Prípravný zápas

05.07.2024 15:00 , Epet Arena, Praha

AC Sparta Praha

15:00

FC Spartak Trnava

Prípravný zápas

29.06.2024 11:00 , Čatež

NK Bravo

11:00

FC Spartak Trnava

Prípravný zápas

22.06.2024 17:00 , Ormož

NK Maribor

17:00

FC Spartak Trnava

Niké liga

18.05.2024 17:00 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

5 : 0

FK Železiarne Podbrezová

Niké liga

12.05.2024 17:30 , MOL Arena

FC DAC 1904 Dunajská Streda

1 : 0

FC Spartak Trnava

Niké liga

04.05.2024 15:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

1 : 0

MFK Ružomberok

Domov / Správy / Takáč čaká na nomináciu, Ďuriš sa teší na nové výzvy

Takáč čaká na nomináciu, Ďuriš sa teší na nové výzvy

spartak |

22.05.2024 |

Rozhovory

V najlepšej jedenástke sezóny mal Spartak trojnásobné zastúpenie. Okrem defenzívneho stredopoliara Adriana Zeljkoviča sa do výberu ročníka podľa hlasovania odborníkov dostali aj útočník Michal Ďuriš a brankár Dominik Takáč.

Michal Ďuriš nastrieľal v sezóne desať gólov a na ďalších päť prihral, čím sa stal najproduktívnejším hráčom Trnavy. Na kráľa strelcov mu napokon chýbali tri presné zásahy. Spoločne sa najlepšími strelcami stali 13-góloví Róbert Polievka z Banskej Bystrice a slovanista Tigran Barseghjan. Ďuriš však prišiel do Spartaka v rozbehnutej sezóne až v septembri a ani jar nestihol celú, keďže v zime sa stihol vrátiť do cyperskej ligy, v ktorej stihol streliť ďalšie tri góly. Polievka v našej lige odohral o 4 zápasy a Barseghjan o 8 zápasov viac.  

„Dopredu som nič neočakával. Pôvodne som sem prišiel na nejaké tri mesiace a nikto vtedy nevedel ako to celé skončí. V polovici februára som sa vrátil do Trnavy a som za to rád. Možno keby som tu bol celú sezónu…ale je to tak ako to má byť. Ja som rád, že si môžem futbal užívať, hlavne tu v Trnave a verím, že ďalšie úspechy, hlavne tie tímové ešte len prídu,“ hovoril Ďuriš o možnosti, že do záveru ligy mohol bojovať o kráľa strelcov, no o posledné dva zápasy prišiel vlastnou chybou, keď v zápase proti Ružomberku videl červenú kartu.

Nemohol nastúpiť v rozhodujúcich dueloch v Dunajskej Strede a hlavne doma proti Podbrezovej, kde išlo o všetko. Priznal, že zápasy z tribúny prežíval ťažko. „Je to náročné, hlavne v tom poslednom zápase som mal bolesti brucha. Je to oveľa ťažšie byť na tribúne a nemôcť tú hru nejako ovplyvniť. Našťastie, chalani to zvládli super a zaslúžene sme vyhrali.“

Najlepším brankárom sezóny sa stal Dominik Takáč. Mal v sezóne najviac čistých kont, keď až 14-krát v zápasoch neinkasoval. Pred dvoma rokmi to bolo dokonca o 4 viac. V počte zákrokov bol na 4. mieste s 88 chytenými strelami a s gólovým priemerom 0,9 gólu na zápas.

„Dozvedel som sa, že to bolo iba o jeden hlas a bolo to tesné, ale ďakujem a mám z toho radosť. Pre mňa je cťou prevziať si takúto trofej. Zvlášť pri brankároch do toho zasahuje aj ten tímový úspech, pretože sám by som neurobil nič. Moja vďaka patrí celému tímu, že som túto trofej mohol vyhrať,“ tešil sa z ocenenia trnavský odchovanec.  

Nielen kvôli individuálnemu oceneniu považoval skončenú sezónu za úspešnú. „Hrali sme finále pohára, ktoré sme síce nezvládli, ale na jeseň sme hrali skupinu Konferenčnej ligy, čo je obrovský úspech pre tento klub. Nakoniec sme potvrdili účasť v Európe aj pre budúci rok, takže klubové ciele sme splnili.“

Sezónu si napokon môže ešte predĺžiť, lebo bol povolaný do kempu slovenskej reprezentácie pred nadchádzajúcim Eurom v Nemecku. Má teda šancu dostať sa aj do záverečnej nominácie. „Príliš som sa nad tým nezamýšľal. Idem na prípravný kemp som zdravý, som pripravený. Ak ma vyberú pôjdem, ak nie, budem to rešpektovať, lebo kvalifikáciu som nehral. Sú tam skvelí brankári a budem rešpektovať akékoľvek rozhodnutie.“

Spartakovci majú zaslúžené dovolenky a znova sa stretnú 10. júna, kedy sa začne príprava na novú sezónu.

22.05.2024
22.05.2024