10.03.2024 17:30 , Štadión Antona Malatinského

Stratené body treba dohnať na svojom štadióne

spartak |

08.11.2022 |

Rozhovory

Návrat k včerajšiemu súboju o druhé miesto začneme od konca. Na pozápasovej tlačovke vyslovil domáci tréner Adrián Guľa presvedčenie, že jeho mužstvo vyhralo zaslúžene, lebo bolo minimálne o gól lepšie a Trnava si prišla po remízu. Áno, najlepší strelec ligy opäť ukázal svoje zakončovateľské schopnosti a parádnou hlavičkou rozhodol dve minúty pred koncom zápas. To však už Trnavčania hrali bez vylúčeného Savvidisa a presne tento úsek hry bol jediný, v ktorom boli Dunajskostredčania viditeľne lepší.

„Kto videl druhý polčas, tak nemôže povedať, že sme sem prišli hrať na 0:0, lebo dianie na ihrisku sme ovládli a oni sa absolútne nedostali do nášho boxu. Viem, že sme nemali veľa šestnástkových situácií, ale zápas sa vyvíjal, postupne sa otváral stred poľa a my sme začali Dunajskú Stredu prevyšovať. Mali sme pripravené striedanie Boatenga, Oseniho a Paura, ktorí to mali ešte oživiť, ale potom prišlo vylúčenie. Rozhodne sme chceli viac ako jeden bod,“ nesúhlasil s Guľom tréner Spartaka Michal Gašparík.

Zápas bol dovtedy vyrovnaný, takmer bez šancí a v druhom polčase sa začal opticky nakláňať na stranu Spartaka, ktorý to však nedokázal pretaviť na strelenie gólu a po sérii piatich zápasov s D. Stredou prehral.

Rozhodujúcim zlomom v zápase bolo vylúčenie Savvidisa po druhej žltej karte. Grécky futbalista získal loptu vo vlastnej šestnástke a namiesto ľahkého odkopu chcel z náročnej situácie vykľučkovať, čo sa mu aj podarilo. No po poslednom dotyku si dal loptu ďalej od nohy ako by si želal a musel ísť do „šprajcu“ s protihráčom. Rozhodca Ivan Kružliak mu za tento zákrok vytiahol necitlivo druhú žltú kartu, ktorú si zrejme obháji, no obhájil by si aj to, keby mu ju nedal, obzvlášť potom, čo prvú udelil Savvidisovi už v 20. minúte po zákroku, ktorý možno nebol ani faul. Mohli by sme Savvidisovi vyčítať, že v tej situácii nevolil jednoduché riešenie, ale Savvidis je rozdielový hráč, má dostatočné sebavedomie a volil futbalové riešenie, ktoré mohlo viesť k rýchlemu protiútoku.

Mimochodom, rozhodca Kružliak, viedol zápas Spartaka v tomto ročníku po prvýkrát od záveru sezóny 2020/21. V tej minulej nomináciu nedostal ani raz a zrejme by pri tom mohlo ostať.

Rozdielového hráča má aj Dunajská Streda a ten to včera potvrdil gólovo. Nikola Krstovič si napokon svoje miesto v šestnástke našiel a hlavou rozhodol zápas. „Krstovič je naozaj strelec a dá gól aj z ničoho. Urobil im už toľko bodov a môžu sa naňho spoľahnúť, že aj keď im nejde, tak je na tom mieste, kde má byť. Taktické a systémové veci vieme ubrániť, ale už keď sme hrali o jedného menej a lopta lietala z jednej strany na druhú, tam sa hráči pomiešajú a nedá sa brániť osobne. Vidno, že je to útočník s inštinktom zabijaka a dá gól z takého centra,“ uznal kvality protihráča kapitán Spartaka Trnava Martin Mikovič. Prehra ho mrzela, ale tragédiu z nej nerobí. Po piatich zápasoch vonku odohrajú spartakovci posledné dva domáce zápasy konečne na domácom ihrisku. „Musíme to potvrdiť v domácich zápasoch, máme svoj cieľ, za ktorým si ideme. Prehry patria k futbalu a musíme akceptovať aj túto.“

Ešte predtým však Spartak čaká osemfinálový zápas Slovnaft Cupu, kedy v utorok privítajú Michalovce. Bližšie informácie o predaji lístkov sú na https://fcspartaktrnava.com/clanek.asp?id=9218, v piatok potom v ligovom zápase privíta Skalicu, vstupenky sa dajú kúpiť online na https://cityarena.maxiticket.sk/fc-spartak-trnava-vs-mfk-skalica-2022 alebo vo fanshope na Štadióne Antona Malatinského.