Niké liga

18.05.2024 17:00 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

5 : 0

FK Železiarne Podbrezová

Niké liga

12.05.2024 17:30 , MOL Arena

FC DAC 1904 Dunajská Streda

1 : 0

FC Spartak Trnava

Niké liga

04.05.2024 15:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

1 : 0

MFK Ružomberok

Domov / Správy / S defenzívou spokojnosť, v útoku rezervy

S defenzívou spokojnosť, v útoku rezervy

spartak |

28.01.2024 |

Rozhovory

Spartak včera odohral posledný prípravný zápas pred štartom jarnej časti. Už o týždeň ho totiž čaká dohrávka osemfinále Slovnaft cupu v Košiciach. V dueli s rakúskym Hartbergom včera gól nepadol.

Bol to kvalitný tím, silný na lopte. My sme sa na nich dobre pripravili a nedovoľovali sme im toho veľa. Dopredu sme si však veľa nevypracovali a na tom musíme zapracovať,“ povedal po zápase Ján Bernát, ktorý nastúpil od začiatku zápasu.

Trnavčania absolvovali dovedna štyri prípravné zápasy počas januára, no víťazstvo sa im zaknihovať nepodarilo. Podľa Bernáta to nie je v tejto fáze dôležité. „Zatiaľ čo mám skúsenosti, tak príprava vie byť klamlivá. Myslím, že výsledky nie sú dôležité. O týždeň ideme naostro, tam bude treba výsledok a tak sa aj pripravíme.“

V pomerne krátkej príprave hrali spartakovci dva zápasy s českými a dva s rakúskymi mužstvami. Hoci včerajší duel s Hartbergom mal byť generálkou, ťažko to tak nazvať, keďže tréner Michal Gašparík v aj v tomto zápase masívne striedal a na sa ihrisku v jednom okamihu zrejme nestretla základná zostava, čo platí vlastne na celú prípravu. „V tejto príprave sme zvolili menej zápasov, nechceli sme toľko zápas ako v lete, radšej sme zvolili kvalitných súperov, a to sme mali. Rozložili sme minutáž tak, aby sme každého videli. Niektorí hrali zo začiatku, potom naskočili z lavičky. Riešili sme systémové veci a teraz sme boli viac nachystaní aj na súpera, aby to mali chalani ľahšie. Ešte máme týždeň, aby sme doladili nejaké veci a myslím, že sme pripravení na ostrý štart,“ hovorí tréner.

Napriek nelichotivým výsledkom našiel aj pozitíva, chválil obranu, no rovnako ako diváci na štadióne videl, že pred súperovou bránkou by mali byť jeho zverenci nebezpečnejší. „Pozitívom je, že Šteťo hral celý zápas, Sebo Kóša nastúpil. Obranná štvorica hrala dobre, Šulo hral dobre zľava aj sprava. Bolo tam viac solídnych výkonov a v defenzíve som spokojný. To, čo hrali Rakúšania je veľmi ťažké brániť a chalani si s tým poradili. Keď som videl iné zápasy, tak tam iné mužstvá horeli. Z pohľadu ofenzívy v provom polčase to bolo málo. V druhom polčase sme si to dali poliať a už sa to rozbehlo, mali sme nejaké zakončenia, len potrebujeme z toho viac vyťažiť. Porovnávať rakúske mužstvá s našimi je ťažké, lebo sú kvalitatívne na vyššej úrovni, čo sme pocítili aj s Austriou. Títo sú ešte lepší v tabuľke ako je napríklad Rapid a Austria, preto si myslím, že na našu ligu sme dobre pripravení.“

Trnavčania dali v štyroch zápasoch len tri góly, o dva z nich sa postaral Marco Djuričin, ktorý však včera nenastúpil. Nejde však o zranenie a na zápas s Košicami by mal byť trénerom k dispozícii.

Bol v pohode, odtrénoval celé sústredenie, ale keď sme prišli, tak ochorel. Od pondelka už by sa mal pridať k mužstvu. Zranený je Gorosito a nezobrali sme dnes Oseniho s Bolajim, ktorým sme umožnili hľadať si nový klub. Inak sú všetci zdraví.“

Spartak už teda zakončil prípravu a nasledujúcom týždni sa bude chystať v domácich podmienkach v klasickom zápasovom mikrocykle, ktorý vyvrcholí stretnutím v Košiciach.

28.01.2024
28.01.2024