Niké liga

18.05.2024 17:00 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

5 : 0

FK Železiarne Podbrezová

Niké liga

12.05.2024 17:30 , MOL Arena

FC DAC 1904 Dunajská Streda

1 : 0

FC Spartak Trnava

Niké liga

04.05.2024 15:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

1 : 0

MFK Ružomberok

Domov / Správy / V Žiline rozlúčka s umelými trávnikmi

V Žiline rozlúčka s umelými trávnikmi

spartak |

26.04.2024 |

preview

Už zajtra čaká futbalistov Spartaka Trnava ďalší ligový zápas, tentoraz v Žiline, kde sa budú chcieť po derby vrátiť víťaznú vlnu.

Zo súčasného kádra má pomerne čerstvú skúsenosť so žilinským dresom stredopoliar Ján Bernát. Ten ešte v nadstavbovej časti nenastúpil, lebo z hry ho vyradilo zranenie. Už je však v poriadku, je k dispozícii trénerom a možno práve v Žiline by sa mohol vrátiť do ligového kolotoča.

„Už týždeň a pol trénujem a cítim sa stopercentne fit. Som rád, že konečne môžem prispieť tímu a verím, že mu pomôžem. Teším sa na návrat, proti Žiline je to také špeciálne, lebo som tam strávil dlhý čas. Mám tam veľa kamarátov a veľa ľudí poznám. Ten zápas bude pre mňa pekný, verím, že s dobrým koncom a dobrým výsledkom pre nás.“

Situácia v tabuľke sa po minulom kole vyvinula tak, že znova pôjde o priamy súboj o 2. miesto v tabuľke, keďže Žilinčania strácajú na svojho súpera dosiahnuteľné tri body. V predchádzajúcich troch vzájomných zápasov Žilina dva razy vyhrala, takže v prípade plného bodového zisku by mala aj výhodu lepších vzájomných zápasoch. Aj tieto skutočnosti velia Spartaku minimálne bodovať.

Kým Žilina sa už môže sústrediť iba na ligu a boj o pohárovú miestenku, ktorú by si chcela zabezpečiť umiestnením v najlepšej trojke, Trnavčania chcú po druhýkrát obhájiť prvenstvo v Slovenskom pohári. Finále ich čaká len pár dní po zápase v Žiline.

„Je to zápas o 2. miesto, určite ho nepodceňujeme, ale môže nám to poslúžiť ako dobrá príprava. Oba tímy hrajú podobným rozostavením, trošku iný štýl futbalu, ale tento zápas nám môže ukázať, čo môžeme zlepšiť do finále,“ hovorí 23-ročý rodák z Prešova.

Zápasy v Žiline sú špecifické tým, že sa hrávajú na umelej tráve, ktorú hráči nemajú príliš v obľube a často hovoria, že je to iný šport. Pre domácich to môže byť výhoda, s ktorou rátajú. „Z toho času, keď som tam hrával, tak sme mali výhodu oproti súperom. Je to iné, odskok lopty, pohyb po tej ploche, trénovali sme na nej každý deň, poznali sme každý kút tej umelky. Toto všetko vedia chalani využiť, ale na konci dňa rozhoduje tá kvalita a to čo predvediete.“

Keďže od budúcej sezóny končí možnosť hrávať ligové zápasy na umelých trávnikov mala by byť pre Trnavčanov súťažná rozlúčka s týmto povrchom minimálne na slovenských štadiónoch. „Chalani tu sú všetci radi za to a aj ja. Futbal na živej tráve je špecifický a aj to vyzerá lepšie.  Ak je dobre pripravená, tak na futbal nie je nič lepšie ako živá tráva.“

Zápas Žilina – Trnava je zajtra od 15:30, v priamom prenose ho odvysiela VOYO. Hlavným rozhodcom bude Filip Glova.

Vstupenky pre fanúšikov Spartaka do hosťovského sektora je možné zakúpiť online na tomto linku. Pre otvorenie sektora hostí je potrebné zadať promo kód: HFSTX9575.

26.04.2024
26.04.2024