Prípravný zápas

05.07.2024 15:00 , Epet Arena, Praha

AC Sparta Praha

15:00

FC Spartak Trnava

Prípravný zápas

29.06.2024 11:00 , Čatež

NK Bravo

11:00

FC Spartak Trnava

Prípravný zápas

22.06.2024 17:00 , Ormož

NK Maribor

17:00

FC Spartak Trnava

Niké liga

18.05.2024 17:00 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

5 : 0

FK Železiarne Podbrezová

Niké liga

12.05.2024 17:30 , MOL Arena

FC DAC 1904 Dunajská Streda

1 : 0

FC Spartak Trnava

Niké liga

04.05.2024 15:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

1 : 0

MFK Ružomberok

Domov / Správy / Takáč odmietol pustiť Michalovce ďalej

Takáč odmietol pustiť Michalovce ďalej

spartak |

09.11.2022 |

Rozhovory

Spartak sa v pohárovom zápase hranom na jeden zápas predstavil na domácom ihrisku po veľmi dlhej dobe, no nielen preto bol favoritom osemfinálového zápasu Slovnaft Cupu proti Michalovciam. Hoci to na trávniku nebol suverénny výkon, rozdiel v kvalite bol očividný. Napriek tomu dospel zápas až do penaltového rozsrelu.

V prvom polčase nedokázali Trnavčania pretaviť svoje šance do gólového rozdielu a mohli byť radi, že pri tej jedinej hosťujúceho Adlera skvele zasiahol Vantruba. V druhej polovici Spartak dva razy viedol, no najskôr zapadol do Vantrubovej bránky neadresný center Jánošíka a potom obrana dve minúty pred koncom neustrážila Marcina, ktorý zdanlivo stratený zápas poslal k penaltám.

Tréner Michal Gašparík bol po zápase nahnevaný nielen na to, že zápas vôbec dospel až do rozstrelu, ale aj na to, že jeho zverenci v ňom zahodili dva mečbaly. Stačilo, aby v predposledných dvoch sériách premenil penaltu Boateng alebo Ristovski. Obaja ich zahodili a hralo sa odznova. „Na penalty sme sa chystali. Zo siedmich hráčov, ktorí ostali na ihrisku som tam mal piatich, ktorí to dobre kopali. Nedali, a to ma mrzí. Neviem prečo to nedali, včera to kopali dobre a sú to útočníci. Keď máte dva mečbaly, tak tam nemôžete mať ani tlak. Rozhodnem sa, vyberiem si kút a musí to mať nejakú razanciu. Ani jeden to neurobil,“ srdil sa Gašparík, ktorý priznal, že už mal pocit, ako by si po takomto priebehu jeho zverenci ani postup nezaslúžili.

Mal však spolu s Pavlom Kameschom šťastnú ruku pri striedaní brankárov, keď na rozstrel poslal Dominika Takáča. „Mali sme pripravené ešte jedno striedanie pre Takáča. Dnes to nebolo o šťastí, ale o jeho pripravenosti na penalty.“

Ten sa ukázal ako fantastický likvidátor penált. Hovorí sa, že penalta sa nedá chytiť, len zle kopnúť, no Domino ukázal v tomto súboji, že zmaril aj pokusy, ktoré neboli až tak zle kopnuté, no keď Takáč správne odhadne stranu, je pre strelca ťažké nájsť miesto, kadiaľ by lopta mohla prejsť za jeho chrbát. „Pred zápasom sme riešili, že ak bude taký stav, tak by som mohol ísť na penalty ja. Do poslednej chvíle som sa nechcel ísť ani rozcvičovať, veril som, že si výsledok postrážime. Našťastie to dopadlo dobre, ale nerád by som zažíval takéto zápasy. Som rád, že som mužstvu pomohol aspoň takto. Na niečo sme sa chystali, nešiel som tam na náhodu, ale nakoniec je o tom správnom momente,“ povedal po zápase s tradične pokojným výrazom tváre bez emócií, ktoré na seba nedáva poznať ani počas zápasu.Po zlyhaniach skúsených hráčov museli rozstrel napokon rozhodnúť mladíci. Najskôr chladnokrvne premenil svoj pokus Oseni, ktorý odohral aj dobrý zápas a po jeho prihrávkach padli oba trnavské góly. Rozhodnutie a postup potom priniesla penalta Kóšu. „Zbytočne sme si skomplikovali zápas, ktorý sme mali pod kontrolou a dvoma lacnými gólmi sme to potiahli až do penált. Dlhšie predtým som si vybral stranu a už som to tam iba napálil.“Priamo na štadióne sa z postupu tešilo len zopár stoviek fanúšikov. Nečudo, hrať zápas v utorok o 15. hodine nie je práve v duchu hesla spojme sa pre futbal. „A to sa malo hrať o jednej, to sú nezmyselné časy. Hralo sa o tretej, čo je trocha lepší čas, ale takto by to nemalo byť. Nerozumiem prečo je to tak, lebo inak by prišli ľudia vo väčšom počte, hoci áno, je to pohár v strede týždňa,“ čudoval sa Gašparík.

Už tento piatok o 17:30 nastúpi Spartak na domácom štadióne v lige proti Skalici (https://cityarena.maxiticket.sk/) a známy je už aj termín ligovej dohrávky s Michalovcami, ktoré privítame na Štadióne Antona Malatinského 24. novembra o 18:30.

09.11.2022
09.11.2022