Slovnaft cup

03.02.2024 16:30 , Košická Futbalová Aréna

FC Košice

16:30

FC Spartak Trnava

Niké liga

17.12.2023 15:00 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

15:00

MFK Zemplín Michalovce

Európska konferenčná liga

14.12.2023 18:45 , Ulker Fenerbahce Sukru Saracoglu Stadium

Fenerbahce SK

18:45

FC Spartak Trnava

Niké liga

08.12.2023 17:30 , Štadión MŠK Žilina

MŠK Žilina

17:30

FC Spartak Trnava

Niké liga

03.12.2023 15:00 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

2 : 0

MFK Skalica

Európska konferenčná liga

30.11.2023 21:00 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

1 : 2

PFK Ludogorec Razgrad

Domov / Správy / Taiwov najdôležitejší gól v kariére

Taiwov najdôležitejší gól v kariére

spartak |

02.05.2023 |

Rozhovory

Ak by sa po vzore zámorských súťaží udeľovala po finále cena pre najužitočnejšieho hráča, tak MVP by si zaslúžil trnavský útočník Abdularahman Taiwo. Po celý zápas bojoval ako lev, žiadna lopta nebola preňho stratená, žiadny súboj nevypustil. Zaslúženou odmenou mu bol vyrovnávajúci gól, ktorým poslal zápas do predĺženia. Aj v ňom dával obrane zabrať a napokon po faule naňho sa kopala penalta.

„Som veľmi šťastný. Dnes ráno som sa prebudil s myšlienkou, že chcem vyhrať pohár. Hrám profesionálny futbal už päť rokov a ešte som nevyhral žiadnu trofej a toto bola moja šanca,“ hovorí 24-ročný Nigérijčan, ktorý na Slovensko prišiel v roku 2018 a postupne hrával v Nitre, Dunajskej Strede a v Michalovciach. Zahral si aj v dánskom SönderjyskE, odkiaľ je v Spartaku na hosťovaní. A práve návrat na Slovensko mu priniesol vytúžený pohárový primát. „Je to úžasné. O tomto som sníval, keď som si predstavoval, že raz vyhrám nejakú trofej. Keď som dal gól, boli to neopísateľné pocity. V mojej kariére to bol doteraz najdôležitejší gól.“

Trnavčania vstúpili do zápasu úplne inak, ako v piatkovom ligovom stretnutí, mali šance, ale dlho sa im nedarilo proti Slovanu skórovať, čo je tradičný problém. Slovanisti navyše v druhej polovici bez väčšej námahy z nenápadnej akcie strelili gól, a to bol ešte väčší problém. Našťastie, opäť zapôsobilo čaro „pohárového“ hráča Azeveda. Ten síce neskóroval, ale tentoraz vymyslel gólovú prihrávku Taiwovi.

„Od začiatku zápasu sme boli lepší, dobre namotivovaní a chceli sme dať vedúci gól. Bohužiaľ, dal ho súper, ale stále sme boli odhodlaní do poslednej minúty bojovať v snahe vyrovnať. Fanúšikovia boli úžasní. Boli naším dvanástym hráčom a po celý čas nám dodávali potrebnú energiu,“ zložil poklonu divákom Taiwo. Väčšina aktérov zápasu sa zhodla, že práve oni boli rozhodujúcim faktorom. Nedovolili hráčom poľaviť a je len škoda, že počas sezóny neprišli vo vyššom počte aj na viaceré ligové zápasy. Za finále im však patrí vďaka. Neurážlivé choreo, búrlivé povzbudzovanie a napokon odmena v podobe gólových radostí.  

Pohár patrí aj im, hoci túto noc si ho podľa vlastných slov chcel užiť najmä strelec vyrovnávajúceho gólu. „Dnes v noci asi nebudem spať, zoberiem si pohár do postele, aby tam bol, keď sa ráno preberiem,“ usmieval sa na plné ústa šťastný Taiwo.

02.05.2023
02.05.2023