Slovnaft cup

06.03.2024 17:30 , Michalovce

MFK Zemplín Michalovce

17:30

FC Spartak Trnava

Niké liga

02.03.2024 17:00 , Tehelné pole

ŠK Slovan Bratislava

17:00

FC Spartak Trnava

Niké liga

24.02.2024 15:00 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

2 : 0

MFK Dukla Banská Bystrica

Niké liga

18.02.2024 17:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

1 : 2

FC DAC 1904 Dunajská Streda

Niké liga

10.02.2024 15:00 , Štadión pod Čebraťom

MFK Ružomberok

1 : 0

FC Spartak Trnava

Domov / Správy / Zajtra v Ružomberku, potom dva razy doma

Zajtra v Ružomberku, potom dva razy doma

spartak |

09.02.2024 |

preview

Po 47 dňoch od posledného ligového zápasu sa dnes znova roztočí kolotoč zápasov Niké ligy. Spartak začína v sobotu v Ružomberku. Ružomberčania v generálke na ligu prehrali hladko 0:4 v Zabrze s domácim Górnikom. V jeho zostave nechýbal Mojžiš, ktorý sa vrátil z hosťovania v Maďarsku. Spartak minulý víkend absolvoval už ostrý zápas v Košiciach, kde v osemfinále Slovnaft cupu vyhral 3:2, keď v samom závere dvoma gólmi otočil zápas.

„Určite je to výhoda, lebo prvé kole je špecifické, môže byť po príprave hocijaké. My sme absolvovali ťažký zápas v Košiciach, zvládli sme ho a aj z tohto pohľadu to môže byť mentálna vzpruha. Mužstvo ukázalo silu, tímovosť a aj hráči z lavičky dokázali, že máme káder širší a všetko toto sú plusy pred takýmto ťažkým zápasom,“ hovorí tréner Michal Gašparík. Teší ho rozohratosť jeho hráčov, ale aj šírka kádra, ktorá sa naplno prejavila práve v Košiciach, kde striedajúci hráči zvrátili priebeh a zabezpečili pre Spartak postup do ďalšieho kola. Ako povedal tréner, výraznejšie môžu prehovoriť aj do základnej zostavy v ďalších zápasoch.   

Na Liptove sa vo februári nedá rátať s ideálnym terénom, čoho sú si vedomí aj Trnavčania a sú pripravení na ťažké podmienky, ktoré môžu pod Čebraťom vládnuť. „My máme kvalitu, oni majú výhodu domáceho prostredia. Videl som to ihrisko v poslednom zápase proti Banskej Bystrici, bolo pieskové, bolo tam viac blata ako trávy. Cez zimu nemali šancu ho dať dokopy. V tomto to bude ťažký a hlavne fyzicky náročný zápas. Takýto terén je výhodnejší pre mužstvo, ktoré viac bráni a verím, že my budeme viac útočiť a diktovať tempo. Ružomberok sa bude spoliehať na štandardné situácie, na to, že sú silové mužstvo.“

S Ružomberkom má Spartak veľmi zlú bilanciu. Naposledy sa Trnavčania z víťazstva tešili v novembri 2020, keď ešte pod vedením Norberta Hrnčára vyhrali na severe Slovenska 1:0. Odvtedy prešlo sedem zápasov bez víťazstva. Naposledy sa v aktuálnej sezóne zrodila v Trnave remíza 2:2, keď na góly Erika Daniela a Michala Ďuriša odpovedali Šefčík a Gerec.

„Je to jediné mužstvo, ktoré nás v tejto sezóne vybrejkovalo. Dostali sme dva góly, keď sme stratili loptu a to sa nepodarilo z hry ani jednému mužstvu. Je to mužstvo, ktoré nás dokázalo rozobrať, keď sme stratili loptu a na to si musíme dávať pozor, lebo to je ich silná stránka.“

Zápas v Ružomberku sa začína od 15. hodiny a rozhodovať ho bude Filip Glova. V priamom prenose od odvysiela VOYO.

V ďalších dvoch zápasoch už nastúpi Spartak na domácej pôde proti ašpirantom na postup do hornej šestky – Dunajskej Strede a Banskej Bystrici.

09.02.2024
09.02.2024