Niké liga

27.04.2024 15:30 , Štadión pod Dubňom

MŠK Žilina

15:30

FC Spartak Trnava

Niké liga

21.04.2024 17:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

17:30

ŠK Slovan Bratislava

Slovnaft cup

17.04.2024 18:00 , Zelpo Arena

FK Železiarne Podbrezová

18:00

FC Spartak Trnava

Niké liga

14.04.2024 17:30 , Zelpo Arena

FK Železiarne Podbrezová

0 : 2

FC Spartak Trnava

Niké liga

06.04.2024 15:00 , Štadión pod Čebraťom

MFK Ružomberok

2 : 1

FC Spartak Trnava

Slovnaft cup

03.04.2024 15:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

1 : 0

FK Železiarne Podbrezová

Domov / Správy / V lige podľa plánu, na rade je pohár

V lige podľa plánu, na rade je pohár

spartak |

01.04.2024 |

Rozhovory

Tretie nadstavbové kolo v skupine o titul zavŕšil zápas Spartaka so Žilinou. V predchádzajúcich zápasoch zaváhali všetci pod Trnavou, takže spartakovci vedeli, že po prípadnom triumfe by si ešte výraznejšie upevnili priebežnú druhú priečku, na ktorú sa dostali po výhre v derby pred dvoma týždňami.

Tento scenár sa napokon naplnil a hoci o ničom ešte nie je z ďaleka rozhodnuté, v nadstavbe je dôležitý každý bod a odskok sa doháňa ťažšie.

Medzi nami a Žilinou je stále ten rozdiel ešte malinký. Pozerám skôr na Dunajskú Stredu, tam je to 7 bodov, ale stále sa hrá o 21 bodov. Strašne veľa zápasov ešte bude a my máme do toho ešte pohárové zápasy. Máme to však dobre našliapnuté, naším cieľom bolo pozerať aj na Žilinu. Konečne sme sa dostali pred ňu, vo vzájomných zápasoch sme im konečne dali gól a vyhrali sme, čo sa nám nedarilo. Nedostávame góly, zo šiestich zápasoch sme päťkrát udržali čisté konto. To sú dôvody, prečo sme sa dostali na druhé miesto,“ povedal po zápase tréner Michal Gašparík.

Zápas to pritom nebol vôbec jednoduchý. Spartakovcov však tentoraz podržal systém VAR. Pri Azangovom góle dvihol asistent rozhodcu zástavku signalizujúc ofsajd Erika Daniela, ale videoasistent toto rozhodnutie po preskúmaní zmenil. Bol to napokon jediný gólový okamih zápasu.

Vôbec som si nebol istý, sústredil som sa na to, kedy mi dá Kelvin loptu a nepozeral som nejako. Ale na to je VAR, ktorý to napokon uznal, takže dobre,“ hovorí Erik Daniel, ktorého postavenie sa skúmalo a ktorý prihrával na Azangov gól. Opäť potvrdil dôležitosť strelenia prvého gólu.

Dali sme prvý gól a potom sme si to uhrali, takže sme spokojní. Tieto zápasy sú o prvom góle a či sa nám potom podarí pridať ten druhý. To sa nám nepodarilo, takže to bol ťažký zápas, ale zvládli sme to.“

Kým prvý polčas, až na jeho záver patril Trnave, do toho druhého nastúpili lepšie Žilinčania a svojho súpera zatlačili. Daniel priznal, že to nebol taktický zámer stiahnuť sa, ale vyplynul zo situácie na ihrisku. „My sme chceli hrať, ale Žilina je na lopte silná, zatiahli sme sa skôr a oni nás tlačili. Stále sme chceli hrať ofenzívne, ale treba uznať aj kvality Žiliny.“

Zápas, ktorý pripadol na veľkonočnú nedeľu sa niesol v sviatočnom duchu. Futbalistov netradične vyprevádzali detičky v krojoch, ďalšie boli v hľadisku a do detského sektora ich prišiel rekordný počet, ktorý presiahol tisícku. Ich podporu cítili aj hráči, nielen počas prekrikovačiek s kotlom. „Tie deti sú super a je to pre ne zážitok. Majú trocha inú emóciu.“

Všetci hráči po zápase potvrdili, že by podobnú atmosféru chceli zažiť už v najbližšom domácom zápase, kedy v stredu privítajú na domácom ihrisku v prvom zápase semifinále pohára od 15:30 Podbrezovú.

Aj na tento zápas pozýva klub deti v skupinách alebo v sprievode mamičiek zadarmo a pre najaktívnejšie školy, ktoré chodia pravidelne dokonca pošle klubový autobus.

01.04.2024
01.04.2024

This will close in 0 seconds