Prípravný zápas

05.07.2024 15:00 , Epet Arena, Praha

AC Sparta Praha

15:00

FC Spartak Trnava

Prípravný zápas

29.06.2024 11:00 , Čatež

NK Bravo

11:00

FC Spartak Trnava

Prípravný zápas

22.06.2024 17:00 , Ormož

NK Maribor

17:00

FC Spartak Trnava

Niké liga

18.05.2024 17:00 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

5 : 0

FK Železiarne Podbrezová

Niké liga

12.05.2024 17:30 , MOL Arena

FC DAC 1904 Dunajská Streda

1 : 0

FC Spartak Trnava

Niké liga

04.05.2024 15:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

1 : 0

MFK Ružomberok

Domov / Správy / Začnú najmä osvedčení hráči

Začnú najmä osvedčení hráči

spartak |

26.07.2023 |

Rozhovory

Spartakovci dnes absolvovali tréning na štadióne miestneho FC Riga, ktorý je, mimochodom, od leta domovským stánkom ich bývalého spoluhráča Abdulrahmana Taiwa, ale hrávajú sa na ňom aj zápasy lotyšskej reprezentácie.

FK Auda, ktorý bude zajtrajším súperom Trnavy v 2. predkole Európskej konferenčnej ligy, je medzi elitou len druhým rokom. Vlani ako nováčik v najvyššej súťaži vyhral miestnu pohárovú súťaž a zabezpečil si tak premiérovo účasť v pohárovej Európe. Prvým súperom mu bude práve Spartak. Domáci sa netaja ambíciami, že očakávajú návštevu viac ako dvoch tisíc divákov, ale triezvejšie odhady predpokladajú možno polovicu z toho počtu. Futbal je v tejto krajine v rebríčku popularity až na treťom mieste, za hokejom a basketbalom. Svedčí o tom aj záujem miestnych médií, ktorý bol minimálny.

„Let bol bezproblémový, všetko bolo načas, tak ako sme mali naplánované. Dnes mali chalani dopoludnia voľno, po obede sme začali videom a večer bol predzápasový tréning,“ povedal na úvod Michal Gašparík a prezradil, že v základnej zostave na tento zápas ešte príliš s nováčikmi neráta. „Rozhodol som sa pre tých chalanov, ktorých najlepšie poznám a sú tu najdlhšie. Je to preto, že Auda mení systémy, hrajú s tromi obrancami, aj so štyrmi a sú dosť variabilní. Budeme potrebovať v defenzíve aj reagovať na súpera. To sa robí ľahšie s hráčmi, ktorí sú navyknutí na naše systémové veci, ako s novými hráčmi, ktorí sú kvalitní, ale boli s nami krátko a od niektorých neviem, čo môžem očakávať v takomto ostrom zápase. S Takáčom nepočítame do brány, nepovoľuje mu to jeho zdravotný stav. Do brány pôjde Vantruba. Uzdravil sa Štetina, ale vypadol nám Djuričin, ktorý mal črevnú virózu a na hrot pôjde Risto. Záloha aj obranná štvorica sú osvedčené, jediný nový tam bude Gorosito. Verím, že sa do zostavy trafím, výhodou je, že budem mať kvalitnú lavičku a veľa alternatív.“

Posledný prípravný duel s Valenciou v sobotu vynechal pre zranenie Samuel Štefánik, ktorý však zajtra nastúpi od úvodného hvizdu. Je pripravený a túži mať postupové karty v rukách už po prvom zápase. „Mal som tri dni voľno. Zdravotný stav sa zlepšil a do zápasu som nachystaný na sto percent. Je to prvý zápas, treba si dať určite pozor, aby sme nedostali nejaký rýchly gól a potom sa to môže všetko inak pomeniť. Musíme byť ostražití a dávať si pozor, ale určite chceme zajtra vyhrať, aj keď hráme vonku.“

Zápas sa hrá zajtra od 20. hodiny miestneho času, na Slovensku bude o hodinu menej a v priamom prenosu odvysiela stretnutie VOYO a v zázname RTVS.

26.07.2023
26.07.2023