Prípravný zápas

20.07.2024 16:00 , Štadión A. Malatinského

FC Spartak Trnava

16:00

Aston Villa

Prípravný zápas

13.07.2024 15:00 , Draßmarkt, Rakúsko

TSV Hartberg

1 : 1

FC Spartak Trnava

Prípravný zápas

05.07.2024 15:00 , Epet Arena, Praha

AC Sparta Praha

3 : 0

FC Spartak Trnava

Prípravný zápas

29.06.2024 10:30 , Čatež

NK Bravo

3 : 1

FC Spartak Trnava

Domov / Správy / Pred finále nechceli ukazovať svoje karty

Pred finále nechceli ukazovať svoje karty

spartak |

29.04.2023 |

Rozhovory

Samostatná slovenská liga si pripomína svoje 30. výročie a na počesť tohto jubilea si obaja súperi obliekli repliky dresov zo sezóny 1993/94. Tie pôjdu následne do dražby a výťažok na dobročinné účely. Na úvodný nástup priši aj viacerí aktéri z prvého derby v spomínanej sezóne. Za trnavskú stranu prijali pozvanie Rastislav Kostka, Jozef Juriga, Róbert Ovad, Marián Klago, Marek Boskovič, brankár Miroslav König, ktorých priviedol vtedajší tréner Ladislav Jurkemik.

Včerajší zápas rivalov prilákal na Tehelné pole desaťtisícovú návštevu, no fanúšikova veľa futbalového vzruchu nezažili. Odchádzali spokojní s plným bodovým ziskom, ktorý Slovan posunul opäť na čela tabuľky. Či tam ostane sa rozhodne po zápase Dunajskej Stredy.

O osude zápasu rozhodol okamih z jeho úvodu, keď Paur išiel v šestnástke až príliš neopatrne do sklzu a z nariadenej penalty poslal Čavrič domácich do vedenia. Jakub Paur nastúpil na netradičnom poste v strede obrany. Okrem tohto momentu ukázal, že najmä vďaka svojmu výskoku a dobrej hlavičke, by si stopérsku robotu vedel zastať. „Kubo tam hral preto, aby sme pošetrili Štetinu a Kóšu, ktorí hrali po štyridsaťpäť minút. Mali sme plán s Ujlakym, ale ochorel a zalepili sme to s Kubom. Zápas zvládol fajn, ale tú šmýkačku nemusel robiť. Taký skúsený hráč by to mohol ustáť, ak by tam aj prišla spätná prihrávka, tak by sa nič nedialo. Podľa mňa to bola lacná penalta. Ostatné si fajn uhral a výkon bol v poriadku,“ ohodnotil výkon Paura na netypickom poste tréner Michal Gašparík.

Príliš skoro a príliš ľahko získali slovanisti to, čo v tomto zápase potrebovali. Vedenie, ktoré im dodá patričný pokoj, aby nemuseli plytvať silami pred dôležitými zápasmi.

Vzhľadom na taktiku Michala Gašparíka, keď viacerí hráči odpočívali a až ôsmi si zahrali po jednom polčase, sa nedalo očakávať, že by Spartak dokázal dostať svojho súpera pod tlak. V rámci možností sa šetril aj Slovan a tak sa v zápase zrodila iba jedna skutočne gólová šanca. Zahodil ju Medvedev, ktorý nestihol zareagovať na Čakvetadzeho skvelú prihrávku.

Prvýkrát v nadstavbovej časti dostal v bránke Spartaka príležitosť Dominik Takáč. Pri penalte ho Čavrič oklamal, inak si svoje miesto zastal. „Určite som si zápas užil. Po dlhšom nešťastnom období a chorobe som bol mimo dlho. Veľmi som sa tešil na tento zápas, že som sa mohol znova postaviť do bránky, ale škoda toho výsledku. Bola to nešťastná situácia, penalta a prehrali sme 0:1. Škoda,“ vzdychol si brankár, ktorý v minulej sezóne nazbieral najviac čistých kont v ročníku, no tentoraz sa mu na nepriestrelnosť nedarí nadviazať.

Práve Dominik Takáč je jedným z mála, ktorý bol pri triumfe v Slovenskom pohári v roku 2019 aj vlani a mohol by si tak v prípade triumfu v pondelok pripísať pohárový hetrik. Aj on po zápase priznal, že na rozdiel od Slovana, spartakovci majú v hlavách skôr finálový zápas, ku ktorému smerujú svoje snaženie. Súčasťou toho, boli aj taktické šachy so zostavou. „Mali sme tam rezervu, že sme si mohli dovoliť trocha sa v úvodzovkách šetriť. Bolo to však derby a myslím, že na ihrisku nikto nič nevypustil. Môže to však byť pomôcka pred zápasom v pondelok, ukážeme si niektoré veci, aby sme boli ešte lepšie pripravení.“

Je škoda, že kvôli nešťastne zvolenému termínu finále pohára, o čase ani nehovoriac, sa takýto dôležitý musel hrať necelé tri dni predtým. Podobné to bolo aj vlani, ale vtedy bol medzi zápasmi aspoň týždňový rozostup. Je preto pochopiteľné, že Spartak v takejto generálke nechcel ukázať svoje zbrane a stratiť prípadný moment prekvapenia. Verme, že to prinesie svoje ovocie v pondelok.

„Slovan ma neprekvapil, skôr ma utvrdil v niektorých veciach, ako môžeme hrať a ako nemôžeme proti nemu hrať. To je to najpodstatnejšie, čo si z tohto zápasu odnášam,“ priznal tréner Spartaka.

  

29.04.2023
29.04.2023