Niké liga

18.05.2024 17:00 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

5 : 0

FK Železiarne Podbrezová

Niké liga

12.05.2024 17:30 , MOL Arena

FC DAC 1904 Dunajská Streda

1 : 0

FC Spartak Trnava

Niké liga

04.05.2024 15:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

1 : 0

MFK Ružomberok

Domov / Správy / Šláger kola v nedeľu v Trnave

Šláger kola v nedeľu v Trnave

spartak |

18.04.2023 |

Rozhovory

V nedeľu privíta Spartak na svojom štadióne vedúce mužstvo tabuľky z Dunajskej Stredy. V atraktívnom šlágri pôjde obom súperom o veľa – Dunajskostredčania potrebujú odraziť atak Slovana, Trnavčania sa zasa chcú revanšovať za prehru na Žitnom ostrove.

V poslednom kole dokázal DAC otočiť domáci zápas s Podbrezovej a Spartak vydoloval aspoň bod za remízu v Žiline. Potešiteľným faktom je návrat do zostavy ghanského krídelníka Kelvina Oforiho po zranení.

„Už sa cítim v poriadku a som definitívne späť. Veľmi sa teším, že už som v plnej tréningovej záťaži, nastúpil som na zápas a môžem tímu pomôcť priamo na ihrisku. Naposledy sme vybojovali dôležitú remízu v Žiline, o to viac ma teší, že som skóroval. Som plný očakávania do záveru sezóny,“ hovorí 21-ročný futbalista, ktorý vynechal prakticky tri ligové zápasy, aj odvetu semifinále Slovnaft cupu. Po zranení nastúpil pod Dubňom v 63. minúte a o dvadsať minút neskôr prekonal utešenou strelou Slávika.

Presne toto od neho Michal Gašparík očakával. „Prehrávali sme o gól a tréner mi hovoril, aby som skúsil urobiť niečo, čo by zmenilo zápas. Nakoniec sa to podarilo. Videl som, že mi ide prihrávka do voľného priestoru, hovoril som si, že teraz by to mohlo vyjsť. Vylepšil som si trocha pozíciu na strelu a snažil som sa trafiť k vzdialenejšej tyčke. Už som sledoval ako smeruje do kúta a vnútorne som bol veľmi šťastný, že to vyšlo.“

V najbližšom šlágri by Ofori nemal chýbať v základnej zostave. V tom predchádzajúcom stihol odohrať len 5 minút, raz sa stihol dotknúť lopty a takmer mesiac pauzoval. O to väčšiu motiváciu má teraz. „V prvom vzájomnom zápase v Dunajskej Strede som sa zranil a nemohol som hrať, čo ma veľmi mrzelo. Na tento druhý sa veľmi teším, lebo budeme hrať proti silnému súperovi, ale na domácom trávniku, pred našimi fanúšikmi. Verím, že nám pomôžu k trom bodom, ktoré chceme dosiahnuť. Bude to zaujímavý zápas. Hoci je Dunajská Streda líder, v Trnave to nebude mať ľahké.“

Stretnutie FC Spartak Trnava – DAC Dunajská Streda sa na Štadióne Antona Malatinského začína v nedeľu 23. apríla od 17:30. Lístky sú v predaji v sieti maxiticket a v oficiálnom fanshope, v deň zápasu v pokladniach štadióna.

18.04.2023
18.04.2023