Niké liga

18.05.2024 17:00 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

5 : 0

FK Železiarne Podbrezová

Niké liga

12.05.2024 17:30 , MOL Arena

FC DAC 1904 Dunajská Streda

1 : 0

FC Spartak Trnava

Niké liga

04.05.2024 15:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

1 : 0

MFK Ružomberok

Domov / Správy / Sereď po rokoch so Spartakom aj na svojom štadióne

Sereď po rokoch so Spartakom aj na svojom štadióne

spartak |

25.10.2022 |

Rozhovory

Dnes a zajtra pokračujú zápasy šestnásťfinále Slovnaft Cupu, v ktorom sa v stredu spartakovci predstavia na pôde Serede. Treťoligový súper hral ešte vlani najvyššiu súťaž, no kvôli nesplneným licenčným podmienkam bol preradený o dve ligy nižšie. V súťaži jej patrí priebežné tretie miesto za vedúcimi Malženicami a druhou Galantou.

„Je to úplne iné mužstvo, ale ja ich celkom poznám. Je tam veľa hráčov, ktorí prešli mládežou v Trnave alebo tu predtým hrávali, takže tie mená sú nám známe. Nie je to už ligové mužstvo, ale svoju kvalitu určite majú a nemôžeme nič podceniť,“ hovorí tréner Spartaka Michal Gašparík. Okrem spomínaných mládežníkov má Sereď v kádri napríklad aj dvoch hráčov z majstrovského Spartaka z roku 2018 – Olivera Jansa a Ivana Hladíka.

Spartak má cez víkend voľno, takže tréneri nemusia, ani nechcú nikoho šetriť. Druhá vec je, že zo základnej zostavy budú nútení pauzovať viacerí. „Chceme postúpiť, to je jasný cieľ. Čo sa zostavy týka, tak nechceme nič podceniť a chceme si aj nejaké alternatívy pred Dunajskou Stredou vyskúšať. Každopádne, musíme sa zaobísť bez zranených hráčov. K dlhodobejším maródom Tummovi, Paurovi, Danielovi pribudli po poslednom zápase aj Savvidis, Štefánik – tam to vyzerá na trhlinu v svale, ktorí nebudú k dispozícii. Otázni sú Taiwo a Bolaji.“

Sereď sa do 3. kola dostala cez Zemianske Kostoľany a po penaltovom rozstrele s Račou. Spartak absolvoval úspešné penalty proti Bolerázu, a potom si hladko poradil s Trenčianskymi Stankovcami. Favoritom je aj teraz, hoci v tomto kole sa ešte minulý týždeň museli porúčať z pohára tri kluby z hornej ligovej šestky. Na druholigových súperov nestačili Dunajská Streda, Žilina aj Podbrezová.  

„Toto je pre nás varovanie, že tie mužstvá nedokázali postúpiť cez papierovo slabšie kluby. Potrebujeme mať zodpovedný prístup a od začiatku hrať svoju hru. Musíme byť aktívni. Je tam relatívne dobré ihrisko s ligovými rozmermi, čo by mohlo byť plus. Keď idete niekam na dedinu, tak zvyknú mať zlé alebo malé ihrisko. Tu by to nemalo byť, takže kvalita by sa mala ukázať a verím, že si postup postrážime,“ zakončil rozprávanie Michal Gašparík.

Stretnutie sa v Seredi začína v stredu 26. októbra od 14:30 a lístky v hodnote 7 € sa dajú kúpiť v trnavskom fanshope alebo priamo na štadióne pred zápasom.

Michal Gašparík pred zápasom Slovnaft Cup-u so Sereďou

25.10.2022
25.10.2022