Niké liga

12.05.2024 17:30 , MOL Arena

FC DAC 1904 Dunajská Streda

17:30

FC Spartak Trnava

Niké liga

04.05.2024 15:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

15:30

MFK Ružomberok

Niké liga

27.04.2024 15:30 , Štadión pod Dubňom

MŠK Žilina

15:30

FC Spartak Trnava

Niké liga

21.04.2024 17:30 , Štadión Antona Malatinského

FC Spartak Trnava

1 : 2

ŠK Slovan Bratislava

Slovnaft cup

17.04.2024 18:00 , Zelpo Arena

FK Železiarne Podbrezová

0 : 0

FC Spartak Trnava

Niké liga

14.04.2024 17:30 , Zelpo Arena

FK Železiarne Podbrezová

0 : 2

FC Spartak Trnava

Domov / Správy / Pred finále najskôr liga

Pred finále najskôr liga

spartak |

21.04.2023 |

Rozhovory

Včera sa spustil predaj vstupeniek na finálový zápas Slovnaft cup a v Trnave cítiť zápasovú horúčku. Škoda, že mnohí fanúšikovia prehliadajú fakt, že ešte predtým sa na Štadióne Antona Malatinského uskutoční nemenej dôležitý zápas s lídrom ligovej tabuľky z Dunajskej Stredy.

Hráči si ešte nemôžu dovoliť myslieť tak ďaleko a aj brankár Martin Vantruba potvrdzuje, že liga rozhodne nejde bokom a so silnými súpermi chcú bodovať.

„My ako hráči sa musíme sústrediť ešte na tie dva ligové zápasy. Potrebujeme si odviezť nejaké body. Až potom môžeme premýšľať nad finále pohára. Aj ľudia by nás mohli prísť podporiť ešte predtým a pomôcť nám. Zápasy v skupine o titul sú iné, lebo je tam viacero kvalitných súperov. Dúfam, že na tento zápas dokážeme pritiahnuť ľudí na štadión, bude dobrá kulisa a ľudia na tribúne nám pomôžu k dobrému výsledku.“

Spartakovci sa v najbližších zápasoch stretnú s prvými dvoma mužstvami, ktoré na diaľku bojujú o majstrovský titul. Najbližší súper Dunajská Streda má trojbodový náskok, no práve Trnavčania môžu titulové karty rozdať inak, ak niekomu zoberie body. „Vieme, že oni musia hrať, že chcú tie body odviezť z Trnavy, lebo by im pomohli v boji o titul. Uvedomujeme si to a tomu prispôsobíme aj našu hru. Môže to byť naša výhoda.“

Po sezóne prišiel do Dunajskej Stredy sýrsky futbalista Ammar Ramadan, ktorý minulú sezónu strávil v Spartaku. Opačným smerom putoval práve 25-ročný brankár Martin Vantruba. „Poznám prakticky celý káder, ale myslím, že kvalitatívne išli veľmi hore pod trénerom Guľom. Majú výborný mančaft, skvelé individuality, stačí spomenúť Krstoviča či Kalmára, ktorí sú veľmi kvalitní hráči. Vieme na koho konkrétne si máme dávať pozor.“

Vantruba počas základnej časti chytal iba v pohárových vystúpeniach, no doterajšiu prvú polovicu nadstavby odchytal celú. V piatich prípadoch si čisté konto udržal v domácom zápase proti Slovanu. V minulom kole bol však v plnej permanencii v Žiline a viacerými zákrokmi udržal svojich spoluhráčov v boji o bod, ktorý Spartak napokon aj vybojoval. Sám cíti, že je forma sa mu zlepšuje a chce to dokázať aj v nedeľu.

„Po tom, ako som dostal šancu, boli prvé zápasy možno na oko dobré, ale cítil som sa nervóznejší. Zápasmi a praxou viem tú formu privolať a dobre nastaviť. Osobne sa cítim dobre a som pripravený si v zápase s Dunajskou Stredou získať dobrý výsledok,“ hovorí momentálna brankárska jednotka v Trnave.

Spartak sa s Dunajskou Stredou stretne v tejto sezóny naposledy. V predchádzajúcich dueloch sa vždy tešili z výhry domáce kluby. Na Žitnom ostrove vyhral DAC 1:0 a 3:1, doma sme rovnakým výsledkom vyhrali. Stretnutie sa začína v nedeľu 23. apríla od 17:30 a rozhodoval ho bude Ivan Kružliak.

Bližšie informácie o zápase: https://fcspartaktrnava.com/deti-zdarma-stredoskolaci-so-zlavou/

21.04.2023
21.04.2023