UEFA Konferenčná liga

31.07.2024 20:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

20:30

FK Sarajevo

Niké liga

28.07.2024 18:00 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

18:00

AS Trenčín

UEFA Konferenčná liga

25.07.2024 21:00 , Stadion Asim Ferhatović Hase

FK Sarajevo

21:00

FC Spartak Trnava

Prípravný zápas

20.07.2024 16:00 , Štadión A. Malatinského

FC Spartak Trnava

0 : 3

Aston Villa

Prípravný zápas

13.07.2024 15:00 , Draßmarkt, Rakúsko

TSV Hartberg

1 : 1

FC Spartak Trnava

Prípravný zápas

05.07.2024 15:00 , Epet Arena, Praha

AC Sparta Praha

3 : 0

FC Spartak Trnava

Domov / Správy / Spartakovci sú už v Rige

Spartakovci sú už v Rige

spartak |

25.07.2023 |

Rozhovory

Futbalisti Spartaka dnes absolvovali posledný tréning na Slovensku pred odletom do Rigy, kde sa vo štvrtok stretnú s lotyšským celkom FK Auda. S výpravou necestovali len Jakub Paur a zranená dvojica obrancov Martin Šulek, Kazeem Bolaji. Nechýbal však Lukáš Štetina, ktorý už začal trénovať, no jeho štart v ostrom zápase je ešte vzhľadom na tréningové manko neistý.

„Ideme tam na tri noci, potrebujeme mať hráčov aj v tréningovom procese. Už je stopercentne pripravený, len to nemáme vyskúšané v zápase. Po Valencii vypadli ešte nejakí hráči, ale už sa dali dokopy. Koštrna mal problém, Djuričin vypadol na pár dní kvôli viróze, ale dnes trénovali a cestujú s nami. Trénoval aj Štefánik, ktorý bude v základnej zostave. Chytať mal Takáč, ale jeho štart otázny“ povedal pred odletom tréner Michal Gašparík.

Auda je momentálne po 23. kolách lotyšskej ligy na 5. mieste a keďže tamojšia súťaž sa hrá od jari do jesene, je v strede sezóny. „Je to mierna výhoda, ale neriešil by som to, lebo my sme mali dobrú prípravu a kvalitných súperov. Sme pripravení. Našou výhodou je, že sa nehrá na ich štadióne a nemajú tam umelú trávu, na ktorú sú zvyknutí. Je to akoby na neutrálnom ihrisku.“

Pôjde o prvú konfrontáciu trnavského klubu s lotyšským futbalom. Navyše to nie je klub z hlavného mesta, ale celok z menšieho mesta, ktorý podobne ako Spartak vyhral domáci pohár. V Európe pomerne neznámy klub, no v dnešnej dobe moderných technológií sa už nedá utajiť nič a Trnavčania si ho pozorne naštudovali. „Je to zaujímavý tím, snažia sa hrať futbal, majú tam kvalitných hráčov a hrajú taký štýl, ktorý by nám mohol vyhovovať. Chcú hrať konštruktívne, na veľa prihrávok. My ich nebudeme chcieť nechávať, aby si to prihrávali a točili, určite im to chceme narúšať o vysokom pressingu,“ hovorí Roman Procházka, ktorý sa už nevie dočkať, kedy vybehne na hraciu plochu.

„Prípravné zápasy sú jedna vec a ostrý štart, liga a Konferenčná liga je niečo iné. Uvidíme ako sa s tým vysporiadame, ale myslím, že sme pripravení a mali by sme to zvládnuť. Ja sa na štart teším, mám rád súťažné zápasy, dokážem sa na ne viac koncentrovať a motivovať.“

Podobný nedočkavý pocit zažívajú aj ostatní hráči z kádra, najmä tí noví, ktorí sa budú chcieť ukázať po prestupe do Spartaka. „Vidím na chlapcoch, že sa tešia na zápas, prípravy bolo dosť. V tých prípravných zápasoch bojujeme o nejaké fleky v zostave, ale stále to nie je adrenalín súťažného zápasu. Vo štvrtok to vyvrcholí. Konkurencia v tíme je veľká, mená na papieri vyzerajú zaujímavo, ale už tu takých bolo veľa. Rozhoduje sa na hracej ploche a tam musí hráč vydať zo seba všetko. Potom to do seba zapadne, mužstvo ho bude rešpektovať a získa si aj divákov,“ povedal pred odletom Martin Mikovič.

Spartakovci doleteli do hlavného mesta Lotyšska krátko po 22. hodine miestneho času a presunuli sa do hotela. Zajtra ich čaká predzápasový tréning na ihrisku Skonta Riga, kde sa bude vo štvrtok hrať zápas.

25.07.2023
25.07.2023