1904 Dunajská Streda

1 : 0

FC Spartak Trnava

Niké liga

04.05.2024 15:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

1 : 0

MFK Ružomberok

Domov / Správy / Zatiaľ najlepší jarný výkon

Zatiaľ najlepší jarný výkon

spartak |

11.03.2024 |

Rozhovory

Spartak včera vrátil Dunajskej Strede prehru spred troch týždňov aj s úrokmi. Hráči podali najlepší výkon na jar. Poučení z predchádzajúceho vzájomného zápasu, keď ich súper zaskočil vysokým napádaním, si tentoraz nenechali zobrať stred ihriska, vyhrávali osobné súboje, hrali agresívne, ale nie zákerne – zápas odohrali bez karty – čomu prispel aj výkon hlavného rozhodcu, ktorý nechával hre priebeh a nepískal prehnane úzkostlivo po každý raz, keď sa niekto ocitol na zemi.

Týmito zbraňami eliminovali útočnú snahu hostí a najmä sami mohli držať loptu. V prvom polčase to nebolo žiadne ofenzívne predstavenie, ale boj o územie a Trnavčania postupne ukrajovali z toho súperovho. Pozitívom je, že prevaha mala stúpajúcu tendenciu, a hoci vedúci gól strelil Andzouana do vlastnej siete a prišiel až v závere polčasu, bolo to logické vyústenie zvýšeného nasadenia spartakovcov.

Smola pre Dunajskú Stredu, že si dala vlastný gól, ale predchádzala tomu výborná spolupráca Mikiho s Azangom, s následným výborným centrom, a keby si nedal do bránkou Andzouana, tak za ním bol Erik Daniel, čiže sme mali dobre vykryté priestory. Naším zámerom bolo viac centrovať z krídelných priestorov. Oforiho sme dali na desiatku, na krídla sme dali centrujúceho Azanga a na druhú stranu ľaváka Erika Daniela. Stále robíme na tom, ako sa zlepšiť v útočnej tretine, aký druh centra dať a ako tam nabiehať,“ vysvetlil po zápase zámer tréner Michal Gašparík.

Úvodnému gólu predchádzala strata lopty na polovici súpera, ale nasledoval okamžitý pressing vo vysokom tempe, pri ktorom nielenže sa nedokázala Dunajská Streda oslobodiť a prejsť cez poliacu čiaru, ale po zisku lopty prišla rýchla kombinácia s uvoľnením a vydareným centrom. Teda presne atribúty, po ktorých volá trnavský divák. Behanie, vyhraté súboje, zodraté trenky…

Akcia pred úvodným gólom zápasu a čo jej predchádzalo.

Dôležitosť toho úvodného gólu vyzdvihol aj Roman Procházka, ktorý hral v strede poľa vedľa Zeljkoviča a boli prvou hradbou už na polovici ihriska.

S Dunajskou to býva veľmi taktické. Je veľmi ťažké sa s nimi dostať do nejakého tempa, lebo dlho rozohrávajú tú päťku. Vedeli sme, že musíme byť trpezliví, lebo sa ten zápas nerozhodne do 20. minúty. Tak to aj bolo a veľmi nám pomohol gól na konci polčasu. Zápas sme už po tom mali pod kontrolou a nepúšťali sme ich do šancí. Čakali sme na naše. Vedeli sme, že dokážeme získať loptu z pressingu a vytvoríme si šance, na konci to otvoria. Tak sa aj stalo.“

Kým v tom provom tohtoročnom vzájomnom zápase zaskočili Dunajskostredčania Trnavu a tá už v druhom polčase márne doháňala vedenie, tentoraz to bolo naopak a spartakovci sa prekvapiť nenechali.

Lepšie sme sa na nich pripravili. Vedeli sme akú majú rozohrávku, vytlačili sme sa vyššie ja aj Zeljko, hrali sme jeden na jedného a bolo to o tom, kto bude vyhrávať súboje a zbierať druhé lopty. Boli sme aj odvážnejší s loptou a smerom dopredu, vedeli sme, že v defenzíve majú slabiny. Poučili sme sa z prvého zápasu a bolo to vidno.“

Spartak si teda zaknihoval dôležité víťazstve, ktorým odrazil útok na priebežné tretie miesto a stále má na dohľad druhú Žilinu. Už v najbližšom kole si však po dvoch týždňoch zopakuje derby na Slovane. Aj tentoraz sa pýta poučenie z predchádzajúceho zápasu.

My máme šancu so Slovanom, keď naši hráči budú na svojom výkonnostnom maxime. Keď tam bude emócia a keby sa nám s nimi podarilo streliť prvý gól konečne. Potom to vtiahne do deja všetkých hráčov. Budeme sebavedomejší, poučení z prvého zápasu, kde sme chceli hrať vysoko, pressovať, ale Slovanu stačil jeden brejk na gól. Šanca je vždy a ideme sa o ňu v derby pobiť. Pôjdeme tam s tým, že chceme konečne uchmatnúť nejaké body Slovanu.“

Jedinou škvrnou včerajšieho zápasu s Dunajskou Stredou bolo zranenie skúseného stopéra Lukáša Štetinu. Ak sa potvrdia odhady o trhline v zadnom stehennom svale, bude ho čakať dlhšia pauza.

11.03.2024
11.03.2024