Prípravný zápas

05.07.2024 15:00 , Epet Arena, Praha

AC Sparta Praha

15:00

FC Spartak Trnava

Prípravný zápas

29.06.2024 11:00 , Čatež

NK Bravo

11:00

FC Spartak Trnava

Prípravný zápas

22.06.2024 17:00 , Ormož

NK Maribor

17:00

FC Spartak Trnava

Niké liga

18.05.2024 17:00 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

5 : 0

FK Železiarne Podbrezová

Niké liga

12.05.2024 17:30 , MOL Arena

FC DAC 1904 Dunajská Streda

1 : 0

FC Spartak Trnava

Niké liga

04.05.2024 15:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

1 : 0

MFK Ružomberok

Domov / Správy / Liptákom stačilo 11 striel na 8 gólov proti Trnave

Liptákom stačilo 11 striel na 8 gólov proti Trnave

spartak |

11.02.2024 |

Rozhovory

Predzápasové prognózy favorizovali v zápase s Ružomberkom Spartak, ktorý už minulý týždeň vstúpil do sezóny pohárovým postupom v Košiciach. Ružomberčania sa už tradične na Spartak veľmi dobre pripravili a udreli hneď z prvej šance, ktorá sa im naskytla. Efektivita, ktorou sa presadzujú proti Trnave je až neskutočná. Na víťazstvo im stačili dve strely. Predtým v Trnave na remízu 2:2 dokonca iba jedna. V minulej sezóne vyhral Ružomberok v Trnave 2:0, pričom pomer striel na bránku bol 9:3. Ešte predtým vyhrali Ružomberčania na svojom ihrisku 3:2 s piatimi strelami na bránku (pomer 5:10). Dovedna teda potrebovali Liptáci v posledných štyroch vzájomných zápasoch proti Spartaku 11 striel na bránku, z ktorých dali neuveriteľných 8 gólov!

Spartakovci však už neraz v tejto sezóne, a naposledy aj v Košiciach ukázali, že zápasy vedia otáčať. Toto však nebol ten prípad, lebo kým minulý týždeň bol gól otázkou času, na Liptove by sa zrejme mohol zápas hrať aj do rána a Frühwald nemusel byť pod tlakom, lebo nemal čo riešiť.

„Bol to zápas ako každý iný s Ružomberkom. My hráme a dostaneme gól z ničoho, z jednej šance. V 24. min videli prvýkrát nášho brankára, ale to sme klasickí my v Ružomberku. Hráme, hoci vyložené šance sme nemali. Nejaké pološance, centre keby sme lepšie využili, aj keď je to ťažké na tom teréne, ale na to sa nevyhovárame. Oni prišli raz k bránke, ukázali nám ako to máme hrať, na spätnú prihrávku, a dali nám gól. V druhom polčase, keby si dal Maslo vlastný gól, tak by nás to potešilo, ale vyhrali a my sme sklamaní. Mužstvá za nami sa dotiahli, pričom my sme mohli byť druhí. Tak to vo futbale chodí,“ hovoril po zápase sklamaný Martin Mikovič.

Ak mali Ružomberčania v niečom miernu výhodu, tak to bol miestami až nehrateľný terén. Dať loptu po zemi na dlhšie ako päť metrov znamenalo, že sa roztancovala ako keby bola kockatá. Hráči potrebovali oveľa viac času na spracovanie a to nahrávalo mužstvu, ktoré bráni. To sa napokon aj ubránilo, lebo Trnavčania nenašli žiadny účinný recept, ako túto prekážku obísť.

„Keď vyhrávajú, tak im to nahráva. Do sformovanej obrany sa ťažko dá dostať. V Košiciach na ihrisku sa dalo zakombinovať, ale tu čím dlhšie sa hralo, bolo ihrisko viac rozbité. Mohol nám vyjsť nákop alebo nejaká štandardka, ale nemali sme súvislý tlak, že by to lietalo zo strany na stranu.“

Ružomberok tak natiahol svoju úspešnú sériu s Trnavou už na osem zápasov a ak budú obaja súperi hrať v nadstavbe v inej časti tabuľky, tak sa stretnú až v nasledujúcej sezóne. Ružomberok sa síce k hornej šestke priblížil a Spartak si situáciu skomplikoval, vzájomný zápas ešte na jar je skôr v rovine teórie. Šanca je prípadne v semifinále domáceho pohára.

„Pred každým zápasom s Ružomberkom sa stále rozprávame o tom, že tento už musíme zvládnuť. Už doma sme ich mali na lopate a zasa sme si skoro dali vlastný gól. Teraz sme znova urobili chybu, ale to sa stáva. Mali sme kopec času, kvalitu aj skúsenosti, ale že by sme si čistú gólovú situáciu vytvorili, to si nepamätám. Neviem v čom to je.“

Spartak mohol po prehre Žiliny so Slovanom poskočiť na druhé miesto tabuľky, no nevyužil túto možnosť. Výhrou v Ružomberku si mohol definitívne zabezpečiť účasť v hornej šestke. Podľa kapitána Mikoviča to však má stále vo svojich rukách.

„Cieľ bol tu vyhrať. Postavenie v tabuľke, aj kvalita kádra, bez znevažovania Ružomberka, tomu velili. Niekedy to nerozhoduje a dnes nechali všetko na ihrisku. Dali gól a udržali to. Teraz to máme my vo vlastných rukách. Mrzí nás, že sme neskočili na druhé miesto, ale máme doma Dunajskú Stredu, potom Banskú Bystricu a ideme na Slovan. My sme tí, kto to môže uzavrieť.“

Najbližšie sa doma predstaví v nedeľu o 17:30 proti Dunajskej Strede.

11.02.2024
11.02.2024