Niké liga

27.04.2024 15:30 , Štadión pod Dubňom

MŠK Žilina

15:30

FC Spartak Trnava

Niké liga

21.04.2024 17:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

17:30

ŠK Slovan Bratislava

Slovnaft cup

17.04.2024 18:00 , Zelpo Arena

FK Železiarne Podbrezová

18:00

FC Spartak Trnava

Niké liga

14.04.2024 17:30 , Zelpo Arena

FK Železiarne Podbrezová

0 : 2

FC Spartak Trnava

Niké liga

06.04.2024 15:00 , Štadión pod Čebraťom

MFK Ružomberok

2 : 1

FC Spartak Trnava

Slovnaft cup

03.04.2024 15:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

1 : 0

FK Železiarne Podbrezová

Domov / Správy / Takáč s ďalšou nulou, najťažšie mu bolo pri ošetrovaní Koštrnu

Takáč s ďalšou nulou, najťažšie mu bolo pri ošetrovaní Koštrnu

spartak |

19.03.2024 |

Rozhovory

Víťazstvo v derby nad Slovanom chutí vždy sladšie, ak sa podarí priamo na ihrisku súpera. Tentoraz to vyšlo Trnavčanom, ktorí v nedeľu vyhrali v Bratislave 2:0. Ak nerátame finále pohára spred dvoch rokov, tak sa im to naposledy podarilo pred takmer tromi rokmi. Aj vtedy si prvý gól strelil domáci Božikov do vlastnej siete. Savvidis, ktorý vtedy ešte hral v správnom drese, pridal po priamom kope druhý gól a Ratao z penalty len zmiernil prehru Slovana.

Veľkú zásluhu na tomto výsledku má brankár Dominik Takáč, ktorý si udržal čisté konto a okrem striel vyriešil niekoľko neprehľadných situácií. Spomína si aj na ten predchádzajúci úspech.

„Bol to môj prvý zápas na Slovane, takže si to pamätám. Nebolo to zasa až tak dávno, ale, samozrejme, cítili sme, že je načase tu bodovať. Sme veľmi radi, že to vyšlo,“ hovoril po zápase brankár, ktorý si udržal v treťom zápase po sebe čisté konto. V lige je spolu s Borjanom s desiatimi čistými kontami priebežne najlepší v tejto štatistike.

Michal Gašparík pred zápasom spomenul, že tentoraz mužstvo nezaťažoval informáciami o súperovi, videoprípravou ani podrobnou analýzou. Napokon mu to vyšlo.  

„Boli sme možno menej zaťažení tými informáciami o súperovi. Na druhej strane, aj tak ich poznáme. Hrali sme spolu pred dvoma týždňami, navyše, ako mužstvo sme dosť dlho pokope a všetci hráči už derby zažili. Vedia o čo ide a teraz nám to zafungovalo.“

Obaja tréneri sa po zápase zhodli na tom, že kľúčovým okamihom stretnutia bola šanca Barseghjana v úvode zápasu, keď sa ocitol pred Takáčom, ale trnavský brankár jeho tutovku chytil.  

„Zomlelo sa veľmi rýchlo. Pamätám si to od chvíle, keď sa na mňa rútil. Viem, že bol Sebo Kóša za ním, ktorý ho dával pod tlak. V tej chvíli som sa len chcel nejako pred neho položiť, nech ma trafí. Dnes to vyšlo a dosť nám to pomohlo, lebo sme nedostali prvý gól. Keby sme ho dostali, tak by sa tu veľmi ťažko otáčalo, čo sme vedeli. Ustáli sme to, do polčasu sme dali gól a bolo to o to lepšie,“ odpovedá skromne Takáč, ktorý však priznáva, že takýto zákrok mu v ďalšom priebehu zápasu môže pomôcť. „Určite to každému brankárovi pomôže. Keď sa vrátim k tým prvým zápasom v tomto roku na jar, tak som dostal hneď z prvej strely gól a ťažko sme sa z toho dostávali. Pomohlo to nielen mne, ale všetkým.“

Domino napokon nepustil za svoj chrbát ani jednu strelu a vyriešil aj nebezpečné situácie, keď lopta lietala cez jeho šestnástku. Najviac si vydýchol po skrumáži v druhom polčase za stavu 1:0. „Najťažší moment bol asi ten, keď bol Kiko Koštrna ošetrovaný a bol mimo ihriska. Slovan mal roh a presne do priestoru, kde mal byť on, smerovala lopta, niekto to tam tečoval, nejako som to rukou vytiahol a potom bol faul na mňa. Toto bolo asi také najťažšie, lebo to bola neprehľadná situácia, ale našťastie ma to trafilo a išlo to von.“

Spartak sa výhrou nad Slovanom posunul už na 2. miesto v priebežnej tabuľke, kam sa v tejto sezóne dostal po prvýkrát a už nechce klesnúť nižšie. V najbližšom domácom zápase po reprezentačnej prestávke privítajú spartakovci práve Žilinu, ktorú predbehli a budú jej chcieť utiecť ešte výraznejšie.

„Teraz nás čaká trocha voľna, odfúkneme si, nechcem ešte k tomu veľa hovoriť. Keď sme vyhrali doma s Dunajskou na nulu, vyhrali sme na Slovane, tak to treba potvrdiť doma a spravíme pre to všetko.“ Priamy súboj o 2. miesto v tabuľke Spartak – Žilina sa odohrá v Trnave 31. marca od 17:30 a vstupenky sú už v predaji.

19.03.2024
19.03.2024

This will close in 0 seconds