04.05.2024 15:30 , Štadión Antona Malatinského

MFK Ružomberok

Slovnaft cup

01.05.2024 15:00 , Košická Futbalová Aréna

1 : 0

Domov / Správy / Séria bez výhry proti Ružomberku sa skončila, rozhodol Zeljkovič

Séria bez výhry proti Ružomberku sa skončila, rozhodol Zeljkovič

spartak |

04.05.2024 |

Správy

Štadión Antona Malatinského, Niké liga, 8. kolo nadstavby o titul, 4. 5. 2023 o 15:30

FC SPARTAK TRNAVA
MFK RUŽOMBEROK

1:0

FC Spartak:

Takáč – Koštrna, Štetina, Ujlaky, Mikovič (90.+ Poznar) – Zeljkovič – Azango (66. Bainovič), Procházka (90.+ Bolaji), Ofori (46. Paur), Daniel (46. Šulek) – Ďuriš

Ružomberok:

Ťapaj – Domonkos, Gabriel, Malý, Mojžiš (46. Chrien), Tučný (74. Šefčík) – Chobot (82. Maslo), Zsigmund (46. Lavrinčík), Múdry, Gerec – Jackuliak (46. Boďa)

Gól: 27. Zeljkovič (Koštrna)

ŽK:  Tučný, Mojžiš, Lavrinčík

ČK: 38. Ďuriš

Rozhodovali: Očenáš – Jekkel, Pacák

Diváci: 3117

Polčas: 1:0

Dôležitosť ligového zápasu proti Ružomberku dosvedčovala základná zostava Spartaka. Tréner Michal Gašparík poslal do boja o európsku miestenku prakticky identickú zostavu ako na pohárový zápas. Zmena sa dotkla iba stopérskej dvojice, keď pred Dominikom Takáčom nastúpili Lukáš Štetina a Marek Ujlaky.

Tlak od úvodu v podaní Spartaka vyvrcholil až v 27. minúte, keď Adrian Zeljkovič hlavou otvoril skóre po centri Kristiána Koštrnu. Zlom nastal krátko pred koncom prvého polčasu, keď VAR posúdil zásah Michala Ďuriša lakťom ako faul a Spartak dohrával bez jedného muža v poli. Prvú časť druhého polčasu tlačil Ružomberok našich hráčov pred vlastnú šestnástku. Až po 70. minúte sa Trnavčania osmelili a hrali aktívne na polovici hostí. Skóre sa už nezmenilo a tak sa negatívna séria bez výhry s Ružomberkom skončila.

3

Rohový kop Spartaka a loptu do ohňa napokon poslal až Kristián Koštrna spoza šestnástky. Našiel Mareka Ujlakyho a ten mieril hlavou do rúk Dominika Ťapaja.

6

Ďalší rohový kop a po krátkej rozohrávke sa k strele spoza šestnástky dostal Erik Daniel. Jeho pripravená strela skončila v strede bránky a aj po druhý raz v rukách Dominika Ťapaja.

9

Tlak Spartaka je zrejmý od prvej minúty. Opäť Erik Daniel našiel pred šestnástkou nabiehajúceho Kelvina Oforiho, jemu však strela vôbec nesadla a lopta mieri mimo bránku.

16

Erik Daniel poslal center z ľavej strany na zadnú tyč a Philip Azango ju v poslednej chvíli poslal do tyče bránky Ružomberka.

27

Philip Azango zachránil loptu pri autovej čiare a našiel nabiehajúceho Romana Procházku a ten napálil loptu do brankára Dominika Ťapaja.

27

Rohový kop rozohral Roman Procházka a Kristiánom Koštrnom centrovaná lopta do šestnástky. Na zadnej tyči bol pripravený Adrian Zeljkovič a nechytateľne zavesil pod brvno – 1:0.

38

Po posúdení VAR dostáva Michal Ďuriš červenú kartu. VAR posúdil faul lakťom na Matúša Malého.

46

Cez polčasovú prestávku prišli traja noví hráči Ružomberka a dvaja na strane Spartaka. Do hry sa dostali Martin Šulek a Jakub Paur, dohrali Erik Daniel a Kelvin Ofori.

60

Ojedinelá akcia brániaceho Spartaka, keď Philip Azango vyzvŕtal obranu hostí avšak slabou strelou mieril tesne vedľa bránky Dominika Ťapaja.

78

Prieniková prihrávka stredom poľa a Martin Boďa si prebral loptu, otočil sa a vystrelil. Dominik Takáč chytil jeho pokus.

80

Priamy kop Martina Mikoviča, na loptu si pred bránkou počkal Marek Ujlaky, ale v kritickom momente minul a skóre sa nemenilo.

83

Kristóf Domonkos sa oprel do strely spoza šestnástky, ale Dominik Takáč vyrazil jeho pokus do bezpečia.

Michal Gašparík (Spartak): „Povedal som si, že fakt nemôžeme mať s Ružomberkom normálny zápas. Dnes to bola červená karta, v prvom polčase chalani k tomu dobre pristúpili, vedeli ako je to dôležitý zápas, na začiatku sme mali zakončenia a tyč. Dali sme prvý otvárací gól po štandardke. Prišla zbytočná červená karta, ale chalani to zvládli a udržali to, odmakali a dodržali čo treba. Pridali svoju skúsenosť, napokon bez nejakých šancí Ružomberku uhrali. Konečne sme to zvládli proti Ružobmerku a máme dôležité tri body do tabuľky.“

Ondřej Smetana (Ružomberok): „Bohužiaľ sme nehrali dobré stretnutie, ukázalo sa, že keď nemáme 100% nastavenie, alebo prístup niektorých hráčov, tak to nejde zvládnuť. Spartak bol dobre pripravený, viac chceli. Aj keď nám vylúčenie pomohlo, nevedeli sme nič vymyslieť, všetko nám trvalo, bez nápadu. Premárnili sme šancu. Mohli sme tu získať viac. Spartak hral dobre, bol živý, hrali aktívne a výhru si zaslúžili.“