Prípravný zápas

20.07.2024 16:00 , Štadión A. Malatinského

FC Spartak Trnava

16:00

Aston Villa

Prípravný zápas

13.07.2024 15:00 , Draßmarkt, Rakúsko

TSV Hartberg

1 : 1

FC Spartak Trnava

Prípravný zápas

05.07.2024 15:00 , Epet Arena, Praha

AC Sparta Praha

3 : 0

FC Spartak Trnava

Domov / Správy / Základný cieľ splnený, na Slovan s čistými hlavami

Základný cieľ splnený, na Slovan s čistými hlavami

spartak |

25.02.2024 |

Rozhovory

Michal Ďuriš je presne typ útočníka, akého Spartak potrebuje. Dokáže po celý čas svojho pobytu na ihrisku napádať súperových obrancov s brankárom, so stopérmi zvádza množstvo súbojov a nedá nikomu ani sekundu navyše pri rozohrávke alebo pri spracovaní lopty. Vie podržať loptu aj s hráčom na chrbte a dať svojim spoluhráčom čas na rozvinutie protiútoku. To je tá často prehliadaná čierna práca, ktorú ocení len fanúšik, ktorý sa na futbal pozerá komplexne, nielen cez kolónku strelených gólov.

Michal má však aj túto pridanú hodnotu. Je gólový. Dokazoval to v každom mužstve, kde pôsobil a aj v reprezentácii. Predvádzal to po svojom príchode do Spartaka na jeseň, góly strieľal aj v zimnej prestávke, ktorú strávil na Cypre a nadväzuje na to hneď po svojom návrate. Už proti Dunajskej Strede mohol zaveliť k obratu, keď svojimi schopnosťami dohnal Kačarabu s Popovičom ku kiksu, len čiary na VARE boli proti.

Proti Banskej Bystrici predviedol dve remeselne zvládnuté útočnícke zakončenia. Najskôr na hranici šestnástky ukázal, že v týchto miestach sa už nešpekuluje a následne zakončil aj samostatný nájazd, pri ktorom vzal Willvéberovi loptu na polovici.

Dvoma gólmi zabezpečil Spartaku účasť v hornej šestke proti mužstvu, ktorého je odchovancom. Prejavil voči nemu rešpekt, no aj svoju profesionalitu v tom, že vie veľmi dobre, ktoré farby momentálne háji. „Je to taký zvláštny pocit. Som z Bystrice, z toho klubu som sa dostal do veľkého futbalu, som za to vďačný. Dnes mám však na sebe dres Trnavy a tie góly som chcel dať,“ povedal Ďuriš, ktorý svoje góly nijako zvlášť neoslavoval. Neurobil by to ani pri hetriku, ku ktorému bol v druhom polčase blízko. „Keby som dal hetrik, tak vnútorne by som sa potešil, ale Bystricu mám v srdci a ťažko sa mi proti nej oslavujú góly. Nikdy to nebudem robiť proti klubom, v ktorých som hrával. Vždy do toho idem s pokorou.“

Spartak potvrdil svoju účasť medzi šesticou klubov, ktoré budú bojovať o medailové pozície a miestenky v európskych pohároch, kde nechce chýbať ani Spartak. Desať atraktívnych zápasov, no ešte predtým derby na Tehelnom poli, ktoré má svoj náboj neustále. „Dnešné víťazstvo sme potrebovali a som rád, že po dvoch neúspešných zápasoch sme vyhrali, sme v šestke a teraz sa budeme pozerať iba dopredu. Herne vyzerajú zápasy dobre. Teraz príde Slovan a to nám ukáže zrkadlo. Potom príde desať zápasov, v ktorých sa bude hrať o všetko,“ zakončil Michal Ďuriš.

Celý rozhovor s Michalom Ďurišom si môžete pozrieť na našom youtube kanáli:

Vydýchol si aj tréner Michal Gašparík, ktorý na tretí pokus doviedol mužstvo k cieľu a na Slovane nebudú mať jeho zverenci pomyslený nôž na krku. Práve tento fakt by mohol prispieť k tomu, že môžu hrať uvoľnene, ukázať čo v nich a pokúsiť sa Slovanu vrátiť prehru z domáceho derby. „Vydýchli sme si, že už máme prvé šestku, lebo si neviem predstaviť našu pozíciu, keby sme prehrali a išli by sme na Slovan hrať o všetko. Takýto kľúčový zápas by sme asi radšej hrali vonku, kde máme väčší pokoj a nie sme pod takým tlakom. Myslím, že Slovan ukázal iným mužstvám aké je ťažké s nimi hrať. My sme s nimi v lige väčšinu zápasov prehrali. Na nás idú v plnej sile, koncentrovaní a Slovan potom vždy vyzerá inak, ako keď ide hrať s inými mužstvami, rotuje zostavu a nemajú takú disciplínu. Očakávam veľmi ťažký súboj, ale pobijeme sa o body a môžeme aj tam niečo získať. Máme šancu dotiahnuť sa na Žilinu, mužstvá zo spodku nás budú atakovať a dobiehať. Potrebujeme skúsiť bodovať. Očakávam ťažký zápas, ale verím, že ukážeme aj kvalitu.“

Zápas Slovan – Spartak je na programe už najbližšiu sobotu od 17. hodiny, kedy sa hrajú aj všetky zvyšné zápasy. Rozhodne sa o kompletnom zložení dvoch šestiek a na základe umiestnenia bude potom zrejmé, aký bude plán zápasov v hornej šestke.

25.02.2024
25.02.2024