FC Spartak Trnava:

Kamenár – Koštrna (46. Kucharík), Ujlaky, Kóša (46. Štetina), Bolaji (46. Rusnák) – Azevedo (46. Boateng), Savvidis (60. Horvát), Procházka (60. Karhan), Paur (46. Oseni), Mikovič (60. Iván) – Ristovski (46. Taiwo)

FC ŠTK 1914 Šamorín:

Gyurakovics – Pančík, Maric, Bahi, Yaros, Baez, Polniš, Bogi, Fertelák, Naphtalen, Owusu (Szabo, Horváth, Szalma, Szolgay, Suvák, Kudláč, Demjanovič)

Góly: 23. Koštrna (P), 39. Paur, 45. Procházka, 54., 75. a 79. Taiwo – 90. Szabo

ŽK: Pančík

Rozhodoval: P. Kráľovič

Polčas: (3:0)

Na prvý prípravný zápas v domácich podmienkach si spartakovci pozvali druholigový celok zo Šamorína. V svižnom zápase s množstvom šancí napokon dominovali, keď v každom polčase strelili po tri góly.

Trnavčania začali aktívne a už po pár sekundách vypichol loptu Mikovič, Paur zakončoval z dobrej pozície, Gyurakovics loptu vyrazil, ale Azevedo ju nedokázal dopraviť do bránky. Trnavčania hrali ofenzívne, napádali súpera na jeho polovici a mali aj šance. V 23. min podnikol pekný prienik po ľavom krídle Bolaji, cez Ristovskeho sa lopta dostala k Procházkovi, ktorý si ju naviedol do šestnástky, kde bol faulovaný. Koštrna premenil penaltu a Spartak viedol. Na 2:0 mohol zvýšiť Azevedo, ktorý získal loptu a išiel sám na brankára, ale pri obstrele minul bránku. Krátko nato však na opačnej strane zakombinoval Koštrna a Paur pohotovou strelou z hranice šestnástky trafil presne do šibenice. V samom závere polčasu Trnava svoj náskok zvýšila, keď Azevedov dobrý center z ľavej strany hlavou pohladil Procházka a predĺžil ho do siete.

V prestávke urobili tréneri viaceré zmeny, ale na hre to nebolo príliš vidno. Už v 54. min Boateng vystihol nepresnú prihrávku, postupoval sám na brankára, ktorého síce neprekonal, ale stihol ešte nahrať Taiwovi, ktorý zblízka dorazil loptu do siete. Piatu gólovú akciu rozbehol po pravej strane mladý Kucharík, po jeho spätnej prihrávke Oseni prehodil obranný val, Boateng znova sám pred bránkou ešte prihrával Taiwovi, pre ktorého opäť nebol problémom zvýšiť. O necelé štyri minúty Trnavčania prečíslili obranu Šamorína, Boateng postupoval sám na brankára, prihrával však povedľa seba, Iván ešte loptu nezachytil, ale dostala sa k Taiwovi, ktorý umiestnenou strelou skompletizoval svoj hetrik. V samom závere sa pred Kamenára dostali párkrát aj hostia a posledné slovo mal presnou strelou Szabo, ktorý prikrášlil výsledok.

POVEDALI PO ZÁPASE:

Michal Gašparík (Trnava): „Výborný zápas z našej strany. Dobre sme začali. Šamorín je mužstvo, ktoré chce hrať a dobre kombinujú. Ukázali sme dobrý pressing, situácie sme odohrali vo vysokom pressingu a ukázali sme kvalitu aj v ofenzíve na lopte. Prvých pätnásť minút sme si nevytvárali toľko šancí a mohli sme ich mať, len sme nedotiahli tie situácie. Potom sa to rozbehlo a mali sme ich niekoľko v prvom aj v druhom polčase. V druhom polčase, keď sa to prestrieda, tak tempo opadne, ale aj tak to bolo z našej strany veľmi solídnych deväťdesiat minút a pekný výsledok.“