Niké liga

18.05.2024 17:00 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

5 : 0

FK Železiarne Podbrezová

Niké liga

12.05.2024 17:30 , MOL Arena

FC DAC 1904 Dunajská Streda

1 : 0

FC Spartak Trnava

Niké liga

04.05.2024 15:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

1 : 0

MFK Ružomberok

Domov / Správy / Spartakovci od dneška dva týždne na Malte

Spartakovci od dneška dva týždne na Malte

spartak |

08.01.2024 |

Rozhovory

Výprava futbalistov Spartaka Trnava už pristála na Malte, kde strávi najbližšie dva týždne. Najskôr sa Spartak už tradične predstaví na medzinárodnom turnaji Tipsport Malta cup a po jeho skončení si ešte pobyt v lepších klimatických podmienkach predĺži o ďalší týždeň, ktorý vyplní kondičné sústredenie.

Z brnenského letiska dnes odletel káder aj s dvojicou nováčikov – Krizmanič, Burke. Chýbali však stopér Kóša, ktorého čaká menší chirurgický zákrok a zranení hráči Samuel Štefánik, Martin Rýzek, Kazeem Bolaji.

Zdraví sú však Erik Daniel s Lukášom Štetinom, ktorí nedohrali jesennú časť Niké  ligy kvôli natiahnutému zadnému stehennému svalu. „Po kondičnej stránke sa pomaly dostávajú na svoje limity a čoskoro sa zapoja do úplného tréningového procesu,“ hovorí asistent trénera Tomáš Prisztács, ktorý je na „maltskom sústredení“ už po štvrtýkrát. „Budeme mať možnosť trénovať vo výbornom prostredí, zúčastníme sa na Tipsport Malta cupe, kde sa stretneme s tromi kvalitnými súpermi a už sa nevieme dočkať.“

Popri zápasoch so Sigmou Olomouc (10. 1. o 20. h), s Austriou Viedeň (13. 1. o 11. h) a Hradcom Králové (15. 1. o 13. h) a najmä po turnaji budú cibriť predovšetkým kondičnú stránku na jarnú časť súťaže. „Určite sa budeme venovať aj kondičnej stránke, ale sme radi, že výsledky testovania, ktoré sme absolvovali ešte na Slovensku, sú v norme. Povenujeme sa aj individuálnym činnostiam podľa jednotlivých hráčskych pozícii.“

Na Maltu odleteli – brankári: Takáč, Vantruba, Rusov, hráči v poli: Koštrna, Mikovič, Šulek, Kompan-Breznik, Štetina, Gorosito, Ɖurič, Ujlaky, Bernát, Bainovič, Bukata, Oseni, Procházka, Krizmanič, Zeljkovič, Karhan, Azango, Daniel, Burke, Ofori, Djuričin, Paur.

08.01.2024
08.01.2024