18.05.2024 17:00 , Štadión Antona Malatinského

01.05.2024 15:00 , Košická Futbalová Aréna

Domov / Správy / Spartak by mal asi hrať bez prestávky

Spartak by mal asi hrať bez prestávky

25.09.2023 |

Rozhovory

„Stratili sme doma dva body. Celý zápas sme Ružomberok do ničoho nepustili, až keď sme dostali gól zo šatne – naša klasika. Druhý gól sme im my nahrali, keď sme mali asi najlepšiu pasáž v zápase.“

Týmito slovami zhodnotil včerajší zápas kapitán Spartaka Martin Mikovič a asi takto to videli všetci prítomní na štadióne.

Nesúhlasiť sa dá len s tvrdením, že Ružomberok do ničoho nepustili. Pustili ho dva razy pred bránku a boli z roho dva góly. Ružomberská efektivita v zápasoch s Trnavou je už tradičná a keby sa takto Liptákom darilo aj v ostatných zápasoch, môžu ísť na titul.

Čo začína byť zvyčajné a zároveň alarmujúce, je nekoncentrovanosť spartakovcov po prestávke. Aj tentoraz sa Ružomberku podarilo vrátiť sa do zápasu expresne rýchlo.

Kým v Razgrade si to hráči v polčase prízvukovali a nepomohlo to, tentoraz skúsili reverznú metódu, no opäť bez úspechu. „V šatni sme si povedali, že sa k tomu ani nebudeme vracať. Ani nebudeme spomínať, že zachyťme úvod, nič také nepadlo…a padlo. Neviem prečo to tak je, ale máme teraz takú smolu, že dostávame góly na začiatku druhých polčasov.“

Príčiny tohto javu nevie ani tréner Michal Gašparík. Keby to vedel, odstránil by ich. Bude to zrejme len zhoda viacerých okolností. Jednoducho, góly padajú v každom okamihu zápasu, niekedy v nadstavenom čase, inokedy v samom začiatku. Každý z nich je dôležitý.

Pochvala pre Đuriča

Pri tej smole, ktorá sa Trnavčanom lepí na päty v zápasoch s Ružomberkom treba spomenúť aj pozitívne veci. Napríklad individuálny výkon Oforiho, ktorého bolo bez faulu takmer nemožné zastaviť a keby mal lepšiu strelu, tak môže hrať v akomkoľvek klube v Európe. Gól Michala Ďuriša, ktorý si v pred bránkou pripravil loptu ako rodený Brazílčan a načal druhú stovku ligových gólov. Tréner Gašparík pochválil aj stopéra Andreja Đuriča. V Razgrade nastúpil na svoj prvý polčas za Spartak, tentoraz odohral celý zápas v stopérskej dvojici so Štetinom.

„Rozmýšľam, či bol niekto na ihrisku lepší ako on. Možno Ďuriš si zaslúži za ten gól veľkú pochvalu, ale Đurič bol asi najlepší. Hral výborne v defenzíve, tvrdo, vyhrával hlavičky. Dokonca veľakrát dokázal zatvárať priestor na druhej strane za Štetinu. Je veľmi pohyblivý, sebavedomo a dobre pôsobil. Dobre sa naňho pozeralo, a preto sme ho aj brali. Pravdepodobne to bude hráč európskych kvalít, už len preto, že nemá slovenský pas a vo svojom mladom veku je v srbskej dvadsaťjednotke, čo ho predurčuje k tomu, že pokiaľ bude na sebe robiť a bude sa mu dariť, má pred sebou lepšiu kariéru ako hrať v slovenskej lige.“

Spartakovci pokračujú v anglických týždňoch a už v stredu v dohrávke 3. kola ligy hostia od 20:30 na svojom štadióne Košice.