Prípravný zápas

05.07.2024 15:00 , Epet Arena, Praha

AC Sparta Praha

15:00

FC Spartak Trnava

Prípravný zápas

29.06.2024 11:00 , Čatež

NK Bravo

11:00

FC Spartak Trnava

Prípravný zápas

22.06.2024 17:00 , Ormož

NK Maribor

17:00

FC Spartak Trnava

Niké liga

18.05.2024 17:00 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

5 : 0

FK Železiarne Podbrezová

Niké liga

12.05.2024 17:30 , MOL Arena

FC DAC 1904 Dunajská Streda

1 : 0

FC Spartak Trnava

Niké liga

04.05.2024 15:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

1 : 0

MFK Ružomberok

Domov / Správy / V Trnave to bude iný zápas

V Trnave to bude iný zápas

spartak |

28.07.2023 |

Rozhovory

Včerajší zápas v Rige proti FC Auda bol takou neznámou pre hráčov, aj pre fanúšikov, ktorí sledovali zápas v televízii, či pre tých merali cestu na sever Európy. Priamo na štadióne ich bola necelá stovka. Po úvode však mohli byť spokojní, lebo taktovky sa pomerne skoro chopili Trnavčania.

Lotyši sa síce snažili hrať s loptou na krátke prihrávky, ale v bezpečnej vzdialenosti od bránky a neubránili sa pri napádaní ľahkým stratám. V prvej polhodine zápasu, keď sa hralo v rovnovážnom stave, Spartak otvoril skóre a mal ďalšie príležitosti.

„Mali najskôr oni jednu šancu, čo sme nezachytili a Vany nás tam podržal. Potom sme sa dostali výborne do zápasu, mali sme veľa ziskov a podarilo sa nám streliť rýchly gól. Všetko smerovalo k tomu, že si ten zápas dobre odohráme,“ hovorí strelec nášho jediného gólu Sebastian Kóša. „Štandardky sme si cvičili, vedeli sme, že s tým maj problém. Prochy to výborne vrátil dovnútra a ja už som si to iba dosledoval a tá lopta si praktiky našla mňa.“

Nasledovali ďalšie príležitosti, najmä Danielova a Oforiho sa pýtali do bránky. Času bolo dostatok a skôr alebo neskôr by zrejme nejaká skončila gólom. No po niečo vyše tridsiatich minútach sa Gorosito vložil do šmýkačky na loptu, kde bol skôr ako hráč, ktorý sa súboja ani nezúčastnil, po odohraní lopty zotrvačnosťou zasiahol aj hráča a rozhodca to posúdil ako faul na žltú kartu. Keďže to bola druhá, musel Spartak dohrávať v oslabení.    

„Som veľmi sklamaný. Prvá žltá karta bola zbytočná. Chcel som byť pri lopte skôr, ale nestihol som to, veľmi ma to mrzí. Pri tej druhej som bol skôr pri lopte, ešte som ju dobre som prihral a neviem…Klobúk dolu pred chalanmi, ktorí odohrali fantastický zápas, behali, bránili. Ešte sa hrá 90 minút u nás a to bude iné, šanca bude, 11 na 11 to bude iné a verím, že vyhráme,“ povedal po zápase sklamaný Argentínčan. Zaradil sa k dvojici Jendrek, Karhan, ktorá rovnako ako on videla červenú kartu pri premiére v spartakovskom drese.

Trnavčania napokon počas dlhé oslabenia inkasovali gól, no je to vzhľadom na priebeh prijateľný výsledok. Väčší problém môže byť strata stopéra, ktorých mám Michal Gašparík nedostatok. „Uvidíme ako to bude vyzerať so Štetinom, či bude nachystaný na odvetu. Teraz sme to lepili, že tam ostal Koštrna a potom sme prešli na piatich obrancov a bol tam Procházka aj Daniel. Je to nepríjemnosť pre nás, ktorú potrebujeme čo najrýchlejšie vyriešiť.“

Tréner Spartaka to však vidí pred odvetou optimisticky a je presvedčený, že s podporou fanúšikov na domácom štadióne potvrdíme postup. „Bola remíza, tak to zatiaľ vidím 50 na 50. Teraz hráme doma a verím, že nás fanúšikovia prídu povzbudiť tak, aby sme mali čo najväčšiu podporu. Ten zápas nám ukázal to, čo sme čakali. Snažili sme mať vysoké postavenie, aby sme narúšali ich rozohrávku a získali lopty, čo sa veľakrát podarilo. Na našej polovičke sme chceli mať rýchly prechod. Škoda, že nepadol aspoň druhý gól, boli na to šance.“

Odveta je na programe vo štvrtok 3. augusta od 17. 30. Ešte predtým čaká spartakovcov vstup do ligovej súťaže, opäť na Štadióne Antona Malatinského a narazia na AS Trenčín. Hrať sa bude v nedeľu 30. júla od 18. hodiny.

28.07.2023
28.07.2023