Niké liga

18.05.2024 17:00 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

5 : 0

FK Železiarne Podbrezová

Niké liga

12.05.2024 17:30 , MOL Arena

FC DAC 1904 Dunajská Streda

1 : 0

FC Spartak Trnava

Niké liga

04.05.2024 15:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

1 : 0

MFK Ružomberok

Domov / Správy / Tlačová konferencia pred zápasom s Nordsjaellandom

Tlačová konferencia pred zápasom s Nordsjaellandom

spartak |

25.10.2023 |

Rozhovory

Spartakovci dnes dopoludnia absolvovali posledný tréning na Štadióne Antona Malatinského, kde sa zajtra stretnú v 3. kole skupiny H Európskej konferenčnej ligy s dánsky Nordsjaellandom. S mužstvom netrénovali len dlhodobo zranení Bolaji, Gorosito, Bukata, Rusov, Djuričin, ku ktorým sa pridal so svalovým zranením aj Oseni. Ostatní sú v poriadku a pripravení nastúpiť.

Po tréningu si tradičné mediálne povinnosti na tlačovej konferencii plnili tréner Michal Gašparík a za hráčsku kabínu Sebastián Kóša.

Michal Gašparík považuje Nordjaelland za najsilnejšie mužstvo v našej skupine. Podrobne ho analyzoval a hľadal spôsoby, ako na mladé, behavé mužstvo vymyslieť účinnú taktiku. „Nemali len dobré výsledky. Veľa zápasov, aj doma aj vonku remizovali a aj so slabšími mužstvami. Vieme, kde je ich sila. Videl som zápas s Ludogorcom. Oni, aj Fenerbahce ich chceli vysoko pressovať a nestíhali v pressingu. Videl som však aj ligové zápasy, kde si slabší súperi nedovolili pressovať, mali kvalitný stredný a hlbší blok, tam už má problém každé mužstvo, keď im prehustíte priestor. Musíme eliminovať ich kreatívnych a rýchlych hráčov, ako je Osman, zdvojovať a strojovať ich a vtedy máme šancu na okná, ktoré sa im otvárajú vzadu a ktoré budeme chcieť využiť,“ povedal tréner Spartaka.

V poslednom ligovom zápase Spartak prehral derby, no hráči už sa neobzerajú za seba. Naplno sa sústredia na Konferenčnú ligu a chcú zabodovať. „Negatívny vplyv to nemá. V tom zápase sme mali z čo poučiť. Chýbala väčšia futbalovosť, postavili sme to na bojovnosti. Budeme musieť byť aktívnejší, ale v kabíne je nálada fajn, všetci sa tešíme na ten zápas. Je to veľký duel nielen pre nás, ale aj pre ľudí, ktorých príde veľa, bude dobrá atmosféra. My chceme už aj spraviť nejaké body, dať góly. Všetci sme takto nastavení, bude to ťažký zápas, bude nás to stáť veľa síl, ale som presvedčený o tom, že dokážeme uhrať dobrý výsledok.“

Celú tlačovú konferenciu si môžete pozrieť na klubovom youtube kanáli.

Posledné voľné vstupenky je možné zakúpiť online, vo fanshope a v deň zápasu v pokladni na Športovej ulici.

25.10.2023
25.10.2023