Niké liga

18.05.2024 17:00 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

5 : 0

FK Železiarne Podbrezová

Niké liga

12.05.2024 17:30 , MOL Arena

FC DAC 1904 Dunajská Streda

1 : 0

FC Spartak Trnava

Niké liga

04.05.2024 15:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

1 : 0

MFK Ružomberok

Domov / Správy / Procházka oprášil bulharčinu a zaspomínal

Procházka oprášil bulharčinu a zaspomínal

spartak |

20.09.2023 |

preview

Výprava Spartaka Trnava sa dnes presunula do Bulharska, kde zajtra v Razgrade vstúpia spartakovci do skupinovej fázy EKL proti domácemu Ludogorcu.

Trnavčania, podobne ako pri odvete play off proti Dnipru, trénovali už doma a oficiálny tréning v dejisku zápasu vynechali. Po spoločnom obede odleteli z piešťanského letiska do Varny a v tomto prímorskom meste budú aj ubytovaní.

Do Bulharska s mužstvom necestovali zranení Rusov a Bolaji, chorý Bukata, ani Djuričin, ktorý ešte nezačal trénovať. Napokon to neboli jediné zásahy. „Musíme urobiť nejaké korektúry v zostave, lebo nám na poslednú chvíľu vypadol Štetina kvôli viróze, Daniel tiež ešte nie je pripravený, rátali sme, že by už mohol byť,“ hovoril tréner Michal Gašparík.

„Keď naši súperi dostali do skupiny Trnavy, tak si možno povedali, že to bude povinných šesť bodov. Našou úlohou to bude čo najviac im to sťažiť a nejaké body im uchmatnúť,“ skonštatoval tréner fakt, podľa ktorého je Spartak outsiderom skupiny, v ktorej môže a chce prekvapiť. „Už sme dokázali zdolať aj papierovo silnejších súperov a uvidíme, čo dokážeme v tejto skupine.“

Do vyše sto kilometrov vzdialeného Razgradu dnes odcestovali iba tréner Michal Gašparík a Roman Procházka. Ten nebol vybraný náhodou, keďže v Bulharsku pôsobil niekoľko rokov v drese Levski Sofia a veľmi dobre pozná tamojšie prostredie.

Domáci novinári využili možnosť komunikovať v bulharčine, ktorú Roman ovláda a s úsmevom odpovedal na všetky otázky miestnym médiám.

„Tešil som sa do Bulharska, mám tu veľmi dobré spomienky, zažil som tu toho veľa a po rokoch som sa vrátil. Lepšie by bolo pre mňa, keby sme hrali v Sofii, ale poznám aj tento štadión a niektorých ľudí,“ zaspomínal Roman Procházka a pridal aj poznatok priamo o mužstve z Razgradu, ktoré od svojho postupu medzi bulharskú elitu vyhralo všetky domáce ligové tituly.  

„V Bulharsku to nie je práve obľúbené mužstvo. Prišili ako keby odnikiaľ a zrazu začali vyhrávať trofeje a tituly, a vyhrávajú ich naďalej. Je to klub, ktorý zobrali majitelia do svojich rúk a urobili z neho európsky tím, ktorý pravidelne hráva skupiny v pohároch. Je to silný tím, ktorý si dokáže zaplatiť výborných hráčov a neskôr ich vie lepšie predať. Narušili hegemóniu sofijských klubov Levski a CSKA a momentálne v Bulharsku vládnu.“

Ludogorec je sotva tridsaťtisícové mesto a svoje zápasy hráva na desaťtisícovom štadióne. Všeobecne sa neočakáva kulisa, akú zažili Trnavčania napríklad v Poznani, či ktorá ich privíta v Istanbule. „Je to malé mesto a divácky záujem tu nie je veľký. Atmosféra asi nebude búrlivá, príde asi veľa ľudí, ale nebude to nejaká divočina, že by sa z toho roztriasli kolená. Neočakávam to a atmosféru tu väčšinou robili hosťujúci fanúšikovia.“

Celý predzápasový rozhovor s Romanom Procházkom si môžete pozrieť na klubovom youtube kanáli.

20.09.2023
20.09.2023