Niké liga

18.05.2024 17:00 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

5 : 0

FK Železiarne Podbrezová

Niké liga

12.05.2024 17:30 , MOL Arena

FC DAC 1904 Dunajská Streda

1 : 0

FC Spartak Trnava

Niké liga

04.05.2024 15:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

1 : 0

MFK Ružomberok

Domov / Správy / V pohári aj proti bývalým spartakovcom

V pohári aj proti bývalým spartakovcom

spartak |

31.10.2023 |

preview

Zajtra sa futbalisti Spartaka Trnava predstavia v 4. kole Slovnaft Cupu na ihrisku druholigovej Považskej Bystrice. Považania, ktorí od rozdelenia Československa nikdy neúčinkovali v najvyššej futbalovej súťaži, sú momentálne v 2. lige na piatom mieste, so šesťbodovou stratou na barážovú priečku.

V lige prehrali zatiaľ iba dva razy, cez víkend si poradili s rezervou Slovana 3:1. V predchádzajúcich kolách vyradili Bitarovú a Prievidzu. V kádri mužstva figuruje aj trojica hráčov so spartakovskou minulosťou a ligovými skúsenosťami. Z ViOnu tam prestúpil skúsený Anton Sloboda, ktorého spoluhráčmi sú Marek Václav, či Kristián Mihálek.   

Spartak sa rovnako naladil na pohár víťazstvom v ťažkom zápase proti Trenčínu, no vinou zranení nemajú tréneri príliš veľký priestor na rotovanie hráčov. Výnimkou je pozícia brankára, kde doprajú oddych Dominikovi Takáčovi a do bránky sa postaví Martin Vantruba.

„Program je nabitý, ale nejdeme nič podceniť. Súper je kvalitný, v 2. lige sa mu darí. Majú veľa nakopávaných lôpt, hrajú tam bývalí ligisti, takže nečaká nás nič ľahké,“ hovorí pred zápasom Vantruba.

Už minulý týždeň bolo vyžrebované aj 5. kolo pohára, ktoré sa odohrá ešte tento rok. V prípade postupu by sa Trnavčania predstavili v decembri v Košiciach. Ak postúpia cez Považskú Bystricu, už ich bude čakať ligista. „Na Košice ešte vôbec nemyslíme. Čakajú nás ešte ďalšie zápasy v lige, aj v Konferenčnej lige, takto ďaleko ešte nie sme. V Slovnaft Cupe to tak býva, že každým kolom je ten súper ťažší a ťažší. Ak chceme dosiahnuť úspech, musíme sa pobiť so všetkými.“

Zápasov pribúda a týždňov len s jedným hracím dňom majú spartakovci v tejto sezóne poskromne. Sily dochádzajú, ale batérie stíhajú dobíjať úspešné výsledky. „Únava je prirodzená pri takom množstve zápasov, ale víťazstvo nad Trenčínom nám dodal ďalšie sily. Bol to ťažký zápas a vezieme si tri body, čo chalanom dodalo kus energie. Musíme ešte zvládnuť najbližšie zápasy a potom nás čaká repre pauza, kde si asi oddýchneme.“

Zápas v Považskej Bystrici sa hrá v stredu 1. novembra od 13:30. Fanúšikovia si môžu vstupenky zakúpiť na mieste v pokladni pred štadiónom. Cena lístka 5 €, dôchodcovia a ZŤP 2€, ženy a deti zdarma.

31.10.2023
31.10.2023