Prípravný zápas

05.07.2024 15:00 , Epet Arena, Praha

AC Sparta Praha

15:00

FC Spartak Trnava

Prípravný zápas

29.06.2024 11:00 , Čatež

NK Bravo

11:00

FC Spartak Trnava

Prípravný zápas

22.06.2024 17:00 , Ormož

NK Maribor

17:00

FC Spartak Trnava

Niké liga

18.05.2024 17:00 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

5 : 0

FK Železiarne Podbrezová

Niké liga

12.05.2024 17:30 , MOL Arena

FC DAC 1904 Dunajská Streda

1 : 0

FC Spartak Trnava

Niké liga

04.05.2024 15:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

1 : 0

MFK Ružomberok

Domov / Správy / S nováčikmi zatiaľ spokojnosť, celkovo je ešte na čom pracovať

S nováčikmi zatiaľ spokojnosť, celkovo je ešte na čom pracovať

spartak |

17.01.2024 |

Rozhovory

Futbalisti Spartaka zakončili v pondelok prvú časť sústredenia na Malte, ktoré si spestrili 6. ročníkom turnaja Tipsport Malta Cup. Vo všetkých troch zápasoch svojim súperom podľahli, čo však nie je v tejto fáze úplne prvoradé, nakoľko zostavy boli vo všetkých prípadoch kombinované a išlo najmä o to, odhaliť v akej forme sú jednotliví hráči a ako sa vedia vysporiadať s danou situáciou.

Kým Olomouc Hradec Králové a Austria Viedeň odcestovali včera naspäť domov, Trnavčania ostávajú na Malte až do nedele, kde ich čaká dvojfázová zaberačka.

O tom, ako bol spokojný s výkonmi v zápasoch a čo má ešte pripravené na svojich zverencov v tomto týždni sme sa pozhovárali s trénerom Michalom Gašparíkom:  

„Príprava je krátka a hneď sme nabehli do ostrých zápasov, ale každý z nich je poučný a konfrontácia je pre nás dobrá, najmä s Čechmi a Rakúšanmi. Hrajú veľmi agresívne, tvrdo a to nám robilo dosť problém. Potom chýbala futbalovosť. Chceli sme dať šancu všetkým chalanom, ani raz nehrala základná zostava, minutážou boli všetci plus mínus rovnako. Raz začínali jedni, potom druhí, lebo je rozdiel hrať prvý alebo druhý polčas. Z tohto pohľadu je spokojnosť, hráči sa nezranili. Spokojnosť je s hráčmi, ktorí mali vyššiu výkonnosť, na druhej strane ešte veľa hráčov optimálnu formu nemá. Máme čas to doladiť a vybrať základnú zostavu. Zápasy boli vcelku vyrovnané, šance mali súperi, mali sme ich aj my, no boli sme dosť neefektívni. Mali sme situácie, ktoré mohli skončiť väčším počtom gólov, na druhej strane, v defenzíve bolo tých gólov dosť. To si ešte dáme do poriadku, aj zloženie obrannej štvorice a nejakých hráčov pred nimi.

Teraz máme druhú časť sústredenia, kde sme ani nedali zápas kvôli tomu, že príprava je krátka. Budeme mať dvojfázové tréningy, aby sme to trocha pritvrdili a kondične zabrali, lebo potom už nebude čas. Máme generálku a ideme naostro.“

Na sústredení chýbali zranení Štefánik, Kóša a Bolaji. Po druhom zápase odcestoval do USA Adrian Zeljkovič, ktorého povolali na reprezentačný kemp zo slovinskej reprezentácie. Naopak, hneď od začiatku prípravy mal Gašparík k dispozícii dvojicu nových stredopoliarov – Tomislava Krizmaniča a Jaheema Burkeho, tretí nováčik, Tomáš Poznar sa pripojil k výprave na Malte.

„Verím, že všetci traja budú prínosom. Prví dvaja sú mladí chlapci, ktorí pravdepodobne budú potrebovať nejaký čas na aklimatizáciu. V treťom zápase Burke nehral, lebo mal trocha preťažený organizmus a odzrkadlilo sa to na jeho stave, začalo ho pobolievať a mal aj zvýšenú teplotu. V zápasoch ukázal dobré veci, vždy niečo zaujímavé a verím, že na to nadviaže. Škoda, že Krizmanič v poslednom zápase musel ísť skoro dolu kvôli rozrazenému obočiu. Proti Austrii veľmi dobre naskočil, nestrácal lopty, ukázal silnú stránku. Poznar má za sebou prvý zápas, bolo to ťažké preňho, lebo ani kondične nie je ešte nachystaný, spoznáva sa s chalanmi. Odpracoval šesťdesiat minút a kondične mu to pomôže.“

Celý rozhovor s Michalom Gašparíkom, kde sa môžete dozvedieť viac o tom, na čo sa chce so svojím mužstvom zamerať a ako plánuje využiť nového hrotového útočníka, si môžete pozrieť na klubovom youtube kanáli:

17.01.2024
17.01.2024