Niké liga

18.05.2024 17:00 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

5 : 0

FK Železiarne Podbrezová

Niké liga

12.05.2024 17:30 , MOL Arena

FC DAC 1904 Dunajská Streda

1 : 0

FC Spartak Trnava

Niké liga

04.05.2024 15:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

1 : 0

MFK Ružomberok

Domov / Správy / Striedajúci hráči zmenili dej zápasu

Striedajúci hráči zmenili dej zápasu

spartak |

16.04.2023 |

Rozhovory

Spartak včera absolvoval dôležitý zápas v Žiline, ktorý sa skončil zmierlivou remízou 1:1. Z pohľadu priebehu zápasu, aj vzhľadom na to, že Trnavčania mali v tabuľke náskok 7 bodov, je to isto cennejší bod práve pre nich.

Obaja zo súperov mali svoje pasáže hry, v ktorých boli lepší a každý z nich v tej svojej stihol streliť gól. Žilinčania boli lepší dve tretiny zápasu a okrem gólu mali aj ďalšie šance, ktoré nedokázali dotiahnuť do ďalších gólov. Buď minuli bránku alebo sa dobrým zákrokom blysol Martin Vantruba, ktorý sa na nedostatok práce sťažovať nemohol.  

„Púšťali sme ich na našu polovičku a pred našu šestnástku, kde to otáčali a prečísľovali nás. Hrozili po centroch a veľakrát to len prešlo cez šestnástku a vyzeralo to nebezpečne. Som rád, že si vezieme aspoň bod, vzhľadom na priebeh zápasu je pre nás fajn,“ povedal po zápase gólman Spartaka.

S bodom bol spokojný aj kapitán Kristián Koštrna. Trnavčania majú pred sebou finále Slovenského pohára, no sústrediť sa stále musia aj na ligu. Ak by vo finále neuspeli, do Európy sa dostanú len z prvých troch pozícii v ligovej tabuľke, a preto si nemôžu dovoliť vypustiť ani jeden zápas. Z tohto pohľadu je dobré, že svojho súpera udržali stále na dištanc. „Mali sme cieľ neprehrať, lebo ak by Žilina vyhrala, stiahla by nás na štyri body a vytvorila by na nás tlak. Hrá sa ešte o 15 bodov a bolo by to náročné. Chvalabohu za bod, že sme aspoň vyrovnali. Prvý polčas nebol z našej strany dobrý. Po góle sme sa zobudili a začali sme hrať a vytvorili sme si nejaké situácie. Teraz máme dva ťažké zápasy, Dunajskú doma, Slovan vonku. Musíme ešte nejaké body pozbierať, aby sme si tretie miesto poistili.“

Spartakovci sa po stretnutí sťažovali na terén v Žiline. Umelý povrch už tradične prekáža mužstvám, ktoré na to nie sú zvyknuté, no tentoraz sa k tomu pridali aj iné problémy. Na miestach kde bol trávnik poliaty, bol rýchly, no priestor, kam svietilo slnko, bol suchý a povrch bol zasa nezvyčajne pomalý. Pre bežného diváka možno zanedbateľná banalita, ale v zápase bolo neraz vidno, že lopta sa niekde kotúľala príliš pomaly a domáci často dokázali takéto prihrávky vystihnúť.

Trnavčania sa prebrali po inkasovanom góle a ich hru výrazne oživili striedajúci hráči, ktorí prišli v dvoch várkach. Najskôr Paur s Oforim a potom aj Oseni s Ristovskim. Výrazný vklad do zápasu vložil Jakub Paur, ktorý priniesol zdravú agresivitu a nasadenie do stredu poľa. Vyhral množstvo súbojov v tomto priestore vo vzduchu aj vkĺzačkou a tam sa začali naklápať misky váh na trnavskú stranu. Ristovski dokázal podržať loptu so stopérom na chrbte, Oseni vyslal na Slávika najnebezpečnejšiu strelu takmer z ničoho a Ofori ukázal, prečo je považovaný za rozdielového hráča. Nastúpil po prvý raz od zranenia na Slovane a každým dotykom ho bolo cítiť. Nerobí mu problém obísť hráča jednoduchou kľučkou, a keď vystrelí, smrdí to problémom pre súpera. Takto sa v závere zápasu pohral s Barim a dôležitým gólom zabezpečil pre Spartak remízu.  

„Striedajúci hráči boli dnes dôležití, lebo tí nám dnes urobili ten bod. Náš výkon sa pozdvihol,“ priznal po zápase tréner Michal Gašparík, pre ktorého to bol jubilejný stý zápas na lavičke Spartaka. Neprehral ho a natiahol aj šnúru so Žilinou na osem duelov bez prehry. Pritom po zápase poznamenal, že to nikdy nie sú ľahké zápasy, obzvlášť pod Dubňom. „Mám pocit, že vždy hrajú proti nám doma veľmi dobre. Keď analyzujeme žilinskú hru doma, tak v obrane robia veľa chýb. V ofenzíve sú kvalitní, ale s nami sú kvalitní aj v defenzíve. Neviem čím to je, ale s nami nikdy nepadá veľa gólov, nebudú výsledky 5:3, či 6:4. Dnes nám to dali pocítiť.“

Najbližšie sa spartakovci predstavia na domácej pôde, keď v nedeľu od 17.30 hosti v šlágri kola vedúcu Dunajskú Stredu. Vstupenky na tento zápas už sú v predaji v sieti maxiticket alebo v klubovom fanshope.

16.04.2023
16.04.2023