Niké liga

18.05.2024 17:00 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

5 : 0

FK Železiarne Podbrezová

Niké liga

12.05.2024 17:30 , MOL Arena

FC DAC 1904 Dunajská Streda

1 : 0

FC Spartak Trnava

Niké liga

04.05.2024 15:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

1 : 0

MFK Ružomberok

Domov / Správy / V Podbrezovej zápas o 3. miesto, posledný pre Kóšu a Ujlakyho

V Podbrezovej zápas o 3. miesto, posledný pre Kóšu a Ujlakyho

spartak |

12.05.2023 |

Rozhovory

Posledný zápas na ihriskách súpera absolvujú futbalisti Spartak Trnava na ihrisku Podbrezovej. Zápas bude mať svoj náboj, lebo oboch súperov delia v tabuľke len dva body a bude sa bojovať o konečné 3. miesto. Ak by ho získala na konci sezóny Podbrezová, vyhla by sa baráži a priamo by si zabezpečila účasť v pohárovej Európe.

„Všetko to tak vyšlo, že po našich zaváhaniach bude toto najdôležitejší a najpodstatnejší zápas. Nastavenie je teraz také, aké má byť. Pohár už je preč, sme koncentrovaní, stopercentne nachystaní a verím, že to bude vidno aj na ihrisku,“ hovorí tréner Spartaka Michal Gašparík.

Jeho zverenci mohli mať relatívny pokoj už po minulom týždni, no nezvládli domáci zápas s Duklou a ich náskok sa stenčil. Stále však majú všetko vo svojich rukách a aj nerozhodný výsledok by hral v ich prospech, na čo sa však spoliehať nemienia. „Možno aj bod bude dobrý v tom zápase, ale celý týždeň riešime, že ideme na víťazstvo, chceme potvrdiť 3. miesto a ukázať našu kvalitu. Celú ligu sme tam boli osamotení a dosiahli sme hlavný cieľ storočnice, že sme získali trofej, tak opadla emócia a poľavila koncentrácia. Nakoniec sme to pokazili v domácom zápase s Banskou Bystricou. Tam sme rátali s tromi bodmi a zaručovalo by nám to prakticky to tretie miesto. Nič sa nedá robiť, potrebujeme ich teraz a také bude nastavenie mužstva.“

S Podbrezovou zaznamenal Spartak v tejto sezóne tri rôzne výsledky. Naposledy ju doma deklasovali 6:1. Na Horehroní to však bude iný zápas a naposledy tam stratila majstrovské ambície po prehre aj Dunajská Streda. „Podbrezová hrá inak vonku a inak doma. Na svojom ihrisku sú sebavedomejší. Mali sériu bez víťazstva, ale potom to otočili a znova sa dotiahli tesne pod nás. Prvý zápas u nich nám nevyšiel, hlavne jeden polčas, z troch gólov sme dostali dva po štandardkách a nebolo to závratne zlé. Doma sme ukázali ako sa dá proti nim hrať, príliš sme ich do našej šestnástky nepustili a zaznamenali sme najvyššie víťazstvo. Na to by sme chceli nadviazať, hoci to nebude ľahké. Podbrezová bude šliapať na víťazstvo, ale to chceme aj my.“

Tréner slovenskej dvadsiatky Albert Rusnák včera zverejnil konečnú nomináciu na svetový šampionát do 20 rokov. Do Argentíny sa prebojovali aj dvaja hráči zo Spartaka, stopéri Sebastián Kóša a Marek Ujlaky. Zajtra sú ešte k dispozícii pre klubové povinnosti, potom už sa budú venovať reprezentácii.

„Je to pekné a je to ocenenie pre tých chalanov to môže byť zážitok na celý život. Ja im prajem, aby ich to posunulo v kariére ďalej, aby sa predali, isto by chceli hrávať v lepšej lige. Majú teraz na to veľkú šancu. Na toto však zajtra nebudeme pozerať a potrebujeme ich využiť, najmä Seba Kóšu, ktorý hráva stabilne v základnej zostave,“ ocenil úspech mladých dvadsiatkarov Michal Gašparík.

Stretnutie v Podbrezovej sa hrá v sobotu 13. mája od 16:30 a v priamom prenose od odvysiela VOYO.

12.05.2023
12.05.2023