Niké liga

18.05.2024 17:00 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

5 : 0

FK Železiarne Podbrezová

Niké liga

12.05.2024 17:30 , MOL Arena

FC DAC 1904 Dunajská Streda

1 : 0

FC Spartak Trnava

Niké liga

04.05.2024 15:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

1 : 0

MFK Ružomberok

Domov / Správy / Ristovski zlomil kliatbu presne pred derby

Ristovski zlomil kliatbu presne pred derby

spartak |

09.10.2023 |

Rozhovory

Spartak si včera priniesol z Banskej Bystrice plný počet bodov a dostal sa v tabuľke pred svojho súpera na 5. miesto. Vyhral tretí zápas v rade, z toho dva na ihrisku súpera a napriek tomu, že hrá na troch frontoch, tak ligu nedáva na vedľajšiu koľaj.

Dominik Takáč chytil Polievkovi penaltu, ktorou sa mohla Dukla vrátiť do zápasu, ale hlavným okamihom bol gól Milana Ristovskeho na 2:0 po hodine hry. Niekedy to bola vcelku bežná záležitosť, napokon je to útočník, od ktorého sa góly očakávajú.

Milan Ristovski však v lige skóroval naposledy pred takmer 13 mesiacmi, keď otváral skóre pri víťazstve 2:0 nad Trenčínom. Odvtedy gólovo mlčal v 27 zápasoch, až do včerajška.

„Na ihrisku to vyvolalo eufóriu, možno aj v hľadisku aj pred obrazovkami búchali šampanské všetci v Trnave. Dobre pracuje, ten gól si zaslúžil, blízko bol už s Fenerbahce. V Trnave ho každý už odpisoval, ale my vieme, aký je to chlapec, ako nám pomáhal predtým. Bodaj by sa teraz chytil a dával góly čo najčastejšie,“ hovoril po zápase kapitán Martin Mikovič na margo gólu svojho spoluhráča, ktorý sa z neho úprimne tešil, spolu s celým mužstvom.

Už neraz mal k nemu blízko, najbližšie azda vo štvrtok v nadstavenom čase proti Fenerbahce, keď mohla jeho hlavička zmraziť sebavedomých Turkov. Musel si napokon počkať ešte o tri dni dlhšie.

„V prvom rade som veľmi šťastný, že sme získali dôležité a ťažké tri body. Tu v Banskej Bystrici máme stále ťažké zápasy a nevyhráva sa tu ľahko. Nebolo to tak ani dnes a som rád za ten gól, že som pomohol mužstvu a zlomil som to po dlhej dobe. Sme hore, tam, kde chceme byť. Teraz máme repre pauzu, niektorí odídeme k reprezentácii a potom nás čaká výborný zápas – derby doma so Slovanom,“ povedal po zápase, keď sa po dlhšom čase postavil pred kamery.

Ristovski je dobrý futbalista, góly vie dávať, vie na ne aj prihrávať, len mal v ostatnom roku akýsi blok. Všetci mu však v tíme priali, aby to prelomil. Dokonca aj medzi fanúšikmi mal viac ľudí, ktorí mu držali palce, ako tých, ktorí frfľali.

„Chcel by som poďakovať trénerovi, aj celému tímu, že keď som mal ťažké obdobie, stáli pri mne, cítil som od nich podporu. Verím, že to tak bude pokračovať. Som rád, že som to zlomil. Vieme, že útočník musí dávať góly, no niekedy to trvá dlhšie a nejde to. Pevne verím, že toto je ten gól, ktorý mi pomôže a budem takto pokračovať.“

Milanovi evidentne spadol zo srdca veľký kameň a veľmi si želá, aby sa všetko vrátilo do starých koľají. Dnes odletel na reprezentačný zraz Severného Macedónska a svoju formu si môže otestovať už tam. „Cítil som taký pozitívny tlak, že to zo mňa spadlo. Chcel by som takto pokračovať. Sám viem ako dlho som na to čakal. Fakt som sa snažil dať ten gól a myslím, že teraz bude dobre.“

Po návrate je na programe najslávnejšie slovenské derby a všetci by sa isto potešili, keby sa presadil aj na domácej pôde.

09.10.2023
09.10.2023